Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akiknél kórházba kerül a...

Akiknél kórházba kerül a gyerek hasmenéses-hányásos vírus esetén rendszeresen, ott mi a konkrét oka, hogy otthon nem tudja "kipihenni"?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokan tettek fel ilyen betegséges, hasmenés-hányásos kérdést és sokszor olvastam, hogy ilyenkor kórházba kerül a gyerek, és nem 1, nem 2 alkalomról van szó.

Azért tettem fel a kérdést, mert meglepő az ilyesmi, nálunk ha elkapják ilyen téli szezonban, nincs kórházba kerülés. (Azt tudom, hogy sokszor kell itatni.)

Akinek került már kórházba a gyerek hasmenés/hányás miatt, mi volt a konkrét veszély ami miatt be kellett vinni? Kiszáradás, vagy elővigyázatosság, vagy más probléma?



jan. 9. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Gyerek fertozon dolgoztam.

80 %-nak nem kellene bent lenni, de a sok parazos szulo egy hasmenes utan rohan be vele, nekunk meg ilyenkor fel KELL venni. Egyreszt mert penzt kap utana a korhaz, masreszt mert a szulo hisztizik, hogy " nem csinaltunk semmit "

jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk most pont ez a vírus van. Bár kórházba nem kerültünk, de az orvos elmondta mi a teendő, és a kiszáradás az, ami miatt menni kell. Kicsi gyerekek hamar ki tudnak száradni. Az sem elég, ha vizet iszik, mert az elekrtolitokat kell pótolni ilyenkor. - ennyire nem értek hozzá, a doki mondta nekem.
jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom mi miért kerültünk be 2 gyerekemmel külön 1-1 alkalommal.


Én nem 1 hányás vagy hasmenéssel vittem a gyerekeimet, hanem akkor mikor nem tudott leszállni a wcről, több mint 10* hányt sugárban semmi nem maradt benne, és mellé ment a hasa, legyengült és szó szorosan semmi nem maradt meg benne amellett, hogy kapott hasmenésre és hányásra is külön aminek megkellene fognia.


Mindkettő gyermekem majdnem 5 napig volt infúzión.

jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ha kihányja folyamatosan a vizet is akkor kiszáradhat és csak infúzióval tudják pótolni, azt meg otthon nem tudod.


Ha egy felnőttnél ilyen súlyos hányás-hasmenés van akkor felnőttnek is kórházba kell feküdnie, csak felnőttként ez már nem jellemző, mivel addigra több hasonló vírussal találkozunk, erősebb az immunrendszerünk így nem alakul ki olyan súlyos állapot hogy még a vizet is kihányjuk órákon, napokon keresztül.

jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom beteg volt kiskorában. Ő azonnal 10-12 hányással kezd. Esélyünk sincs....

Már 7x voltunk bent emiatt.

Ráadásul rota oltást sem kaphatott.

Mindig 1-1 hét kórház,ha elkapja...

jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lányom 1x majdnem bekerült. Egész nap csak hányt és hányt. Folyamatosan. A vizet is. Semmi nem maradt meg benne. Késő délután felhívtam az ügyeletet, ki is jött a doktornő. Akkor már szinte egész délután csak aludt a gyerek. Felkelt, ivott, hányt, aludt.

Megvizsgálta a doki, mondta, hogy kezd kiszáradni. Adott neki B6 injekciót, és hagyott itt egy beutalót, hogy ha este 11 után még hány, akkor menjünk be, mert infúziót kell kapnia. Kb.10:45-kor még hányt egyet, és utána szerencsére nem. Utána éjszaka többször felkelt és ivott, szerencsére benne is maradt.

Szóval nem sok híja volt, hogy bekerüljön.

jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!