Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A rota vírus ellenni védőoltás...

A rota vírus ellenni védőoltás tényleg csak másfél éves korukig védi a kicsiket?

Figyelt kérdés
Csakmert nagyon drága, és úgyis akkor fogják elkapni, amikor közösségbe kerülnek (bölcsi, ovi)...

2013. szept. 16. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz. Ezt honnan szedted?
2013. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Az viszont igaz, hogy az oltás nem véd minden típusa ellen. Az sem igaz, hogy csak közösségben kapják el: az én lányom 2 és fél éves volt, otthon volt velem, mégis összeszedte. (bár én nem adattam be az oltást, mert eléggé bukós baba volt és nem maradt volna meg benne.)
2013. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A körzeti védőnő mondta azt hiszem.
2013. szept. 16. 15:29
 4/11 anonim ***** válasza:
igen, nem véd minden típusa ellen, és kétféle oltóanyag is van, mi azt kaptuk, ami 5 törzs ellen véd. Ennek ellenére neadjisten lehet olyan, hogy a hatodik fertőz pont meg...de ez az 5 a leggyakoribb, úgy tudom. Valamint ennek ugye az a lényege, hogy amíg picik, addig különösen nagy a veszélye a rotának, kiszáradás, stb, a későbbiekben már esélyesebb, hogy otthon ki tudjátok húzni, házi gyógymódokkal, folyadékpótlással
2013. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem nem igaz!

Egy ápolonő

2013. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem.. de én már 2-3 éves voltam amikor elkaptam édesapámmal együtt, és kórházba kerültünk mindketten. Engem kikötöztek az ágyhoz, hogy be tudják kötni az infúziót, és még az édesanyám sem jöhetett be hozzám, sőt még az ablakhoz is alig engedték oda :(

Ezért gondoltam, hogy beoltatom a lányomat, de a védőnő teljesen elkedvtelenített...

2013. szept. 16. 15:40
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Ha a saját bőrödön tapasztaltad,akkor pontosan tudod,milyen borzasztó az az állapot.

Oltasd be!De még 6 hós kora előtt kell!

Én is beoltottam a lányom,így vagyok nyugodt!

2013. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi beoltattuk a kisfiunkat. Lehet, hogy tök hülyeség és cáfolja meg aki ért hozzá, de a következőt vettem észre. A férjem már kétszer hozott haza valami hányós, hasmenéses vírust. Mind a 2x az ágyat nyomta, vagy a wc-n ült 3 napig. Amikor meggyógyult, beleesett a kisfiam, hányt kettőt, volt két laza széklete és egy fél napig fájt a pocakja és kész. Mind a 2x egy napig tartott nála. Aztán jöttem én. Egy teljes éjszakát görnyedtem a wc fölött,hánytam, majd 2 napig folyamatosan hasmenésem volt, a gyomrom majdnem kiszakadt, úgy fájt.

Arra akarok kilyukadni, hogy az oltás talán ellenállóbbá tette a fiamat a többi hasonló vírussal szemben is. De az is lehet, hogy csak ilyen bivalyerős az immunrendszere. :)

2013. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is beoltattam a fiamat, Rotarixet kapott, most 3 éves, tehát, már elméletileg nem lenne védett, ha igaz, amit a védőnőd mond. A bölcsiben többször volt hányós-hasmenős vírus, én is összeszedtem egyszer, 1,5 hétig küzdöttem vele, és a fiam végig velem volt, mert nem tudtam bölcsibe vinni. A lakást sem tudtam elhagyni, a férjem meg csak napis 1 fuvart tudott volna vállalni. A gyereknek kutya baja sem lett. Augusztusban viszont a calici vírus ütötte fel a fejét, azt elkapta, de előtte legalább 5 "járványt" átvészelt. Az nem lehet magyarázat, hogy erős az immunrendszere, mert az összes felső légúti megbetegedést elkapta. Csak az lehet az oka, hogy azt az egyet leszámítva mindegyik valamelyik rota törzs volt, és védte az oltás. 2,5 évesen került bölcsibe, tehát jóval az általad említett kor után. Nem mellékesen válaszolt egy ápolónő is, ő meg már csak tudja miről beszél.
2013. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az igaz,hogy nem véd minden faj ellen,de életre szóló védettséget ad!Viszont,ha rota vírus jellegű fertőzést kap,és be van oltva,sokkal enyhébb lefolyású a betegség, a tünetek.Könnyeben átvészelik.

Lehet hogy betegek lesznek,de nem tart 1 hétig,nem szárad ki,nem kap infúziót.Esetleg lesz egy lazább széklete,talán hányik 1-2x,de ennyi és nem több.Ha már ennyire sikerül lerövidíteni,már megérte az oltás!Szerintem! :)

Az ápolónő

2013. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!