Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós vírus esetén nálatok...

Hányós vírus esetén nálatok automatikusan kell adni hányás csillapító kúpot?

Figyelt kérdés
Nemrég váltottunk gyerekorvost. A gyerek most hányt. És mondta a doki, hogy a második hányás után automatikusan kúpot adunk. Aztán nap közben is, meg másnap is, függetlenül attól, hogy hányt-e. Ez máshol is így van? Az előző orvos soha nem is írt fel ilyet. Nem is használtunk még soha.
febr. 9. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk meg nem ír fel semmi gyógyszert. Ha írna, én adnék, nem olyan nagy dolog egy kúp, ne veszítsen feleslegesen vizet, tápanyagot. Éppen elég munka neki enélkül is meggyógyulni.
febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk nem írt fel. Mondta hogyha hányik vagy hasmenése van akkor adják neki Hipp ors 200-at, ugye ez azért kell hogy pótolja azokat a jó dolgokat is amit veszít közben. Meg normaflort mondott.

Ezt a kettőt kapta. De ez gondolom attól is függ mennyit hányik vagy megy a hasa. Feltételezem ha napi 6-7x is akkor azért kell a kúp. Na meg ugye itatni kellett sokat, de eleve az ors ital, tehát ment be.

febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2x hányt. 1x éjszaka, 1x reggel, akkor a vizet.

Az ORS folyadékra azt mondták, felesleges. Nekem ez is fura, azt szoktunk adni.

febr. 9. 14:33
 4/19 anonim ***** válasza:
6%

Miért éppen kúpot? A hányás a szájon jön ki, a kúpot seggbe adják.

Vagy pont ezért? Hogy ne jöjjön vissza?

febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Én ors-t adnék neki. Ha hányás hasmenés vírus akkor elfog múlni. Még normaflort. Én a kúpot nem preferálom. De ezt nyilván mindenki maga dönti el.
febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Sosem hallottam ilyet, pedig gyerek fertozo osztalyon dolgoztam evekig, sosem adtunk.
febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
#1 vagyok, az enyém éjszaka is hányt, ahányszor egy picit megébredt, lehet ágyat húzni, közben ott zokogott szegény totyogósom, hogy rosszul van. Ez ment 4 napon keresztül. Én erre adtam volna. Ha 2x hányt, az még nem durva. Az orst adnám mindenképp, meg én nekünk az Enterobullt ajánlották probiotikumnak hasmenésre, az csodát tett.
febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk ha hány jó eséllyel hasmenése is van Na arra biztos nem adnék kúpot.
febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Na válthatsz ismét. Nem normális. Ilyenkor se hányáscsillapítót, se hasfogót nem adunk, mert az a lényeg, hogy minél hamarabb kijöjjön belőle, tisztuljon.

"2 hányás pedig úm. nem hányás."

Ha folyamatosan minden kijönne belőle, fenyegetné a kiszáradás, akkor jön szóba a kúp.

febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Meg nekem az is fura, hogy szigorúan diétáztatni kell.

Nyilván nem gondoltam, hogy pacalpörkölttel tömjem, de nálunk az volt a szokás, hogy ami jól esett neki, azt ehette. Mármint a nagy gyereknél, Nyilván a kicsivel nem sokat voltunk a régi dokinál. Most meg csak ropit és kekszet ehet.

febr. 9. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!