Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek elfogadható dolog...

Szerintetek elfogadható dolog az, hogy 5 év felettiek éjszakára pelenkát hordanak ágybavizelés miatt?

Figyelt kérdés
Manapság egyre több szülőtől hallom, hogy ezt csinálja, biztosan Amerikából jött be ez a dolog, amikor én voltam kicsi (20 éve), még az volt a szokás, hogy egyszerűen hagyták, hogy összepisilje magát a gyerek az ágyban mindenféle pelenka nélkül és egy idő után abbahagyta.

2013. okt. 5. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig praktikusabb, mint folyton ágyneműt cserélni. Bizonyára valami egészségügyi, vagy pszichés oka van, fölösleges még pluszban azzal büntetni, hogy pisis ágyneműbe feküdjön. Én már olyanról is hallottam, hogy felnőttnél is előfordul ilyen, szóval biztosan nem jókedvében teszi a kisgyerek sem.
2013. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak olyanról tudok, ahol azért kezdett az amúgy szobatiszta gyerek megint bepisilni, mert trauma érte! de rá sem adtak ezért pelenkát!

illetve azt még olvastam hogy ha egy gyereket korán erőltetnek a szobatisztaságra, mikor az még nem elég érett hozzá, akkor 4-6 évesen megint probléma lehet ebből! visszatér a bepisiliés -bekakilás újra.... ezt nem tudom, mert én sosem erőltettem a gyerekeimet a szobatisztaságra...

nálunk gumilepedő van és matracvédő a rendes lepedő alatt, ha baleset lenne. De hogy pelenkát sosem adnék a majd 6 éves gyerekemre az tuti!

2013. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább az okát kellene kideríteni és segíteni szegénynek. Egy ekkora gyereknek már akár kellemetlen , neadjisten megalázó lehet pelenkát adni,ami lehet tovább ront a helyzeten. Inkább igyekeznék ébreszteni éjszaka, este kevés folyadékot adni neki és mielőbb megoldani a probléma gyökerét.
2013. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen problémánk lenne, nyilván adnék pelust, de mindenképpen utána járnék, hogy mi az oka, mert ez az állapot 5 év fölötti gyerekeknél semmiképp nem normális. Ha nem szervi, akkor lelki gondok lehetnek. De valami tuti van.
2013. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!