Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabám 2 hetes. Honnan...

Kisbabám 2 hetes. Honnan tudom, hogy elég-e neki a tej? Van egyértelmű jele annak ha éhes? Honnan tudom megállapítani, hogy jóllakott?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 18:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Evés után nyugodt, a napok/hetek során szépen gyarapszik, ha ezt tapasztalod, biztos elég neki :) Ne stresszelj rá, mert megérzi, és ő is nyugtalan lesz!
2013. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%

onnan hogy nyugtalan ahogy az első is írta :)

ha megnyugtat szerezz be egy mérleget és méregesd evés előtt és után a babádat

talán amíg nincs elég tapasztalatod, ez megnyugvást jelenthet számodra

2013. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én az előtte-utána mérlegelést nem ajánlom... A babák, ahogy a felnőttek, nem minden etetésnél éheznek meg ugyanannyira, a tej összetétele is napszaktól függően változik, valamikor jobban telít, tehát kevesebb is elég belőle, így a babák sem ugyanannyikat esznek. Ez nekik egyáltalán nem baj, de a mamára jól ráhozhatják a frászt, tehát még stresszesebb lesz tőle... Csak akkor van szükség mérlegelésre, ha valami nincs rendben (sárga, beteg stb).
2013. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Mérleget ne! Pont azért, amit az előttem szóló is írt.

Ha a baba nyugis, alszik, van naponta 4-5 jó pisis pelusa, akkor eleget evett. :-) Ne aggódj, kínáld igény szerint és semmi gond nem lesz. :-)

2013. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha éhes-szomjas, tuti, hogy sír. Ezen kívül én onnan tudtam, hogy eleget evett, hogy evés előtt a keze ökölbe volt szorítva, ahogy telt a poci, a keze kiengedett, mikor "leesett" a keze, tudtam, hogy tele van :)

Ezen kívül, ahogy írták is, súlygyarapodás, sok pisis pelus, nyugodtan alszik. (a mérlegelést én is utáltam, mindig csak akkor mértem, mikor jött a doki, vagy védőnő, amúgy nagyon stresszelt engem, hogy pl"csak" 100-200 grammot evett, pedig a súlya szépen gyarapodott.)

2013. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 BubóBéla ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!


Általában egy érett, egészséges újszülöttnél mérleg nélkül is lehet tudni, hogy elég a tej. A mérlegelés sokszor eltereli a babáról a figyelmet, ahelyett, hogy a kicsit figyelné a mama, a grammok és számok bűvöletébe kerül.


A következő jelekből lehet tudni általában, hogy a babának elég a tej:

Az újszülött súlyesése 3. napra megáll, 5. napon elkezd gyarapodni, 10., legkésőbb 14. napra visszanyeri a születési súlyát. 6 hetes korig (!) napi min. 3 mustársárga színű kakis és min. 5-6 kellően pisis pelus jelzi azt, hogy elég tejhez jut.

A megfelelő tejátvitelt jelzi az, hogy halhatóan nyel szopi közben, fokozatosan ellazul keze, karja, elálmosodik majd elalszik és alszik valamennyit, míg újra szopni kér és az anya melle fokozatosan felpuhul, nem fájdalmas a szoptatás, a mellbimbó nem lesz szilvamag, vagy rúzs alakú, nem lesz sebes.

Ált. 8-10 alkalommal szeretnek szopni az újszülöttek, de változó, hogy mikor. Az első két hétben a tejtermelés megalapozása szempontjából jó, ha napközben 4, éjjel pedig 5 óránál több nem telik el 2 szoptatás között. Később nem muszáj ébresztgetni őket éjjel, ha átalusszák az éjszakát ;) Érdemes figyelni a korai "éhségjeleket": cuppogás, tátogás, öklök nyalogatása, halk gügyögő hang hallatása, fej forgatása. A sírás már egy késői éhségjel. Valamint fontos arra is kitérni, hogy nem csak evésre szolgál a szoptatás, hanem megnyugvás, biztonság keresésére, altatásra, fájdalomcsillapításra is. Ezért nem pontos az éhségjel kifejezés. Az anyamell az első időszakban egy meghosszabbított köldökzsinórként funkcionál, egyfajta átállás az állandó tápanyagellátásról az időszakos ellátásra :)

A sírásnak sok oka lehet, nem csak az éhség, vannak kisbabák, akik szoptatás után is nyűgösek, de a fenti jelek többnyire jól jelzik, hogy eleget szopott a baba.

Jó babázást kívánok :)

2013. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A mérlegelést próbáltuk, de valóban csak bestresszelt. Így azt hagyjuk. Azért vagyok tanácstalan, mert miután szopizott, úgy tűnik, hogy ellazul, sőt, el is alszik. De amint leteszem, 5-10 perc múlva hiszti van. Van, hogy a büfi bántja, de miután kibüfizte magát is nyűgös. Ha felveszem, sokszor beveszi az öklét, de nem teszem újra cicire, mert szeretnék időt hagyni a mellemnek, mert fájnak a bimbóim. Ha a mellkasomra teszem, többnyire elnyugszik, de letenni sokszor ezután sem tudom. Viszont egész nap meg nem lehet a kezemben. Kaki van, a pisit nem szoktam számolni, de szokott lenni. Elvileg gyarapszik is. Olyan előfordulhat, hogy nem elég tápláló a tejem? Meg attól tartok, hogy ha nem hagyok időt a cicimnek, akkor nem termel eleget. Vagy ez csak az én agyrémem? Ha evés után fél óra múlva is úgy látom, hogy kellene neki, akkor van a mellemben neki elég?
2013. jún. 7. 17:36
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
A mell a szoptatás ALATT termeli a legtöbbet, ez a "hagyni kell pihenni" tévhit :) Egyébként próbáltad már hogy nem váltasz minden szoptatáskor mellet? Mert ha folyton mellet váltasz, akkor mindig csak az elülső, kevésbé tápláló tejet tudja kiszopni (ami laktózban gazdag, és nagy mennyiségben hasfájást okoz), pedig a hátulsó, zsírosabb tej a laktatóbb.
2013. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Próbáltam csak egy mellből is. De vagy lusta kiszivni rendesen, vagy hamar elfárad rajt, de ha sokáig hagyom, akkor nagyon fáj a bimbóm. Ha meg 10 percenként leveszem (mert nem szívja rendesen) 10-15 percekre, akkor meg egész nap nem csinálok mást tényleg, mint le a ciciről, fel a cicire. Ma kipróbáltam, hogy fejek és cumisüvegből adom neki. Eddig bevált, mert most tartjuk a menetrendet. Eszik-alszik. Egy-egy fejésnél a két mellből tudok összesen 70-80 ml-t fejni. Lehet mégis kevés a tejem? Vagy mellszívóval nem tudom úgy kiüríteni, mint a baba? De ha szopi közben termelődik, akkor fejés közben nem kellene neki?
2013. jún. 8. 12:47
 10/21 anonim ***** válasza:
A fejés teljesen más inger, mint a szopás, így érthető, ha nem termel annyi tejet a melled ezzel... Esetleg nem akarod kikérni egy szoptatási tanácsadó véleményét? Valószínűleg rossz technikával kapja be a bimbót a babád, azért fáj.
2013. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!