Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tennétek már megint beteg?

Mit tennétek már megint beteg?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan egy hónapja voltunk utoljára a háziorvosnál a fiammal (16hónapos) nátha, köhögés és sípoló levegővétel miatt. Ugyanezeket a tüneteket szinte minden hónapban produkálja. Mindig orvoshoz megyünk és mindig antibiotikumot kap és mindig az a válasz rá hogy neki még szinte nincs is immunrendszere ezért kap el minden nyavaját. Na de szerintem nagyon sok az hogy minden hónapra jut valami betegség. Dokit már kétszer váltottam, msot váltsak harmadszor is? A doki szerint nem is beteges, engem az is zavar hogy olyan kis vézna. Rengeteget mozog és már nagyon korán mászott és 11 hónapos kora óta jár is, de 10,2kg és 86cm. Fiú létére igazán kis csontos vékony gyerek. Étvágya is olyan ingadozó ha valami igazán foga alá való van akkor tud enni normális adagot, de általában csak csipeget. Mondtam a dokinak hogy adjunk valami immunerősítőt neki, erre a C-vitamint mondta csak. El vagyok keseredve mert a 4 éves lányom aki már 1 éve ovis,összesen a 4 év alatt volt 5ször beteg, a fiam meg minden hónapban beteg. Én reagálom, aggódom túl vagyx másnak is ennyit beteg a gyereke? Egyébként nagyon okos, életrevaló mozgékony kissrác, soha semmi gondom nem volt vele csak a betegeskedés. Többszor volt hogy inhalálnunk kellett meg ventolin pipát szívnia. korababa volt és zöld magzatvíz ráment a tüdejére mikor született lehet ennek a következménye ez a sok légúti betegség?
2013. júl. 13. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy gyakran beteg normalis lenne -a nagyobbtol elkaphatja akkor is, ha a nagy nem beteg- az viszont nem normalis, hogy havonta antibiotikumot kap ennyi idosen. Ez kikesziti az immunrendszeret. Vitamint, immunerositot adj neki
2013. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Második gyerek tipikus esete! A Lányom 2 éves koráig szinte nem is volt beteg, onnantól is csak azért, mert bölcsibe került. Sajnos a Fiamnál ugyanez a helyzet, mint Nálatok a Kicsivel, csak ő még csak 9 hónapos. Ennek ellenére már 2x voltunk kórházban + kb. minden második hónapban Ventolinozunk és kapott állandó gyógyszert is, amit minden nap kell szednie. Szerintem, bár nem vagyok orvos, de náthára, köhögésre, sípolásra felesleges antibiotikumot adni, az nem fogja megoldani a problémáját. Valószínűleg nem is a fejletlen immunrendszerrel van a gond, hanem azzal, hogy ugyanúgy szűkek a hörgői, mint az én Fiamnak. Sajnos ez ilyen kicsiknél gyakori:o( Én megmutatnám egy tüdőgyógyásznak a háziorvos helyett, mert ha a háziorvos nem tüdőgyógyász végzettségű, akkor nagyon kevéssé tud hozzászólni a témához - ez sajnos tapasztalat.

Megkérdezhetem, hogy merre laktok? Mert a sok antibiotikum miatt arra tippelek, hogy nem a Fővárosban. Itt ugyanis már rájöttek az orvosok, hogy nem mindenre megoldás az antibiotikum, sőt néha többet árt, mint használ.

Egyébként állítólag ezt a problémát gyönyörűen lehet homeopátiával kezelni. Ha van a környéken PROFI homeopátiás orvos, akkor keressétek fel! Mi 2 hete voltunk egynél, kaptunk is bogyót, de még nem tudok nyilatkozni az eredményességéről. Csak bízom benne, hogy tényleg segíteni fog és nem kell a Fiamat 6 éves koráig minden nap gyógyszerezni!!!!!!!

2013. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én elviném immunologushoz ,mert egyfojtába beteg ,legidösebb fiamat is elkelett vinem ennyi idösen mert egyfojtában beteg volt ,kiderült hogy tejesen lenulazta az immunrendszerét a sok betegség ,multivitamint kellet vele szedettnem de olyatt mint a multitabs immunokidje ,és társai ,onnatol kezdve nem volt már olyan sokatt beteg .
2013. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Erősítsd meg a fiad immunrenszerét gyógynövényekkel, és napon érlelt gyümölcsökből készült multivitaminnal. Az antibiotikumok kiölik a hasznos bélflórát így legyengítik az immunrendszert.Ilyenkor minőségi probiotikummal vissza kell pótolni a hasznos bélbacikat.Ahhoz viszont, hogy legyen miből táplálkozniuk, jobban elszaporodjanak a bélbacik prebiotikumot is kell fogyasztani.Ha antibiotikumra lenne szükség, akkor lehetőség szerint érdemes természetes antibiotikumot szedni, az nem teszi tönkre a hasznos bélflórát.Sok jó tapasztalat van velük.Jobbulást a fiadnak!
2013. júl. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megmondom a háziorvosunknak hogy vizsgáljuk ki a dolgokat.
2013. júl. 15. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet refluxa, lehet valaki dohányzik a családban. A kicsik sípolós légzésének ez a két leggyakoribb oka.
2013. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát hál istennek senki sem dohányzik. a reflux meg szerintem kiderült volna már ennyi idő alatt. 16 hónapos. nem volt sosem bukós baba.
2013. júl. 19. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!