Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet, hogy ekcémás a babám...

Lehet, hogy ekcémás a babám bőre? Hogyan tudom megállapítani, hogy az? Mik a tünetei a kiütéseken kívül?

Figyelt kérdés
most 7 hónapos a babám...4 hónapos korában átesett a rota-víruson,másfél hétig kórházban voltunk...5 napig antibiotikummal kezelték és utána mikor hazajöttünk megjelentek a hasán(pelenka széle felett) vörös kis,száraz foltok...elvittem orvoshoz...annyit mondott,hogy száraz a bőre,kenegessem meg lehet,hogy az legyengült inmunrendszere miatt lettek ezek...nem használt a kneegetés semmit,megint elvittem...most azt javasolta,hogy canesten krémet keverjem neogranormonnal fele-fele arányban...még több kiütése lett szegénynek és még pirosabb... :( annyit hozzáfűznék,hogy akkro pirosodik ki neki jobban,mikor fürcsi van,tehát vízben,de gyógyszertári fürdtőt használunk...elkezdtem neki bebanthennel kenegetni(orvosi tanács nélkül),attól elkezdett javulni,de most meg a könyökénél és a bokájánál jött ki...a könyökén csak két kicsi folt van és eddig ez sem,és a hasán lévő sem viszketett neki..viszont,ami a bokájánál megjelent 2 napja(inkább lábfej és lábszár találkozása) az elég nagy folt(annayira nem is hasonlít a hasán lévőhöz) és viszket is neki eléggé...eddig is ott volt,de inkább csak bőrszárazságnak tűnt,de most be i van pirosodva neki...nem győzőm kenegetni neki testápolóval,hogy enyhítsem a küzdelmét szegénynek...mitől lehet neki?semmi újat nem adtam neki,mosópor,öblítő ugyanaz,mint eddig...ha ekcéma,akkor mivel tudják neki kezelni?van valaki,akinek ilyen problémája volt?nem z anyagiak miatt,de ha megállapítják,hogy vele született ekcéma,akkor jár rá az emelt családi pótlék?ezt csak azért kérdezem,mert az egyik ismerősöm azt mondta,hogy ha atópiás a bőre,akkor jogosult rá...
2013. aug. 4. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kislányomnak elvileg ekcémás, de könnyen összekeverhető az atópiás dermatitisszel amit nem allergia okoz hanem érzékeny bőrűség. Lányom tej és tojásmentes diétán van, neki a hajlatokban jön elő. A gyerekorvos elocom szteroidos krémet írt ki, amitől órákon belül elmúlik, csak ritkán kell szerencsére használnunk. De vannak homeopátiás dolgok mint elobase, akkor ajánlják a kecsketejes szappanokat rá, meg a zsíros testápolókat, gyors lefürdetést, ne ázzon a bőre sokáig.
2013. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!várok még véleményeket!
2013. aug. 4. 10:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Vidd el bőrgyógyászatra!
2013. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de ilyen kicsivel tudnak mit kezdeni?és szakrendelésre vagy inkább magándokihoz vigyem?
2013. aug. 4. 11:04
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Irány a bőrgyógyász!21 hónapos lányomnak hasonlók voltak az orvos felírt egy 800 forintos krémet és 3 nap alatt eltűnt.Szerintem ez rózsahámlás (keress rá e neten és is ott láttam először)de majd a gyerekbőrgyógyász mond biztosat.
2013. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszi,amúgy pontosan ugyanilyen neki,mint a képeken...csak a lábacskáján nagyobb területen és ott még nagyon viszket is neki..
2013. aug. 4. 13:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!nem kicsi ahhoz,hogy megnézze a doki a bőrét!Én 4 hónaposan vittem el,meg is állapította az atópiás dermatitiszt,ekcémát.Kapott rá krémet,fürdetőt,és azzal kordában tarthatom.ha eldurvul,belobban, akkor szteroid,de abból is napi egyszer nagyon vékonyan.Szerencsére nem sokszor kell az utóbbi.Nézzetek egy bőrgyógyászt.Én sima szakrendelésre vittem be,semmi magán út...

Nem kapunk semmi emelt pénzt ezért,nem is tudom egyébként,hogy kinek jár,de szerencsére nem tartozunk a súlyos kategóriába,láttam már sajnos olyat aki jogosult az ilyenekre,de messze nem olyan súlyos kinézetű a bőre a babámnak,mint azé a szegény kisgyermeké...:((

2013. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is van, bár nem viszket. Télen a testápoló helyrehozta, mostmár nem. Bepanthetn, Sudocrem, semmilyen popsikrém nem jó rá. Hámlik a felszíne, és érdes, kidudorodó, piros.

Lehet ekcéma, vagy gyermekkori neurodermitisz. Az advantan krém is jó lehet rá. Vigyétek el privát bőrgyógyászhoz, ő többet tud mondani.

2013. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ma voltunk dokinál...el küldött bőrgyógyászatra,de ott meg csk augusztus végére tudtak volna időpontot adni...szerdán megnézi egy másik doki is,ha szerinte is el kell menni bőrgyógyászatra,akkor ad sürgősségi beutalót...ha nem ad,akkor meg elviszem magándokihoz!
2013. aug. 5. 13:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem az advantan krémet bőrgyógyász írta, szemhéjviszketésre. Berepedezett és levált a bőr. Használt rá. Most pár napja a fiam kezét is ezzel kenem, és már alig piros, a pikkelyek pedig kezdenek leválni. Én elvinném privátban. 8-9 ezer ft, és legalább nem fog vakarózni szegény.
2013. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!