Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszoktatás oltatlan szülőkkel?

Beszoktatás oltatlan szülőkkel?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el az okoktól, nem az oltás kérdést szeretném boncolni, de több oltatlan szülő is van, akinek a gyermeke szeptemberben kezdi az Óvit. Jelenleg érvényben van az a rendelet, hogy oltatlan szülők csak egy meghatározott pontig mehetnek be az intézménybe. Nos ez ugye a beszoktatási időszakban nem megoldható. Kimondhatjuk, hogy beszoktatni jelen rendelet mellett csak oltott szülővel tud megvalósulni. Erre gondoltak a törvényhozók? Esetleg tervezik feloldani ezt a korlátozást, vagy valamilyen PCR vagy gyorsteszthez kötni? Aki ezt a kérdést tudná tolmácsolni "fentebb", azt megköszönném többünk nevében.

2022. febr. 25. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Milyen törvény?


Nàlunk a kutya nem kérdezte van-e oltásom..


Ez szerintem csak intézményi kompetencia.. nem törvény…


De ennek ellenére tavaly volt olyan, hogy a beszoktatas annyi volt, hogy beadtad az ajtón a gyereket.


Másrészt én mázlista vagyok..nagyon sokat készítettük a gyerekemet az ovira.. alig várta..

2 p után kijötten a csoportból, azóta sem voltam ott.


Mai napig a gyerekem reggel bekopog, bemegy, bevsukja maga mögött az ajzót.

Délutàn megyek érte.

2022. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak védettségi igazolvány birtokában engedik be a szülőket az iskolákba 2021.december elsejétől – erről tanúskodik egy Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter által szignózott határozat. Azaz 2021.december elsejétől a gyerekeket iskolába kísérő vagy onnan hazakísérő szülő – és csak egy szülő – védettségi igazolvány híján csak egy kijelölt pontig léphet az oktatási intézmény területére, amit az igazgató jelöl ki.
2022. febr. 25. 22:37
 3/15 A kérdező kommentje:
Iskola és óvoda egyaránt érintett.
2022. febr. 25. 22:37
 4/15 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy rosszul értelmeztem, ezért is írtam ki ide.
2022. febr. 25. 22:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Addig vissza is vonhatják, mert javul a vírushelyzet.


"Kimondhatjuk, hogy beszoktatni jelen rendelet mellett csak oltott szülővel tud megvalósulni."


Igen.


"Erre gondoltak a törvényhozók?"


Nem foglalkoztak vele, de ezután se fognak.


"Esetleg tervezik feloldani ezt a korlátozást, vagy valamilyen PCR vagy gyorsteszthez kötni?"


Ha feloldják, akkor a vírushelyzet javulása miatt fogják feloldani.

2022. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos a kislányom és még egyszer sem léphettünk be az iskola területére sem kártyával sem anélkül.


A kicsinél az ovis beszoktatás sajnos annyi volt hogy egy délelőtt maszkban két órát ott lehettünk, de ezt is kártyával és kártya nélkül is.

Azóta csak az öltözöig mehetünk.

2022. febr. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Van kártyánk, de a kutya sem kérte beszoktatás alatt. A szülők is ki be járnak, nem csak a kapuig, pedig a szülők minimum fele oltatlan. Az szmk vezető is, aki még fel is adta a pedagógusi állását miatta.

Ennyit erről.

Pedig én nem bántam volna, ha kicsit nagyobb szigort tartanak. Akkor talán meg lett volna az esély hogy ne hozza rögtön haza a beszoktatás hetén a covidot a fiam. Ő az egyedüli oltatlan a családban (koránál fogva, hisz csak 5 éves kortól lehet) és sajnos nagyon megviselte, míg nekünk enyhe náthánk volt. Nagytestvére pedig el se kapta.

2022. febr. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csak védettségi igazolvány birtokában engedik be a szülőket az iskolákba 2021.december elsejétől –"


Megsúgom, hogy addig se engedték be őket és azután se tettek kivételt kártya ellenében sem.

Viszont az óvodákra se akkor, se most nem vonatkozik. Vezetői döntés hatásköre.

2022. febr. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Óvodába rosszabb a helyzet. Se oltottan, se oltatlanul nem mehetsz be. Jó, indokolt esetben, maszkban, igazgatói engedéllyel be lehet menni.

Iskolába csak oltási igazolvánnyal léphetsz be.

Mi 2 éve, augusztus végén pár órát lehettünk velük az udvaron. Ez volt a beszoktatás.

2022. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt még covid, amikor ovis volt a lányom, mégsem mehettünk be a csoportszobába. Nem is fért volna be 28 szülő a gyerekek mellett és nem is volt rá szükség.
2022. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!