Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adjak neki most vagy adjak...

Adjak neki most vagy adjak neki később lázcsillapítót?

Figyelt kérdés
A 20 hónapos gyerkőcök belázasodott ma délutánra (39,5) amire 3 óra körül adtam lázcsillapítót. Most megy aludni, 38,6 a laza jelenleg. Elvileg 6 óránként lehet adni újra, ami 9 óra lenne ma este. A kérdésem, mivel ritkán beteg, hogy adják most (megszegve a 6 óránkénti dolgot) vagy 9 körül, mert valószínűleg felébred, ha felmegy a láza még jobban? Tanács? Köszönöm szépen előre is.
márc. 28. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Annyira lázasak a gyerekek nálatok hogy váltogatni kell és sűrűn adni neki? Jó ez a sok gyógyszer adás?🥺
márc. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

10 vagyok sajnos nekünk nem is a láz volt a gond hanem minden betegs~g után belobbanttak a gyirokcsomói ami borzasztóan fájt szegénynek, hozzá sem tudtam a fejéhez érni, ilyenkor 2-3 napig sajnos elég sokszor kellett adnom ez 2 ébes koráig volt.

Mostmár 5 éves lázra sem nagyon adok 38,4 el aludt el, éjjel forrónak tünt, de nem kelt fel így nem adtam, reggelre semmi nem volt.

Akkor adok ha fáj, vagy rossz a közérzete

márc. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szegényem, így értem.
márc. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

#11, én általában semmit sem adok mert csak békésen alszik a fiam ha lázas. De egyszer volt magas làza mikor láthatóan vacakul is volt. Akkor váltogatva adtam sűrűbben. És igen, akkor jó volt, mert nagyobb volt a gyógyszer előnye a kockázatánál.


Nem mumus a gyógyszer, csak mindig mérlegelni kell és nem adni ok nélkül. Egy igazán veszélyes van, a paracetamol túladagolás, arra tényleg figyelni kell.

márc. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
11# Te kórházba ne kerülj gyerekkel...:D Nem fognak szeretni,ha ott osztod majd az észt,pedig ott tényleg adják,amikor indokolt,egymás után is. Hidd el,9 éves tapasztalattal írom. Viszont az ilyen anyát nagyon-nagyon hamar semmibe veszik,aki ennyire okostojás. Ne járasd le magad szerintem. És igen,miután a gyerekem 39 foknál üvölt és szó szerint ha lázas 15 percenként üvöltve kel fel,akár egész éjszaka szó szerint,akkor nem a gyakoris Jucika bolti eladó véleményét fogom kikérni,hanem adok gyógyszert ami után békésen alszik. :) Te meg ne adj semmit sem,de egy antibiotikumot sem,sőőőőt ha krónikus beteg lenne,azt is nézd szépen végig. Nagy az isten állatkertje úgy látom ....
márc. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem te tűnsz okostojásnak. A stílus meg egyszerűen röhejes.

Ki mondta hogy ha ordít, nem érzi magát jól akkor nem adok neki kúpot vagy épp gyógyszert??? De ha elvan és alapvetően nincs vele baj akkor miért is kell neki adni? A láz pont hogy véd és pusztít. Nyilván ha magas akkor megint csak inkább adnék, adott helyzet adja magát. Viszont sokan akkor is adnak ha nem kell, ez tény. És itt most pont nem a krónikus betegségrôl, meg egyebekről volt szó, hanem a lázról.

Az általad említett kórházak meg plusz pont. Amikor bent voltunk akkor is akartak neki adni kúpot amikor semmi szüksége nem volt rá, csak mert kétszer hányt. Nem vészesen hányt, nem sorozatban, összesen 2x!!!. Akkor miről beszélünk? Lehet kiforgatni azt amit írtam, valószínűleg ez sem fog átmenni, de akkor sem normális az hogyha valaki mindenre is bogyókat osztogat. És ebbe a kórházban lévő csodás szakemberek is beletartoznak. Szerencsére jó orvosunk van, benne bízok több nem is kell.

Igen, én is úgy látom

márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Annyira lázasak a gyerekek nálatok hogy váltogatni kell és sűrűn adni neki? Jó ez a sok gyógyszer adás"


Szerintem meg ez okoskodás. Igen,nem jó a sok gyógyszeradás,de ha indokolt,akkor indokolt. Nem 365 napon kapja a gyerek,hanem amikor beteg és mindenki saját maga ismeri a sajátját! Ez remélhetőleg nem minden héten van. Ahogy egy durva fogzás esetén is adsz éjjel,mert szenved a gyereked. Nem írtad valóban,csak már előre feltételezted,hogy minek ennyi gyógyszer otthonra,ráadásul váltogatva holott nen látsz bele innen noname,hogy kinek mennyire indokolt vagy sem meg hogy ennyire lázasak,majd az adott szülő látja mennyire azok. Háát ha 2 db hányás miatt bevitted,gondolom úgy voltak adnak valamit,hogy megnyugodj inkább. De ehhez semmi közöm és lehet nem is ez a helyzet,off is. Csak ez a duma,hogy feltételezzük a másikról,hogy rosszat akar. Ő is tudja,hogy mindennap napi 6x nem jó adni,ráadásul betartja a 6 órát,tök korrekt szülő,aki aggódik és normálisan kérdezett. Akkor nem kell ebbe belelátni többet. És igen normális anya tart otthon a házipatikába többféle gyógyszert,mert lehet,hogy éjszaka is szükség lehet rá.

márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értem, hogy a 11-es miért írta a nem túl árnyalt véleményét. Nyilván nem mindig annyira lázas, de néha igen. És nyilván nem jó a sok gyógyszer, de még mindig jobb, mintha szenvedne a gyerek.


Mérlegelni kell az adott helyzetet és az adott gyereket figyelembe véve, mint azt már sokan leírtuk. Mert például ha olyan a gyereked, hogy magas láznál automatikusan hány, akkor jobban jársz, ha adsz neki valamit mikor még csak felfelé megy a láza (nem az én gyerekem, az egyik rokonom gyerekei ilyenek). Ha meg csak békésen alszik, mikor beteg, akkor fölösleges adni bármit is.

márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!