Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg luxus beadatni a ROTA...

Tényleg luxus beadatni a ROTA elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Ma voltunk oltáson.Beszélgettem a váróban egy másik anyukával.Aki szerint csak a gazdagok adatják be ezt az oltást.Nekik nem telik rá.

Tényleg így lenne?Hogy egy család,ahol keresnek mindketten nem tud félretenni rá havi 2x20 ezer ft-ot?


2013. szept. 25. 13:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
12 éve is voltak ovik, bölcsik, sőt. Még nem is figyeltek annyira a higiéniára, mint most.
2013. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Ez így van,de akkor még nem voltak ennyire agresszív vírustörzsek,mint most.
2013. szept. 25. 17:58
 23/36 anonim ***** válasza:
20%

Persze, hogy agresszívak a vírustörzsek, hisz védekezünk folyton, muszáj nekik mutálódniuk!

Másrészt a te nevedben lobizz légyszíves a kötelezővé tétel miatt. Ne legyen kötelező! Egészségügyben dolgozol, pontosan tudnod kell miféle dolgok kerülnek a védőoltásba. Hadd maradjon már a szülő szíve joga eldönteni, hogy beadatja-e a gyerekének vagy sem. Adasd, kéerd, hogy legyen ingyenes, nekem mindegy, de maradjon elég ez számodra.

Ha nem védekeznénk minden ellen, ha nem fertőtlenítenénk agyon a gyerekeket, ha nem védenénk-óvnánk őket a széltől is ezeknek a vírusoknak sem kellene erősödniük. Nekem ez a véleményem.

2013. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
72%

jó lenne, ha ingyenes lenne... illetve bővebb tájékoztatás, pl. meddig nyújt védelmet a csepp, hogy kell-e pl. egy 4 hós, anyatejes babának, akinek nincs óvodás testvére egyáltalán...

és persze nem ártana, ha a kockázati tényezőkre való tekintettel módosulna a csepp ára.

gondolok itt a falu utolsó házában élő családra, ahol lehet, hogy nem nagyon van bevezetett víz, de van vagy 5 gyerek, pénz meg nem sok viszont.... - náluk elég magas a kockázat, de megfizetni nem tudják.

2013. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Lehet még ok az eltérő tájékoztatás.

Én 4 gyerekorvossal beszéltem, 3 azt mondta hogy 20 éve kb ugyanennyi rotás megbetegedés volt, csak most nagyon fel van kapva. A negyedik pedig azt mondta, hogy talán kicsit több megbetegedés van, de nem annyival mint amennyire el akarják hitetni. Nem véletlenül nem ingyenes.

2013. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
72%

Két kisgyermekem van, tavaly elkaptuk a rotát.

Nem volt pénzünk beadatni a védőoltást kiskorukba.

Ugyanolyan körülmények között nevelkedik a két gyermek, 1 év korkülönbség köztük.

Lányom 1 nap alatt túl volt rajta,velem együtt.

Fiam,párom a kórházba kötött ki. 3 éjszakát voltak bent.

2013. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
76%
ha olcsóbb lenne és/vagy nem szájon át lehetne csak beadni, akkor én sem gondolkoztam volna, hogy beadassam. sajnos az én fiam bukós volt, így én a gyerekorvossal konzultálva arra a döntésre jutottunk, hogy nem adatjuk be.
2013. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Mi nem adattuk be, nem anyagi okokból, inkább meggyőződésből. Én is kikértem egészségügyisek véleményét. Szerintük valami betegségeket el kell hogy kapjon egy gyerek, hogy megfelelően tudjon fejlődni az immunrendszere.


Lehet rosszul gondolom, de akik "élet - halál közt" feküdtek a kórházban ez miatt, nem lehet hogy hamarabb kellett volna segítséget kérniük. Mármint arra gondolok, hogy akkor nem gyengült volna le annyira a kisgyerek szervezete. Bocs, ha ezzel valakit megbántottam, tényleg nem az volt a célom, csak gondolkodom.


A másik amit szerintem nem lehet tudni, hogy vajon melyik törzs okozta a megbetegedést. Mert lehet pont egy olyan, amelyik ellen nem is hat a védőoltás. És ha megkapta volna is az oltást a baba, ugyanolyan beteg lenne. Kedves Kérdező, a kórházban ezt meg tudják mondani?

2013. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy élet - halál közt feküdtek a kórházban a gyerekeim. Nem hiszem, hogy későn kértünk volna segítséget, mert egyik nap kezdték a hasmenést - hányást, másnap mentünk orvoshoz, aki azonnal utalt minket a kórházba, délután már ott voltunk, kapták is az infúziót - ennyi idő is elég volt, hogy veszélyes állapotba kerüljenek, sőt a kórházban is még romlott egy ideig az állapotuk.
2013. szept. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

én nem adattam be,és nem anyagi okok miatt,ki tudtam volna fizetni

a gyerekorvos nem javasolta,azt mondta,hogy még ezer ilyen tipusú vírus van,amit elkaphat,így felesleges

négy éves a fiam,eddig háromszor volt hányós-hasmenős megbetegedése,és kb 20-szor felső légúti.egyszerűen nem hajlamos elkapni akkor sem,ha a fél csoport hány meg hasmenése van.a felső légútit annál inkább

persze ezt még pár hónaposan nem tudtuk

amúgy a nyáron egy éjszakát kórházban töltött hányás miatt.reggel kezdődött,én este már vittem be,mert láttam,hogy ebből komolyabb lesz,de már másnap engedtek is ki minket este

szerintem látszik,ha nem elég az otthoni ellátás,ilyenkor nemkell másnapig várni,akár az éjszaka közepén be kell vinni az ügyeletre

ezt nem okoskodásból írtam,de szerintem aki ismeri a gyerekét,az már látja,ha vinni kell

hú de le leszek pontozva

ja és sok midenben egyetértek a nullára lepontozott válaszolóval immunrendszer szempontjából,csak én még a hajlamot is megemlíteném

a férjem mind a három hányós vírust elkapta,én egyet sem.én az összes felső légútit elkaptam,a férjem egyet sem

2013. szept. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!