Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Atópiás dermatitisz/baba...

Atópiás dermatitisz/baba ekcéma akinél volt: Mi okozta? Kinövi?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok róla. 5 hónapos babámnál arcon, hason halvány rózsaszínes kiütések vannak, emellett s karjai-lábai érdesek, szárazak.


A hasán is “normális” hogy van, tényleg az is amiatt jött ki?


Gyerekorvos látta, mondta, hogy ez az. Szerinte a tél váltotta ki. Kinőhető, ti hogy kezeltétek? Mi gyógyszertári kenőcsöt kaptunk rá. Hatása még nincs, de csak 2 napja kezdtük el.


—/——

Egyébként gyógyszertári furdetovel furdetjük, egyedül mosószert váltottam nála, a Lovela-ra.. tejallergias elvileg, azt nyomokban sem eszem jó ideje. Csokit. Forrocsokit szoktam inni tejmenteset, már erre is gyanakszom, másból nem eszem gyakran, csak habot max..



febr. 7. 12:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tejfehérje volt a ludas. Diétával néhány hét alatt az összes bőrtünete elmúlt. Az arca pedig durva volt már nagyon, de szinte azonnal látszott, hogy már nem gyullad úgy be és tényleg teljesen elmúlt neki pár hét alatt. Azóta sem jött vissza, de tartjuk a diétát.
febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kezdd el neki adni nyugodtan a Biogaiát. Sajnos sokszor csak tápszeres babáknak javasolják, pedig manapság már az anyatejben is kevés lehet belőle. Nyilván embere válogatja, de úgysem megy senki bevizsgáltatni a tejét lactobacillus reuteri-re (sem). A hozzátáplálást én még hanyagolnám, ha nincs különösebb indok az ellenkezőjére. Adj egy kis időt a Biogaianak. És később se gyümölcsökkel, édes kajákkal próbálkozzatok eleinte.
febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ismét!

Tejfehérjére már 2-3 hónapja szigorúan diétázom, Mostanában annyi “enyhítést” tettem, hogy párszor a Lipótiban vettem tejmentes pékcuccot, de lehet nyomokban belekerülhetett.. Vagy a tej mellett másra is tünetelhet. A kakája most zöld nyálkás volt, de általában rendben van, csak szorulassal kicsit küzdott párszor az utóbbi időben.


Ezeket mind elmondtam a dokinak, persze nem az o szakterülete, ccsak annyit mondott rá, hogy szerinte nem étel okozza, érik az emésztőrendszere.


A kóstoltatást is hagytam volna még, csak anyatejes, mondtam a 6 hót is, de ő a korai kostoltatassal érvelt és a hazai/eu-s ajánlással, meg pont az allergiákkal, és szinte leszúrt és hogy kezdjük el, ez csak kóstoltatás még.

Viszont pihentetem így mindenképp ezt az biztos.

febr. 8. 13:04
 14/15 anonim ***** válasza:
Az anyatejes táplálás védi a legjobban az allergiáktól. Az mellett kell majd bevezetni az allergéneket. A nyálkás székletre nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy az még belefér. Ja, bele... 2 éves elmúlt, és még mindig nincs rendben az emésztése meg az ekcémája 🤷‍♀️ Ami meg nekem nem fér bele.
febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

:( Nekem is ezt mondták, pedig érdekes akkor volt ilyen sokáig egyhuzamban amikor kiderült mégis a tejallergiája.


Persze azt olvastam a fogzás alatt is lehet ilyen. Ha csak időnként van, akkor azt mondom rendben, de ha folyamatosan olyan sokáig, akkor az szerintem tünetjelző ez alapján. De nem szabad mindenen sem pörögni, sajnos azóta hajlamos vagyok a túlkattogásra. Most mintha kezdene talán a kaka is visszaállni, nem is erőlködött tegnap este már. A biogaiat is elkezdtük, de csak 2 nap kapott még nem hiszem hogy ilyen hamar segítene, szedi most 1-2 hetet próbaképp. Illetve fogzik is épp szerintem az is bekavart pluszban kaka ügyben.


Egyelőre a gyógyszertári kencével kenem még, 2 hetet adok neki még, ha nem tűnik el akkor beszerzem a válaszok alapján a bioderma-t, vagy esetleg a La roshe-t.

Illetve dietetikussal fogok konzultálni ezek alapján, mikor kiderült a tejallergia, kaptam ott egy elérhetőséget.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat, tanácsokat! megnyugtattatok kicsit, hogy tényleg kinőtték többen. Jobbulást minden kis lurkónak! :)

febr. 10. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!