Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázkérdés, csecsemő, sürgős?

Lázkérdés, csecsemő, sürgős?

Figyelt kérdés
3hós baba hajnali 2kor kapott germicid kúpot 37,8 volt a láza, reggel 6kor újra 37,7-37,8 viszont a kúpot 24órán belül csak 3* lehet, mit csináljak? Toljam 4óránként és hátha már nem kell a 3.után lázat csillapítani? Ha mégis akkor utána mit hogyan? 2 hós oltást kapta, amiatt van, amikor ébren van a kedve jó!
2013. máj. 17. 06:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdőt próbáltad? Ne adj neki 4-et, inkább vidd el a dokihoz!
2013. máj. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ebből már levontad az 5 tizedet? vagy azzal együtt ennyi?

Nekem azt mondta az orvos,hogy 39nél kezdjem csillapítani,hűtő fürdővel, ha az sem segít akkor kapjon kúpot. Egyszer volt lázas a foga miatt. Várjál még szerintem, egy két óra múlva mérd újra, addig meg egy hűtő fürdőt csinálj neki,hátha az is segít,és ha továbbra is lázas,akkor adjál csak neki kúpot

2013. máj. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

nem értem ha 3 hónapos h kapta a 2 hós oltást nem is ez a lényeg. Ezzel csak azt akartam mondani h ha van 3 hónapos akkor adhatsz neki már lázcsillapító szirupot is felváltva a kúppal. Ha az nem vitte volna le, mármint a kúp akkor jöhet a szirup 4 óra elteltével. Ezért érdekelt h most mennyi idős is a kicsi. :)

am igen az is fontos h már gondolom leszámoltad a tizedeket. Am ez még annyira nem vészes láz h hűtő fürdőztetni kelljen. Azt jóval magasabb láznál alkalmazd csak. Inkább egy kis borogatást tegyél rá. :) Sok sikert. És ne aggódj nem lesz nagy baj. :)

2013. máj. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 alatt nem kezdeném el a csillapítást, csak gyakrabban nézném.
2013. máj. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3hós, de amióta megszületett folyton beteg és most lett egészséges h beadhassák neki. Hónaljban mértem, nem vontam le, ott is le kell?

2óra múlva megmérem, ma délelőttös az orvos, hívom majd vagy be is megyünk ha mondja.

Kicsit megnyugodtam, köszönöm!

2013. máj. 17. 06:46
 6/17 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ha nem hat a kúp, felesleges megismételni. Hideg vizes borogatás a kézre, lábra, ha így sem megy le, akkor nyugodtan elviheted az ügyeletre is.
2013. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták,hogy ha nem megy le a láza a két kúp között adjak neki nurofent.

Viszont ahogy már írták neked,nekem az orvos azt mondta,hogy csak 38 felett adjak neki lázcsillapítót,mert a 37 pár még nem láz.És ugye így védekezik a szervezete,hogy hőemelkedése van.Az nem baj.Ha folyton leviszed neki a 37et is akkor nem győzi le a szervezete a vírusokat,baktériumokat.

2013. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeknél simán gyakori a 40 fokos láz, 37.8C körül még nem kell kétségbe esni. Valójában 37.5 ig nem is ebszélünk lázról, addig nem is kell csillapítani, valamint ha nem lázgörcsös a gyermek akkor 38 alatt sem igen szokták. Na de ha olyan paramami vagy mint én (láztól mondjuk pont nem félek) akkor 37.5 után szépen 15-30 percenként nézegeted, ha látod, hogy megy fel akkor 37.8 nál beadod a kúpot. Ha már 3 hónapos akkor nyugodtan lehet a többi kúpot is használni nem csak a Germicedet. Lázcsillapítót felváltva kell adni pl. Nurofen-GErmicid-Nurofen-Germicid (ha folyamatosan lázas akkor 4 óránként, 39 fokos láznál 3 óránként (orvosi utasításra) ha nem folyamatos a láz akkor igény szerint, de felváltva. (Mexalen és Algoflex-babay szintén 3 hónapos kórtól adható ha jól emlékszem) 38C alatt nem kell a hűtőfürdő elég a kúp. Ha 38 fölött van akkor kúp utána hűtőfürdő. helyes hűtőfürdő: annyi fokos vízbe ahány fokos a láza (nem kell pontosan csak kb.) utána 10-15 perc alatt lassan jó hidegre kihűtöd. Utána lázat mérsz ha lement hagyod pihenni, ha nem ment le kezded elölről (ez 39-40 fokos láznál szokott lenni, hogy nem megy le sehogy sem) A hűtőfürdő a legjobb, de lehet állott vizes borogatást is alkalmazni, lehetőleg a derékkörnyékét kikerülve, de magas láznál (39) lehet akár az egész testet betekerni. Csecsemőnél végbélben érdemes lázat mérni abból kell levonni, a hónaljból már nem kell levonni. Lázesetében fontos még a folyadék fogyasztás, akár kiskanállal is szépen apránként, de inni kell! Ha van higanyos lázmérő akkor arra vigyázni kell mert az a legjobb szerintem, de ha digitális van akkor néhány dologra érdemes figyelni. (fél vagy egy órán belül nem lehet újra használni, elem ha kimerülőben szintén butaságokat mutat)
2013. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
52%

orvos

[link]

2013. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm, kialudta, 37alatt van, köszönöm a hasznos válaszokat, képbe kerültem, remélem azért a jövőben nem sokat kell alkalmaznom.
2013. máj. 17. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!