Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyerekorvosnál lehetséges...

Gyerekorvosnál lehetséges vércukrot méretni?

Figyelt kérdés
febr. 5. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Milyen célból szeretnéd?

Úgy értem, hogy az elképzelhető, hogy némelyik gyerekorvosnál van olyan kis otthoni vércukormérő, amit te is vehetsz magadnak, de betegség megállapításához szerintem célszerűbb laborba menni.

febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van nala vercukor mérő, akkor lehet
febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Óvónő szólt, hogy nézessem meg a gyereket, mivel sokat iszik/pisil.
febr. 5. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a háziorvosnak ezt jelzed, ő meg eldonti, mi a következő lépés. Lehet csak sokat ivott a gyerek, lehet nem pisilni jár ki annyit,mcsak játszani.
febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A miénk mért már, hasonló szituban. De: hívd fel, és kérdezd meg.
febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
febr. 5. 14:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a védőnőt is megkérheted, nála is biztos van cukormérő, legalábbis a miénknek van.
febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként a legjobb szerintem ha vesztek egyet, én most vettem mert terhességi cukrom van, 3500Ft volt kb.+a teeztcsíkok és figyelitek otthon is, hogy milyen a cukra éhgyomorra, evés után stb.
febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Patikába érdemes bemenni, ott általában csekély összeg fejében van lehetőség vércukrot méretni. Nyilván ez egyszeri alkalom, de ha nagy gáz van, gyorsan kiderül, és a kisgyerekek cukorbetegsége gyorsan szokott súlyosbodni, szóval számít az idő.


Ha csak kis baj van, mondjuk egy kezdődő inzulinrezisztencia ami nagyon ritka óvodásoknál, akkor ráértek kitárgyalni a dolgot a gyerekorvossal, de az még nem fog feltétlenül egyszeri mérésből egyértelművé válni.

febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Cöliákiás 6 éves gyerek.
febr. 5. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!