Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az újszülött az oltásokat ott...

Az újszülött az oltásokat ott helyben megkapja a korházban? A későbbiekben hova vittétek a babát oltatni?

Figyelt kérdés

Nagyon messze van az mire a kisbabám megszületik, meg gondolom a szülésfelkészitőn is meglehet kérdezni de érdekel tapasztalt anyukák válasza.


Hol kapják meg a babák az oltást? Utána néztem és láttam hogy ilyen pár honaposan is kell vinni meg majd később is, sok oltást kaptak minden ellen.

Gyerekorvos adja neki az ilyen kötelező oltásokat? Egyáltalán nem tudom ennek a menetét.

Melyik kötelező oltás fizetős?


Mindig fogják mondani mikor kell a következőre vinni?



dec. 23. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A BCG-t a kórházban megkapja, a többit a gyerekorvos adja be. Az már helyi sajátosság, hogy a védőnő szól-e, vagy a gyerekorvos, vagy egyik sem, és neked kell észben kell tartani mindent. De szerintem szülőként kötelességed észben tartani neked is. Ha ráguglizol, kismillió táblázatot fogsz találni, hogy hány hónmapos korban mit kell és mit ajánlott adni (nyilván az utóbbi fizetős).

A kötelező oltások ingyenesek.

dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
A kórházban kapja az elsőt, utána 2 hónaposan van a következő. Ezeket a gyerekorvos adja be és egyik kötelező sem önköltséges. A többi lehetőségről meg úgyis beszél az orvos. A védőnőhöz meg havonta kell majd menni.
dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm😊
dec. 23. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Kapott a kórházban, aztán pár naposan el kellett vinni a gyerekorvoshoz, onnan ő adta be őket.
dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő adott listát is a várandósság végén vagy már szülés után, most nem emlékszem biztosan.

Az elején úgyis havonta fog járni hozzátok meg a dokihoz is menni kell státuszra. Ott el fogja mondani, ha a következő alkalommal oltás is kell.

A kötelezők ingyenesek és ott van a dokinál. Ami választható azt ki kell váltani patikában és a receptet a doki adja vagy a felhőbe rakja

dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen és a kórházban is kap amíg bent vagytok 🙂 ugye lesz a babának is kiskönyve és benne egy oltási könyv, oda is be van mindig írva és a zárójelentésbe is beleírják, hogy megkapta
dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!