Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki lehet a háziorvosa? Utána...

Ki lehet a háziorvosa? Utána lehet járni?

Figyelt kérdés

Csak hogy érthető legyek, leírom a rörténetet.


900fős kis faluban lakunk. Itt a gyerekorvos heti 2x1 órát rendel. Már ez nem volt szimpatikus. Aztán amikor megszületett a fiunk, 1 hetes sem volt, a gyerekorvos megrángatta. Ott elcsattant az agyam, kivettem a kezéből, azonnal orvost váltottunk.

Felkerestem az én volt gyerekorvosom a városban, fogadott minket.

Hozzá hordtam a fiam 5 évig. Viszont az elmúlt 1 évben igen sok olyat tett már ő is, amivel nem értettünk egyet.

(74 éves már, és több hozzá járó ismerős is ugyan ezt tapasztalta).

Oktoberben volt a fiamnak egy betegsége, 1 hétig 40fokos láza volt. 1db vérvételre küldte, semmit nem adott neki. Csillapítsuk, ennyi. Itt besokalltam, visszahoztam ide a falunkba. Azota itt uj orvos van, aki szimpatikus is. 2x voltunk már nála, átvette a fiam

Allítólag. Engem táppénzre is írt, így tuti nem sumákolt, ugy gondolom.


Pénteken csörgött a telefonom, a volt dokink. Hogy most nézi a fiam laborpapirját, ír fel neki gyógyszert. Ismétlem, októberi labor.


Szóval hogy tudta nézni, gyógyszert irni, ha elvileg atvittem masik dokihoz?

Utána tudok nézni, most akkor kinél is van a gyerekem?


jan. 14. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eeszt-hez mimden doki hozzáfér. Az én tudőgondozói leleteimet is látta az a magán-nőgyógyász, akihez rákszűresre mentem.
jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. De elvileg gyógyszert is írt fel neki.
jan. 14. 08:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne írhat a fél gyogyszert? A maganorvos is felirja.
jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáférhet simán,látja a rendszerben,gyógyszert is írhat bárki. Magánorvos is. Inkább itt a kérdés,hogy az előző dokinak nem szóltál a váltásról vagy hogy-hogy nincs képbe?
jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Mindegyik orvos hozzáfér a kartonhoz (az elektronikus kartonnak ez az előnye, hogy bárhol, bármikor az országban orvoshoz mész látja a betegtörténetet) és írhat ki gyógyszert. De nem szóltál neki, hogy elviszed máshoz?
jan. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem szóltam neki.

Mondtam volna, hogy nem vagyok megelégedve vele, itthagyom?

Ugy, hogy születésem óra ismer, tesómi még hozzá járnak.

jan. 14. 09:37
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

"De nem szóltál neki, hogy elviszed máshoz?"


Nem kell szólnia.

jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell szólnia, de akkor ne csodálkozzon, hogy gyógyszert ír fel abban a tudatban, hogy még az ő betege.


Nem kell semmit mondani. Egyszerűen csak közlöd, hogy átmentetek máshoz. Esetleg köszönöd az eddigieket. Ennyi.

jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"De nem szóltál neki, hogy elviszed máshoz?"


Nem kell jogilag szólni. Az átjelentkezés kikéréssel működik. Elég megjelenni az új orvosnál és ha átvesz, akkor kikéri a régitől a papírokat.

Ehhez viszont az újnak kell szólni, hahó bár körzet szerint ide tartoznánk, de már átjelentkeztünk, vegyen vissza.

Egyébként bárki írhat bárkinek bármit. Ezért van az, hogy szólhatok a 200 km-re praktizáló rokonomnak js, hogy figyi, írj már fel... (Nem szoktam, de megteheti).

jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

"Nem kell szólnia, de akkor ne csodálkozzon, hogy gyógyszert ír fel abban a tudatban, hogy még az ő betege."


Nos, látja, hogy nem a betege.

jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!