Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adjak neki most vagy adjak...

Adjak neki most vagy adjak neki később lázcsillapítót?

Figyelt kérdés
A 20 hónapos gyerkőcök belázasodott ma délutánra (39,5) amire 3 óra körül adtam lázcsillapítót. Most megy aludni, 38,6 a laza jelenleg. Elvileg 6 óránként lehet adni újra, ami 9 óra lenne ma este. A kérdésem, mivel ritkán beteg, hogy adják most (megszegve a 6 óránkénti dolgot) vagy 9 körül, mert valószínűleg felébred, ha felmegy a láza még jobban? Tanács? Köszönöm szépen előre is.
márc. 28. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Ha váltogatod a lázcsillapítot akkor akár mehet 3 óránként.

Én adnék neki most és ejszaka ránéznék.ha kell akkor kap

En ugyan azt alázcsillapítot is volt hogy 3 óránként adtam mert hamar ment vissza magasra.

márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1 Köszi szépen. Csak félek, mert sosrm szegtem meg. A neten meg azt olvastam, hogy tartani kell a 6 órát, viszont sajnálom szegényt.
márc. 28. 19:35
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Azért magasabb láznál alvás előtt mindenképp megejtenék egy hűtőfürdőzést. Jól fog esni neki amint levitte a lázát. A lányomnak állandóan alvás közben kúszik fel 39 fölé a láza. Én beszoktam adni korábban is ne szenvedjen már szegényke. Én sose voltam lázas, max kiskoromban, de nem emlékszem rá. Nehezen tudtam hogyan reagáljak rá, hiszen nem tudtam átérezni mi is ez pontosan, de segitséggel én is megtudtam tanulni kezelni. Hidd el, ha 1 órával előbb ados be nem lesz semmi baja.
márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi tényleg nem lesz baja ha 3 óránkent adsz. Azert ezek jól vannak megcsinálva és nem fog ártani a babának. Nagyon sokat beteg az 1 évesem ,szinte minden hónapban így már rutinosan nyúlok a gyógyszerét.

Azért készülj a jövőre és legyen otthon még legalább 1 fajta és akkor akár 2 óránként is váltogathatod ha annyira lázas lenne!

márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Beadtam neki. Kivan nyúlva szegény, de nem sír,nincs rossz kedve, csak mintha nagyon fáradt lenne. Egyébként egész nap elvolt, játszott. Vasárnap kaphatott el valamit, szülinapon. Nem jár bölcsibe, de általában családi rendezvényeken összeszed valamit. 😏

márc. 28. 20:00
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem lesz gond,gyerekosztályon is adunk 6 órán belül,ha indokolt. Jobbulást!
márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

38.6-ra én nem adok neki. Mivel szopik ezért éjszaka többet szopizik, ahogy nappal is, plusz sokat itatom. Éjszaka megszoktam ilyenkor nézni, ha úgy érzem lázas akkor megmérem, ha 38.6 fölé megy akkor azért én is adnék.

Én így csinálom de baja attól nem lesz hogy most hamarabb adtad be neki. Jobbulást a kicsinek.

márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Hú nálunk külön listát írt a foki hogy ezekből a gyenge gyógyszertári sz*rokból mennyit lehetne adni



Ami durva hogy ha tényleg váltogatod adhatod neki észnélkül..

De egyébként nálunk bejött a csak akkor csillapítunk ha sír rossz köuérzete van stb..

márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Meglátjuk mi lesz a éjszaka. Legutóbb mikor beteg/lázas volt, nem kelt fel éjszaka. Most mozgolódik picit az ágyban (mint a mi felnőttek, mikor betegek vagyunk), de alszik.
márc. 28. 22:20
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 féle van itthon különböző hatóanyaggal. A mi dokink azt mondta 2 óránként adhatok más hatóanyagút neki.
márc. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!