Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jó tanácsok kéz láb száj...

Jó tanácsok kéz láb száj vírushoz? A kicsi még csak 3 hetes

Figyelt kérdés

A nagy 4 éves, ma láttam meg, hogy kiütés a tenyere. Sajnos tegnap is puszilta a testvérét is meg minket is.

A gyerekorvos azt mondta kapjon fenistil cseppeket. Mit tehetek ezen kívül? A kicsinek ugye nem lesz túl nagy baja ha o is elkapta? :'(



dec. 27. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Nem kapja el.

Mitől kiütéses a nagy?

Mindenre fenistilt írnak fel?

dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem kelk rá antibiotikum normál esetben.

A fenistil csepp segít majd, de csodát nem tesz.

dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk semmit nem adtak rá, én szenvedtem meg igazán, viszketést enyhítő krémet vettem mikor már aludni sem tudtam miatta
dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányaim 2 napja estek át rajta.


Először a kisebb panaszkodott a szájában egy sebre, azt aftaként kezeltük, 2 nap múlva jelentek meg a tenyerén, talpán és a fenekén a foltok. Az utóbbi volt a legdurvább. Vakarózni nem vakarózott, de 3x kapott fenistil cseppet, hogy lássa, hogy kezeljük. A szájára írattam fel valami öblögetőt, ha több seb lenne, de nem is kellett kiváltani. A nagyon összesen 6-7 pötty lett.

1 hét alatt múltak el.


Tenni semmit nem tudsz, drukkolj!

dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fertőtlenítgetnem és elkülöníteni őket érdemes? vagy ha elkapjuk akkor így is úgy is elkapjuk mi is és a pici is?
dec. 27. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Nálunk nem adták tovább, pedig már a pöttyök előtt napokkal fertőz. Táncházban is voltunk, rengeteg gyerekkel érintkeztek, suliban is voltak, de ott sem kapta el senki. Természetesen a pöttyök után mindketten itthon maradtak, sűrűn mostak kezet, igyekeztek nyugton lenni, de nem szeparáltuk el őket.

dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szoptatsz, akkor az àltalad termel ellenagyag àtjut a picibe is, ìgy vèdi. Ha meg is fertőződik, nem lesz valòszìnűleg durva.

Nekünk pàr pötty, egy orrvèrzès-mindig avval kezdődnek a vìrusfertőzèsek a gyerekemnèl- pàr òra hőemelkedés ès pàr nap lehangoltsàg voltak a tünetek. Ismerős csalàd elkapta tőlünk, tele voltak kiütèssel, làzasak lettek.

dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!