Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért olyan szörnyu dolog az...

Miért olyan szörnyu dolog az abortusz? Miért okoz lelki fájdalmakat?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a többség szidja az abortuszt. Meg, hogy utána lelki problémák lesznek... Én nem értem, miért? Mert a kisbaba már él?? És hogy ott lett volna a lehetoseg? Nem értem..
2013. szept. 17. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Sokat elmond az emberről, hogy milyen kérdést tesz fel. Ha nem érted, hogy egy élet kioltása miért jár lelki fájdalommal, akkor most mégis mit magyarázzunk neked?
2013. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Régen nem okozott lelki fájdalmat a nőknek, mert nem volt ennyi szabadidejük siránkozni.
2013. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem érted miért okoz lelki fájdalmat a saját gyereked megölése tudva és akarva, akkor szerintem sem lehet ezt neked elmagyarázni. Mindenesetre védekezz.
2013. szept. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hány éves vagy, fiú-e vagy lány, stb. De itt nem egy papírzsepiről van szó, amit minden szívfájdalom nélkül kidobsz a kukába. Nem egy tárgy, hanem egy élet lehetősége, aki részben te vagy. A kismamák többségében már a pozitív terhességi teszt után elkezd kialakulni az anyaság érzése. De mindenképp alakul valamilyen fokú kötődés, ez egy evolúciós vonzat, hogy az utódodra ösztönösen vigyázol. Aki elmegy abortuszra, ésszel írja felül az érzéseit, általában. Picit más, amikor valaki egyáltalán nem akar gyereket, és úgy csúszik be, de akkor is nehéz. A legtöbb abortuszra vállalkozó nőnek nem saját döntése, hogy nem vállalja a babát. Egyszerűen nem tudja, nem teheti, nincs lehetősége, támasza, segítsége, hogy megtartsa, felnevelje.
2013. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Neked lehet nem okozna, ha ilyen kérdést mik fel is teszel..
2013. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Korábban én sem ítéltem el (most se, csak változott a véleményem). Mindenkinek a saját döntése. Ha nem tervezett lett volna, akkor régen én is megtettem volna, de a védekezésre mindig nagyon odafigyeltem, hogy erre ne legyen szükség, akár esemény utánival is, ha baleset volt. 14 hónapos a fiam, most már másképp gondolom, most már nem vetetnék el egészséges élő babát, ha egy kicsi esélye is van a normális életre és a megfelelő felnevelésre, mert látom mi lesz 2 pici sejtből és már nem tudnám megtenni. Nem ítélem el, azokat akik megteszik. Ezzel nekik kell együtt élni. Én csak azt nem értem, ha valaki nem akar gyereket, miért nem tesz meg MINDENT a védekezésért? Én szoptatok még, gyógyszert emiatt nem akarok szedni, de óvszerrel és Pharmatexxel is védekezünk, korábban gyógyszert szedtem és óvszer.....ha valakinek nem tetszett, mehetett.....
2013. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

A nők veleszületett ösztönnel rendelkeznek, ami elindítja a lelki kötődést már az embrióhoz, abban a pillanatban ahogyan a hormonok termelődni kezdenek a testben.

Az abortusz során (itt ugyebár a nemkívánt terhesség megszakításáról beszélünk, mert ha valaki elvetél, pedig akarta, azt másképpen nevezzük) egy olyan emberi élőlényt ítélsz halálra, akinek a létrejöttéért felelős voltál. Aztán utána ott van még a kórházban a kiszolgáltatottság, és az hogy bizony a papírodon rajta van, hogy te nem probléma miat mész missed abra, hanem nem akarod a gyereket és elveteted, az ez miatti kórházi bánásmód sem leányálom, a műtét előtti tágítás, illetve a vetélés megindítása sem leányálom gondolom...és mindez a rengeteg érzés mellett örökké ott lesz, hogy neked más soha sem lehet első gyermeked..mert arról lemondtál.


Nyilván amikor okkal történik az abortusz, pl spirál mellett esett vki teherbe, megerőszakolták, akkor könnyebb feldolgozni, de így is lelki sebeket ejt.

2013. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik normálisan válaszoltak!

A többieknek meg..nem kell ezért egybol utálkozni, nem értettem ezt a dolgot, ezért tettem fel a kérdést.

Amúgy 15 éves, lány vagyok..már csak azért, mert, ha jól olvastam, valaki írta...

2013. szept. 17. 13:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem ítélek el senkit, aki az abortusz mellett dönt, még akkor sem, ha közben azzal is egyetértek, hogy ez a gyilkosság egy fajtája. Neked nem fájna, ha valamiért arról kellene döntened, hogy megölsz egy embert, akit szeretsz?

Értem én, hogy 15 vagy, de én már 15 évesen is tudtam, hogy ha bármikor bárkitől terhes leszek, a babát megtartom, mert nem akarok abortuszt.

Sajnos nem jött össze, mert elvetéltem, így volt részem abortuszban, csak nem élő gyereket vetettem el, hanem elhaltat, hidd el, hogy ez is borzalmas volt, szívesen kihagytam volna az élményt.

2013. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Tudod, azért 15 évesen már mégiscsak kellene rendelkezni annyi tudással, meg értékítélettel, hogy a kérdést ne így tedd fel. Magad írod: a kisbaba él. Az abortusz során a magzatot egy műszerrel elevenen feldarabolják az anyaméhben, majd a pici test darabkáit kiszívják onnan. Gondolom, nem kérdés, miért a lelki fájdalom.

Én a helyedben inkább azt kérdeztem volna: ha mindenki tudja, mit művelnek a magzattal a beavatkozás során és hogyan, akkor miért döntenek a nők az abortusz mellett? Hogyan lehetséges, hogy a magzatelhajtás legális és államilag támogatott eljárás?

2013. szept. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!