Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg luxus beadatni a ROTA...

Tényleg luxus beadatni a ROTA elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Ma voltunk oltáson.Beszélgettem a váróban egy másik anyukával.Aki szerint csak a gazdagok adatják be ezt az oltást.Nekik nem telik rá.

Tényleg így lenne?Hogy egy család,ahol keresnek mindketten nem tud félretenni rá havi 2x20 ezer ft-ot?


2013. szept. 25. 13:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
46%

Hát akinek rotában halt meg a gyereke vagy elnyúlva kiszáradva került korházban az gondolom nem így gondolja.


Nem nem luxus, én senkinek sem reklámoztam de mi beadattuk. Soha senkinél szóba sem került.

2013. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is természetes, hogy nem a védelmen és egészséges spórolunk, de sajnos amíg itt is havi szinten jön a "mikor utalják már a támogatás" kérdéseket, addig elhiszem, hogy sokan nem tehetik ezt meg, mert nem állnak úgy, hogy maradjon hó végére 20 ezrük. Szomorú, de így van. Mi be fogjuk adatni, mert szerencsére ennél azért jobb szinten élünk.
2013. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%

ártani nem árt az oltás, csak kérdés, hogy találkozna egy kisbaba a rota vírussal? azért a 40 az sok, főleg egy kisbaba mellett...

nekem amúgy biznisz-szagú ez a rota vírus oltás...

ha tényleg akkora a rota veszély, akkor miért nem kötelező, úgy mint ha pl. szamárköhögésre (diperte) az oltás, amit ha nem adatod be a gyereknek, rögtön rádszáll a gyámügy?

egyébként azért utána olvasok most már ennek, nem sok a negyvenezer, ha a gyerekről van szó, de ha nem valós a veszély, akkor viszont kidobott pénz...

2013. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem csak anyagi kérdés.

A rota csak némely hányós-hasmenős vírus ellen véd, emellett van 20 másik féle, amit ugyanazokkal a tünetekkel elkaphat a gyerek.

Tehát kérdés, hogy érdemes-e beadni egyáltalán.

Ha annyira nélkülözhetetlen oltás lenne, akkor kötelező lenne az is, mint a kötelezőek...

2013. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Én is így gondolom.

Beadattuk mi is,hál istennek nem okoz gondot

ezt kifizetni.

Csak az anyuka olyan rosszallóan mondta nekem,hogy könnyű annak aki gazdag...

2013. szept. 25. 13:44
 6/36 anonim ***** válasza:

2x20; plusz ha agyerek kiköpi, nem nyeli le.


De amúgy igen, sajnos több családot ismerek akik nem adták be anyagi okból. Vagy csak az első gyereknek adták be, de a többieknek már nem futotta rá.

2013. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan, akinek nem telik rá sajnos.

De egy csomó ember úgy panaszkodik, hogy közben nincs is miért. Napi egy-két doboz cigire pl. van pénz, de panaszkodik, hogy mondjuk évek óta nem tud elmenni egy hétvégére sem nyaralni, még belföldön sem.

Vagy panaszkodik, hogy nincs pénze ilyen-olyan fontos dologra, de közben a 150 ezres telefon lóg a zsebéből.

Szerintem sok ember csak hülyeségre költi, vagy szimplán nem tudja beosztani a pénzt.

2013. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
83%

Egyszerűen nem szabad hagyni, hogy egy beszélgetés során ez téma, ne adj isten vitatéma legyen. Te úgy, én így, és pont. Nem kell sem mentegetőzni, sem magyarázkodni. Millió érv van ellene, és legalább annyi mellette.

Én személy szerint nem adattam be. Nem szeretem a túlzott mindentől való védekezést, és az ára sem elhanyagolható. Abszolút nem vagyunk gazdagok, sőt! Ez az összeg igen is megterhelő, nem is kicsit. De bízom benne, hogy a vasgyúrómmal nem lesz ilyen gond.

2013. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a bizakodás és a reménykedés, miszerint az én babámmal nem lesz ilyen gond nem sokat ér. Nálunk ikrek kapták el 11 hósan, pár nap (egy hét ) alatt lefogytak 9 kilóról 6.5 kg - ra a kórházi kezelés ellenére, napokig életveszélyben voltak. Nem hallottam előtte erről a betegségről, hidegzuhanyként ért az egész. Amúgy a kórházi kezelés alatt, a kiesett munka, a rengeteg pelus, a mi ellátásunk miatt sokkal többet költöttünk, mint amibe a két gyerek oltása került volna. Ezt is kell mérlegelni.

Azóta beadatjuk mindegyik gyerekünknek az oltást, pedig gondolhatja mindenki, hogy egy 6 gyerekes családnak sem feltétlenül könnyű ennyi pénzt kiköhögni.

2013. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Nálunk sajna végigment a rota az ovis csoporton. Mi beadattuk anno, és most csodák csodájára a fennmaradt 8gyerek között volt a fiam is, és még négy olyan gyerkőc akinek be lett adatva.

De ha összeszámolja valaki, hogyha nem adatja be, a gyerkőc véletlen elkapja, mennyit fog fizetni a gyógyszerekért, és az esetleges kórházi ellátásért mert oké, ingyenes az ellátás, de oda is kell egy csomó mindent bevinni, sőt sajnos nálunk már úgy van, hogy mi vigyünk be a saját ellátásunkra gyógyszert, mert a kórháznak nem futja.

Barátnőm kisfia is elkapta, ott csak a nagyobb gyerkőc volt beoltattva. Kiskunhalason kötöttek ki a fertőzőn, másfél hétig jártak a szülők Kecskemétről Halasra....:( ez már több mint 40. :(

MIndenkinek saját joga, remélem nem lesz itt ebből csetepaté

2013. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!