Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyereket megharapja egy...

Ha a gyereket megharapja egy oltatlan cica hova kell vinni?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti. De ma elgondolkoztam rajta miközben egy cicát simogatott az ovodánál a gyerekem egyébként szelíd a cica. Ha ne adj isten megharapja nem csak egy kis karcolásig mégis hova kellene vinnem a gyerekorvoshoz vagy a kórházba esetleg sebészetre?

ápr. 11. 08:32
1 2
 11/19 babyboom567 ***** válasza:
66%

9-es akkor nézz utána.Találtak.

[link]

ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a veszetség miatt veszélyes a macskaharapás.
ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 babyboom567 ***** válasza:
100%

Tessék a nébih oldala


[link]

ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Iden a keleti hataron kb 14 veszett allatnal jarnak, Ukrajnabol jonnek.
ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%
Akkor parazattok nyugodtan, nem az én dolgom! Budapesten élünk és gondolom a kérdező sem az ukrán határon, mert akkor azt írta volna. A doki konkrétan kirohogott a macskaharapassal, volt olyan hely ahol én se engedtem macskát simogatni (Ázsiában, mert ott van veszettség, meg Ukrajnában sem hagynám, csak ott nem voltunk).
ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
11%

Azt tudod, hogy a macska szájában lévő baktériumok ideglenes bénulást okozhatnak?

De egyébként normális orvos ezzel nem röhög ki.

ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%
16 Ja igen, azt is mondta fertőtlenítsem le, igazi vészhelyzetnek tűnik.
ápr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem Ukrajnában élek. És szerencsére csak elméleti kérdés volt.

A cica meg nem "idegen" már többször találkoztunk vele az ovi udvaron minden gyerekkel nagyon barátságos ezért engedtem én is hogy simogassa de mint tudjuk egy rossz mozdulat és akár támadhat is. Természetesen az utcán sétálva nem engedem mindeféle cicához hozzá nyúlni. De úgy gondoltam ha ezt az egyet megsimogatja ő is nem lehet baja.

ápr. 11. 21:42
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

@16, dehogynem, max a hátad mögött.

Kérdező, ha nem nyúzzák a gyerekek a macskát, nem fog támadni. Ha mégis megharapta/karmolta volna, lefertőtleníted és kész. Max ha nem gyógyul a seb vagy csúnyább lesz, akkor doki (de ez minden ilyen sebre igaz!)

A veszettséget, gondolom, túltárgyaltuk :)

ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!