Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Folyamatos hasmenés az 5 és a...

Folyamatos hasmenés az 5 és a 3 éves kisfiaimnál. Még mit próbáljak ki?

Figyelt kérdés
Kedden lesz 2 hete, hogy elkezdődött ez a dolog nálunk, 2 napig tudtunk csak oviba menni, azóta itthon vagyunk. Felváltva megy a hasuk, hánynak, de a hányás szerencsére ritkábban. Eddig vizes hasmenésük volt, de most is megy a nagyobbiknak a hasa. Diétáztatom őket, folyamatosan isznak, ropit kapnak, főt krumplit, szegénykéimért nagyon aggódom. Első 4 nap normafort kaptak, de semmi eredményt nem tapasztaltatunk, majd egy másik orvos ajánlotta a Pro+kid-et és a Tesectan készítményt. Hogy őszinte legyek, már a Tesectanból kedd óta beszedtük amit tudtunk, még egy adagra való van, de semmit sem használ. Minden nap fertőtlenítek, mosok, mint egy megszállott őrült, mindent! Van, hogy ha az egyik gyerekem jobban van, már 1-2 napja nem ment a hasa, nem is hányt, akkor a másik van cudarúl: visszatér nála a vizes hasmenés, hányással együtt. Éjszakákat nem alszunk. Amikor ő lesz jobban, akkor a másiknál kezdődik el ugyan ez. Olyan mintha folyamatosan egymást fertőznék, vagy fogalmam sincs. Mi is belekerültünk a férjemmel, de mi 2 nap alatt túltettük magunkat rajta. Hétfőn viszem őket vissza dokihoz, mert ez nem állapot, ami itthon folyik. Van valakinek valami személyes tapasztalat, megoldása erre a problémára?

2013. szept. 15. 15:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Már a játékokat is áttörölgettem, a plüssöket is kimostam. Mindent domesztossal mosok fel, napjában többször is, de lassan kifogyok az ötletekből, hogy még mi mitől lehet, mit kellene még csinálnom. Dokinál is jártunk eddig kettőnél, de nem tudok már mást kitalálni. Szerencsére mára már a kicsinek normálisnak mondható volt a széklete, de nem merem elkiabálni, mert tegnap még neki is ment a hasa. A nagyobbik már 3x volt eddig wc-n, de mindannyiszor ment a hasa...:(
2013. szept. 15. 15:18
 2/10 anonim ***** válasza:
2 hete megy a hasuk, hánynak, kétszer voltál velük dokinál, mégsem utalták be őket kórházi vizsgálatra??? Ne várj hétfőig, irány a kórház, AZONNAL!!!
2013. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem utaltak be. Egyik gyerekorvos sem. Sajnos nem oda tartozunk, mivel a mi gyerekorvosunk, pont most van szabin, elég körülményes volt így is gyerekorvost találnom. 30km-mel arrébb végre volt aki fogadott minket. Mindegyik a diétát javasolta, azt mondta akkor a doki, hogy ezektől jobban kell lenniük. Mikor elkezdték kedden szedni, csütörtök reggelig jól voltak. Utána csütörtök mindketten elkezdték, pénteken is még vizes hasmenés volt mindkettőnél, de legalább már akkor nem hánytak. A kicsi 2x hányt a nagy csak 1x. A hasuk megy. Szombaton csak egyszer volt a kicsi wc-n, akkor ment a hasa, tegnap a nagyobbik többször, és neki végig ment a pocija és sajnos ma is. Adom nekik még ezeket a gyógyszereket. Szegénykéim a mondják, hogy éhesek, és szeretnének húst enni, de semmit sem merek nekik adni. Csak a szigorú diéta.
2013. szept. 15. 15:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Ma már legalább nem vizes a hasmenés, de még mindig híg...
2013. szept. 15. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk Enterol-t szokott ajánlani a gyerekorvos és én a Protexin probiotikumokat használom.

De az tényleg furcsa, hogy már lassan 2. hete tart...

2013. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Azt nem értem, hogyha ezen ti is átestetek a férjeddel, akkor ez egyértelműen vírus. 2 hete tart, nem akarlak ijesztegetni, de ez nagyon rosszul hangzik. (Amúgy a Pro kidet nem csak akkor lehet adni, ha hasmenésük nincs, csak hánynak?)Mi is átestünk ilyenen, az egész család, de nekünk 5 nap alatt lecsengett, de voltunk kétszer is kórházi ügyeleten, azt mondták, hogyha még 1-2 napig nem múlik a gyerekeknél, akkor be kell feküdniük a kórházba. Kiszáradhatnak, begyulladhat a hasuk, a hányás lemarja a nyelőcsövet stb. Van kocsitok, hol a legközelebbi gyerekkórház, én mindenképp bevinném őket!
2013. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Smecta? A probiotikumot ne csak 4 napig add nekik, hanem folyamatosan, most heteken keresztül! Amúgy mi is ebben voltunk, de nem tartott 2 hétig, nem egész 1 hét alatt elmúlt. Viszont a doki azt mondta, ha elhúzódó, akkor az inkább baktérium, nem vírus. Nem ártana egy széklettenyésztés, mert ha lehet antibiotikummal kezelni, akkor azt kellene azért.
2013. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekünk csináltak széklettenyésztést és campylo baktériumot mutatott ki.
2013. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nálunk egy hét alatt lecsengett. A Tasectan xart nem ért nekünk se!! Kaptak egy Hidrasec nevűt és a jobb volt. Biztos,hogy bennük van a vírus és újra fertőződnek!! Nekem azt mondta a dokink,hogy azért múlik nehezen,mert újra felül fertőzi magát a szervezet. Remélem holnap juttok valamire,írd meg,hogy mi van a gyerekekkel!! Jobbulást!!
2013. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen széklettenyésztést kell kérni. Lehet, hogy valami kitartó vírus. Nekem nagyon sokat segített, de leginkább megelőzésre és regenerálásra: antalvali.com és ott megvettem az emóciót. telis tele van jó baktériumokkal, ami visszaállítja a jó bélflórát és utána nem is betegednek meg ilyen fajta hányós hasmenésesben. 1 l-es és kb 6000 ft. Nagyon sokáig elég!
2013. szept. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!