Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltatlan gyerekeket is köteles...

Oltatlan gyerekeket is kötelesek felvenni az óvodák. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

A lenti cikkben olvastam az ombudsmani állásfoglalást. Röviden arról van szó benne, hogy jogszabályi hézag miatt nem utasíthatóak el a kötelező oltással nem rendelkező gyerekek az óvodai felvételnél.

A jelenlegi béna szabályozás viszont teret enged annak, hogy a jobb anyagi helyzetű szülők a bírságok kifizetésével gyakorlatilag megvásárolják az oltatlanságot.


[link]


2016. jún. 6. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
nagyon rossz ötletnek tartom, tekintve, hogy 2 éve estem át a szamárköhögésen, és bizony az oviba/bölcsibe én mentem a gyerekért abban az időszakban is.
2016. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon remélem, hogy az oltás azért van, hogy a gyermekemet megvédje a betegséggel szemben. Ergo ha egy oltatlan gyerek megbetegszik, akkor nem tudja az oltott gyerekemet megfertőzni.
2016. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel több probléma is van. Egyrészt vannak olyan gyerekek, akik egészségügyi ok miatt nem kaphatnak bizonyos oltásokat (például allergiás az adott oltóanyagra, vagy epilepsziás gyakori görcsökkel stb.), őket védi a nyájimmunitás. Ha sok lesz az oltatlan gyerek, akkor bizony ők is megfertőződhetnek. Másrészt a védettség nem mindig 100%-os (mert mondjuk az adott oltott gyerekben nem alakult ki olyan fokú immunválasz, ezt nem lehet kiszámítani, kinél alakul így), így egy oltatlan gyerek őket is megfertőzheti. Harmadrészt pedig a kórokozók azért nem tudnak elszaporodni, mert nincs, aki terjessze őket. Ha viszont a sok oltatlanban elkezdenek szaporodni, simán kialakulhatnak olyan új, mutáns variánsaik, amik már az oltottakat is megfertőzhetik... És akkor még az otthonlévő, életkoruk miatt még oltásban nem részesül kistestvérekről nem beszéltünk, akinek hazahozhatja tünetmentes hordozóként a nagytesó az oviból... Szóval több szempontból is problémás a helyzet, valamit sürgősen ki kell találniuk a jogalkotóknak.
2016. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Azert nem kell rogton halalra remulni.Semmi nem fog tortenni.Itt Olaszorszagban nem kotelezo a vedooltas, es egyre tobben nem oltatnak.Itt azt mondjak a nem oltottak sokkal egeszsegesebbek...En amugy vegul beoltattam mindket gyerekemet, bar nagyon sokat hezitaltam.
2016. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Itt azt mondjak a nem oltottak sokkal egeszsegesebbek.."


Persze, mert még nem találkoztak járvánnyal. Egy cikkben olvastam egy szakmai véleményt, miszerint sok ember azért oltás ellenes, mert fogalma sincs róla, mi ellen védi meg a gyereket az oltás. Nem olyan értelemben, hogy nem tudja, mi ellen kapja, hanem olyan értelemben, hogy már sok évtizede nem volt semmiféle súlyos járvány (köszönhetően az oltásoknak), és az emberek nem látták, nem tudják, milyen pusztítást tud okozni pl. egy gyermekbénulás.

2016. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Snorri ***** válasza:
100%

3, 5, teljesen egyetértek.

4-es, itt is sokan mondják. Olyanok, akiknek fogalmuk sincs a dolgokról, csak benyeltek valami hülyeséget arról, hogy az oltás autizmust terjeszt, stb. Az emberek egy része végtelenül ostoba, és ezért sürgősen ki kell találni valamit. Remélem már rajta vannak az ügyön.

2016. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

még azt is hozzátenném, hogy sok olyan BABA van, aki kora miatt még nem kaphatott oltást, de megy a tesóért anyuval az oviba.

amikor volt a szamárköhögésem, csak remélhettem, hogy nem találkoztam nem oltott gyerekkel... ugyanis mire eljutottak odáig az orvosok, hogy ez talán az, addigra már rég túl voltam a fertőzőképoességen.

és felnőtteknél ugyan enyhébb lefolyású (sokan nem is gondolják, hogy ez a bajuk, csak makacs náthaként élik meg), de nekem így is ráment 10 hónapom a maradványtünetekre... ezt az "enyhébb" lefolyást sem kívánnám egy gyereknek sem, még akkor sem, ha a szülei olyan {@r<oł hogy nem oltatnak.

2016. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
4-es vagyok. Nem vagyok szakember (nem tudom esetleg koztetek van-e?), igy nagyon csekely infokkal rendelkezem az oltasokrol. Bar rengeteget olvastam roluk, mikor dontes elott alltam.. Mint azt mar irtam, en oltattam. Ennek ellenere azt gondolom az igazsag valahol kozepen van. Nem gondolom, hogy az MMR kozvetlenul pl. autizmust okoz, de azt sem, hogy csupa "jo dolgot" kapnak gyermekeink az oltassal. A hugom egyebkent elkapta a kanyarot, annak ellenere, hogy o mar oltva volt. Szoval kivetelek mindig vannak.
2016. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

Az oltás nem feltétlenül védi ki teljesen a betegséget, de a súlyos szövődményeket igen.

2016. jún. 6. 18:59
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ez off lesz: 4-es, honnan veszed, hogy Olaszországban nem kötelező az oltás? Én itt élek, és de, kb. ugyanaz az oltási rend, mint Magyarországon. Itt is vannak kötelező és választható oltások. Csak az oviba nem kellett igazolni, hanem csak aláírni egy papírt, hogy a gyerek megkapott minden oltást.
2016. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!