Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos milyen szerepet...

Háziorvos milyen szerepet játszik a terhesség alatt? Kell hozzá is rendszeresen járni?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki tud egy olyan linket küldeni, ahol le van írva, hogy mikor mire és kihez kell menni, azt megköszönném. Még csak tervezzük a babát.
2009. márc. 18. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:

1. nőgyógyász aki megállapítja a terhességet

2. a nőgyógyász küld el minden vizsgálatra és ő adja a beutalókat is.(vérvétel, ultrahang stb.)

3. a háziorvos akkor lép be a képbe, ha otthon maradsz veszélyeztett terhesként vagy csak azért mert nem akarsz dolgozni. Ő ír ki téged a tb felé.

2009. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha például sokat hányok az elején, amiért nem tudok dolgozni, az is indok a táppénzre?
2009. márc. 18. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
háziorvoshoz én nem járok(33.hétben vok)csak ha vmi elfogyott vitamint v ilyesmit kell kiíratni.azt meg hogy mikor hova kell menni,amikor először mész védőnőhöz,elvileg ad egy listát,én legalábbis kaptam,máshol nem tom hogy szokás,de a egyébként is mindig mikor mész akár nődokihoz,akár védőnőhöz szolnak előre.Én havonta szoktam mindkettőhöz járni,és eddig mindenről időben értesültem,főleg hogy néhány vizsgálathoz beutaló szükséges.
2009. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem a háziorvos csak a legelején csinált EKG-t, meg a táppénzes papírokat állította ki. Ha teherbe estél, el kell menni nőgyógyászhoz, ha már látnak szívhangot ultrahanggal, kapsz róla egy papírt, hogy élő embrió látható. Ezzel a papírral el kell menni a helyileg illetékes védőnőhöz, aki kiállítja a terhes kiskönyvet. Ezt a kiskönyvet minden vizsgálatra el kell vinni. 4 hetente el kell menni védőnőhöz, aki súlyt, vérnyomást mér minden alkalommal, 20. héttől szívhangot néz. A vége felé 2 hetente fog behívni. Emellet nőgyógyászhoz kell járni, aki elküld kötelező ultrahangokra, vérvételekre. Általában négy hetente kell orvoshoz járni, ilyenkor megnézi a méhszájat, megbeszélitek a leleteket. Ha fogadott orvosod van, ő úgyis elmond mindent,

Kötelező ultrahangok:

12. hét :I. genetikai uh, nyakiredő vizsgálat (Down-kór)

18-19. hét. II. genetikai uh.(itt minden egyes szervet átnéznek)

32. hét

36.hét.


Vérvételek:

12. hét: Vérkép, vizelet, ellenanyag vizsgálat, vércsoport meghatározás, Hepatitis-B szűrés

16. hét: AFP vizsgálat(Down-kór szűrés)

24. hét: terheléses vércukor vizsgálat

3. trimeszterben megismétlik az ellenanyag vizsgálatot

A vérkép vizsgálatokat nem írom le külön, mert helyenként változó, de általában havonta-kéthavonta ismétlik.

2009. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Kiírathatod magad táppénzre nyugodtan, ha úgy érzed!
2009. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer jártam a házi dokinál mióta babás vagyok, mert nekem az EKG-t ő csinálta. Ezen kívül semmit, mert táppénzre is a kórházban vettek fel. Én nagyon örülök ennek, mert a mi házi dokinknál olyan a váró, hogy alig szellőzik és tömve van betegekkel. Így ha járni kellene hozzá rendszeresen, akkor tuti nem sikerülne elkerülni a bacikat!

29 hetes kismami

2009. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Most kezdett el foglalkoztatni a kérdés. Olyan bonyolultnak tűnik, hogy mikor hova. De ha már átéltem, akkor biztos azt mondom majd, hogy semmi okom nem lett volna aggódni azért,hogy mikor hova kell menni:)
2009. márc. 18. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!