Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Atópiás dermatitisz/baba...

Atópiás dermatitisz/baba ekcéma akinél volt: Mi okozta? Kinövi?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok róla. 5 hónapos babámnál arcon, hason halvány rózsaszínes kiütések vannak, emellett s karjai-lábai érdesek, szárazak.


A hasán is “normális” hogy van, tényleg az is amiatt jött ki?


Gyerekorvos látta, mondta, hogy ez az. Szerinte a tél váltotta ki. Kinőhető, ti hogy kezeltétek? Mi gyógyszertári kenőcsöt kaptunk rá. Hatása még nincs, de csak 2 napja kezdtük el.


—/——

Egyébként gyógyszertári furdetovel furdetjük, egyedül mosószert váltottam nála, a Lovela-ra.. tejallergias elvileg, azt nyomokban sem eszem jó ideje. Csokit. Forrocsokit szoktam inni tejmenteset, már erre is gyanakszom, másból nem eszem gyakran, csak habot max..



febr. 7. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

La roche posay vagy bioderma termékekkel kenegesd, többet ér, mint a gyógyszertári vackok (tapasztalat)

Ne fürdetsd túl meleg vízben túl sokáig, attól jobban kiszárad a bőre.

Télen a száraz meleg levegő hozza ki, illetve nálatok valószínűleg a tejallergia is rátesz egy jó nagy lapáttal.

Párásítsd a szobáját/ahol alszik, ha nem elég páradús a levegő (min. 50% körül) akkor is fokozódik.

Ha a későbbiekben izzad, az is csípni fogja, úgyhogy érdemes 100% pamut ruhákat ráadni, és figyelni, hogy ne izzadjon nagyon le, ha leizzad akkor meg egy gyors tusolás, és testápolózás.

febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem a tejallergiás fiam egy kocka tejcsokitól is pöttyös lett, amit véletlenül megettem :-/


Hidratálóval kentük folyamatosan, és ha kiütése lett, akkor összesen 1x néha 2x szteroid és elmúlt. (Elvileg napi 1x kellett volna kenni míg el nem múlik és fokozatosan elhagyni, de nála nagyon gyorsan hatott.)


A tejallergiát kinőtte, bár most 2 és fél és megint pöttyös, nem tudjuk mitől. A folyamatos hidratálást se kell már olyan szigerúan venni.

febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Alapvetően a nem megfelelő bélflóra, emésztés okozza. Én hiába kenek rá bármit, sz@rt sem ér. A probléma gyökerét igyekszem megragadni, hogy majd ha "kinövi" se manifesztálódjon más betegségben a diszbiózisa.
febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, nem aludt el az előbb sem, szerintem a pocakja is fáj. :( Biogaja esetleg segíthet?


És tényleg a hasa névből pöttyöket is ez okozza?

febr. 7. 14:11
 5/15 anonim ***** válasza:

Segíthet a Biogaia, igen. Olyan baktérium törzs van benne, ami jót tesz a gyomornak. Ha az megerősödik, akkor idővel jobb eséllyel normalizálódik a helyzet a lejjebbi szakaszokon is. Anyatejes vagy tápszeres a baba?

Nem látom a pöttyeit, de nyilván lehet a pocakján is ekcéma, sőt máshol is.

febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én gyerekemnél nem teljesen múlt el, de már csak ősszel jönne elő. Mikor kezd száradni a bőre rögtön megy az olajos tusfürdő és lipidpótló testápoló így évek óta foltmentes. 8 éves. De az első evekben random előjött sokszor. Diétáztattuk szigorúan tejre, tojásra meg szójára, így minden panasza megszűnt, viszont pont az ekcéma így is előjött néha.
febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk én és férjem is érzékeny bőrűek vagyunk, meg se lepett, hogy a gyerek is az. Nálunk a la roche testápoló bevált, egész családnak azt veszek csak.
febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nalunk siman elmult kb 3 het alatt, orvos irt fel ra kremet es furdetot. A furdetot a mai napig hasznaljuk azert, a kremet mar nem, de helyette bioderma testapoloval kenem.
febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a tanácsokat!


5 - anyatejes. Kóstoltatni elkezdtünk pár hete a doktornő ajánlására. De lassan haladok vele, nem sietem el.

febr. 7. 16:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Bioderma atoderm testápoló, valamint shea vaj ami finomítatlan. A shea vajból tehetsz a fürdővízbe is neki. Nagyon jó ez a kettő az ekcémára. Viszont én is úgy gondolom hogy ez nemcsak bőr probléma, vidd el gasztroenterológiai vizsgálatra is mert emésztéstől, vagy étel allergiától lehet. A tüneteket viszont a shea vaj és a bioderma nagyon szépen kezeli.
febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!