Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lisztérzékeny gyerekek anyukái...

Lisztérzékeny gyerekek anyukái? Hogy derült ki? Lehet tünete a fogyás, ekcéma, és nem alvás?

Figyelt kérdés

Fiam 2 éves csecsemő kora óta rosszul alszik vagy szinte semmit, ekcémás lett és március óta fogyott 1 kilót ahoz képest h normálisan eszik...


Néznek neki vérből,(az mennyire lesz pontos?) doki erre gyanakszik tejallergia mellett bár jan óta tejmentes diétán vagyunk ugyhogy a fogyás meg az ekcéma nem ahoz köthető!


2013. aug. 26. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Sosem lehet igazán tudni. Egyik barátnőm kövér volt, és amikor kiderült hogy lisztérzékeny és diétára fogták, rögtön lefogyott. Ő nem volt ekcémás egyáltalán, velem ellentétben. Én sokszor vagyok ekcémás, viszont nem vagyok lisztérzékeny.


Vérből elég pontos lesz, de talán nem ártana egy általános kivizsgálás. Lehet valami kristályallergia is (mondjuk mosószerből).

2013. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, vérből nézik, Nekünk a Heim Pál kórház Coelikália centrumába kellett menni, a vérvételen kívül teljes kivizsgálás, és anyukát is kikérdezik a gyerek szokásairól, étkezéséről, székletéről...stb. minden adatot felvesznek pl. testsúly - lemérik! magasság- szintén mérik ! stb... A vérkép után tudnak bármit is mondani! nekünk negatív lett 5 évesen csinálták - de vissza kell menni kontrollra 7-8 évesen is és majd 12-14 évesen is , mivel volt lisztérzékeny a családban és ez sajnos később is kialakulhat! Ami tény: hogy sok lisztérzékeny nagyon sovány, úgymond nem képes hízni!
2013. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, nekünk a tűzoltó utcai gyerekklinikán vettek vért ,várjuk az eredményt..

Már ötletem nincs mi baja lehet :( iszonyat olyan kis vékonyka lett ..90cm és 11.4kg

rendes mennyiséget eszik minden alkalomra! most jelenleg tejterhelésen vagyunk..de eddig a tejtől székrekedés volt meg éjszakai hasfájás, most meg ekcémás lett de nem tudom h a tejeset kapja e vagy a tejmentes tápszert, vakteszten vagyunk :(

A lényeg hogy pontos eredményt fogunk kapni, de ha nem az a baja amit nagyon remélek ...akkor se egészséges h fogy folyamatosan és nem is keveset...

2013. aug. 27. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!