Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Állítólag az anyatejes baba...

Állítólag az anyatejes baba nem lesz beteg amíg szopizik?

Figyelt kérdés
Mégis elkapta 4 hetesen a náthát a nagytesótól. Akkor hogy van ez?

2012. nov. 25. 21:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez sajnos nem igaz.

Tápszeres fiam 10 hónapos koráig, még csak nem is tüsszentett. Barátnőm anyatejes lánya, 3 hónapos kora óta többször volt náthás!

2012. nov. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tévhit,kisfiam csak 2 hónapos korig kapott anyatejet,3 hónapos korig tápszerrel pótoltam,utána tápszeres volt.11 hónaposan volt beteg először elkapta a nagybátyjától,azóta 2 szer volt beteg főleg azért,mert a bölcsiben összeszedte hamar meggyógyult,most 19 hónapos,ismerek sok anyatejes babát aki 1 éves koráig legalább 7szer volt beteg.Túl van lihegve ez a szoptatás téma.
2012. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3 hónapos korától tápszeres volt(milumil ha)de soha nem kapta el a bátyótól a betegséget,most,hogy ovis minden hónapban van valami nyavalya,ja és azóta van még 1 kislányom ő is tápszeres-de ő meg már mindent elkap a nővérkétől. Tehát ez immun kérdés
2012. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kislányom is tápszeres és 10 hónapos,sosem volt még beteg.
2012. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem is tápszeresek voltak a gyerekek, ráadásul kis súlyú koraszülöttek is. (nálam volt eü probléma). Majdnem 1 évesek voltak, amikor először náthások lettek, akkor vettünk orrszívót, annyira nem volt rá szükség.

Viszont mióta bölcsisek, azóta gyakrabban betegek, de nemcsak ők, a többi gyerek is.


Ismerestségi körben sokszor előfordul, hogy a nagyobbik, már bölcsibe vagy oviba járó gyerektől elkapja a pici is a betegséget (meg nagyjából az egész család is, szülőket, nagyszülőket is beleértve), függetlenül attól, hogy a baba anyatejes vagy tápszeres-e.

2012. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
HÁT EZ FURCSA! PONT AZOK A KIVÉTELEK ÍRTAK, AKIKNEK MEGBETEGEDETT...? MERT 10 ANYÁBÓL NEKEM 10 MONDJA HOGY NEM LETT BETEG AZ ANYATEJES KICSIJE, MI SEM VOLTUNK AZOK TESTVÉREMMEL ÉS AZ ÉN BABÁM SEM.
2015. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
42%
Nem tudom, hogy honnan hallotta bárki is, hogy az anyatejes babák nem lesznek betegek. Az anyatej immunanyagokat tartalmaz, de az persze nem véd meg mindentől. De az immunrendszerét sokkal jobban erősíti, mint a tápszer. Ráadásul egy baba ebből építgeti is az immunrendszerét, ami két hónapos kor alatt szinte sehogy sem áll. Ezért is nem ajánlott addig nagy közösségekbe vinni. Mindettől függetlenül lesz olyan baba, aki lebetegszik otthon is, és lesz olyan is, amelyik többszörös nagy banda mellett sem. Döntő többségben mégis kevésbé lesz beteg egy anyatejes baba, és ha el is kapja, a betegség általában enyhébb és gyorsabb lefolyású.
2017. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Onnan hallja mindenki mert a net azzal van tele hogy AZ ANYATEJ A VILAG LEGJOBB LEGISTENIBB CSODASZERE. PFF. Igyunk mi is anyatejet testvéreim csók:*
2018. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyébként utolsó vagyok:babafuggo. Én babám tápszeres és anyatejes is volt és volt igyis úgyis beteg. Egyik baba tápszeresen lesz/nem lesz beteg másik anyatejesek. Felnőttként is van aki többet beteg van aki szinte sose.
2018. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!