Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másfél éves kislányom ínye...

Kerria kérdése:

Másfél éves kislányom ínye többször szokott vérezni, járt még valaki így?

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 foga van, és a meglévő fogak körüli ínyrész szokott bevérezni.


1. Amikre gondoltam elsősorban az a vitaminhiány; de rengeteg zöldséget gyümölcsöt fogyaszt nyersen, ami meg gondolom tartalmaz elegendő vitamint


2. Sajnos az is eszembe jutott, hogy már most romlana a foga? Fogat is mosunk rendszeresen.


Mit gondoltok? Vélemények, ötleteket is várok, és tapasztalatoknak örülnék a legjobban. Köszönöm!



2013. júl. 14. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában a fogínyvérzés oka a fogkö! Tolja az ínyt így az vérzik! Vidd fogorvoshoz mindenképp!
2013. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már ilyen kicsi korban... rendben, utánajárok, hol van gyermek fogászat. Vagy mindenhol vállalnak másfél éves gyerkőcöket?
2013. júl. 15. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Huu sztem kimondott gyermekfogászhoz vidd, ök tudják h kel báni egy gyerekel!

A fogkö nem korfüggő! Szilárd ételt eszik elöjöhet!

2013. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínű én is megmutatnám fogorvosnak, de addig is c-vitamint adnék neki, mert az jó fogínyvérzésre. Ártani nem árt, de lehet hogy használ.

Én is korainak tartanám azért még a fogkövet, hiszen még nagyrészt épphogy előbújtak a fogak, van ami csak pár hónapja nem?! Bár ez hajlam kérdése is lehet...

2013. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld kezecske, megyünk fogorvoshoz... a szívem szakad meg érte, de jobb megelőzni, ha valami nagyobb probléma lenne.
2013. júl. 16. 13:14
 6/7 A kérdező kommentje:

2 gyermek fogszakorvosnál jártunk! Leírom, hátha valakinek hasznos lesz.


Az elsőhöz bejelentkeztem, elvittem a kislányomat. Egy tünemény asszisztens fogadott minket, kicsit játszott a lányommal, megmutatta neki mi micsoda... lényeg, hogy nagyon jól felépítette a bizalmat, aminek nagyon örültem.

Aztán bejött a fogorvos... semmi extra, se kedves-se utálatos. Megnézte a gyermek fogait, azt mondta szépen vannak ápolva, nincs itt semmi gond. Mikor felvetettem kérdésnek, hogy többektől hallottam lehet fogkő is, akkor szó szerint kinevetett... mondta, hogy ennyire kis korban ez annyira minimális esetben fordul elő, hogy az biztos nem, mondjam meg a többieknek, hogy ez butaság! Na, ez annyira nem tetszett. Elhiszem amit mond, szakorvos rendben, de azért mert én nem értek hozzá, még nem kéne hogy kinevessen... szerintem.


Ezen felbuzdulva kerestem egy magándokit is, bejelentkeztünk. Itt az aszisztens csak fogadott minket, bekísért a dokihoz, aki rögtön kontaktba lépett a kislányommal, és megkérdezte tőle, ki ez a néni akit elhoztál magaddal... Egy másfél évestől megkérdezi, elkezdtem mosolyogni, és beszálltam a játékba.

Elkezdtem volna kérdezni, de mondta a doki, hogy előbb megvizsgálja, legyen túl a stresszen (mármint a lányom), és utána beszélgetünk. Így is lett.

Nem nevetett mikor feltettem a kérdést, a fogkőre annyit mondott, idővel mindenkinél kialakul/kialakulhat egyéne válogatja. A szájápolásunkkal nincs gond, ő az íny színéből arra következtet, hogy átmeneti vitaminhiány lehet. A gyümölcsök-zöldségek fogyasztása helyes, és jó, de nem mindenkinél tud úgy beépülni a természetes, mint a mesterségesek. Így Cebion Multivitamin szirupot javasolta, és ha nem javul, akkor jöjjünk vissza egy kontrollra.


Helyzetjelentés 1 hónap távlatából. A cseppek hatására-e azt ugyan nem tudom, de elmúlt teljesen az ínyvérzés, most még adom neki a multivitamint, amíg kitart az üveg addig kapja.

2013. aug. 20. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Örülök, hogy jól alakult a dolog, az sztk-s orvoson egyáltalán nem lepődöm meg, bármilyen területen jártunk állam intézményben, mindenhol hasonlót tapasztaltunk, rendesen hülyének nézik az embert ha kérdez valamit, és hogy nevetett, az még a jobbik eset, mert ha durván válaszol, az még bántóbb tud lenni..tapasztalat :(

Szóval mi is már csak magándokihoz járunk, ha tényleg gondunk van.


Sejtettem, hogy a vitamin segíthet! :)

2013. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!