Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az oltáspárti szülők miért...

Az oltáspárti szülők miért támadják olyan hevesen az oltásellenes szülőket?

Figyelt kérdés
Elég sokat járok mindenfelé a világban és a legtöbb európai országban alig, v. egyáltalán nincs kötelező oltás. Ajánlottak vannak persze, mindenki eldöntheti beadatja-e v. sem de ilyen heves viták és ellenségesség sehol nem tapasztalható a témában mint itt. Miért van ez?
2013. nov. 17. 12:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
azért,mert az oltáspártiak meg vannak róla győződve, hogy náluk van a bölcsek köve. (csak úgy, mint az oltásellenesek is)
2013. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

De hol a tolerancia? És miért foglalkozik mindenki a másikkal? Én alapvetően azt nem értem, miért van az, hogy van valakinek egy véleménye, és annak akinek más azt ismeretlenül idiótának, tanulatlannak, primitívnek, felelőtlennek stb tartja.

Szerintem mindenki egyszerűen jó szülő szeretne lenni ki így, ki úgy.

2013. nov. 17. 12:26
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Azért ha megfigyeled az oltásellenesek is ugyanúgy támadják az oltáspártiakat. Ez az a kérdés amire nincs jó válasz, mert még nem tudhatjuk később milyen hatása lesz az oltásnak, vagy épp a nem oltásnak.
2013. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%

Én amit csak lehet, beadattam a lányomnak, a kötelezőket, agyhártya gyulladás ellenit, rota vírus ellenit..

De nem ítélek el senkit, ha nem tesz így. Én ezt tettem, nekünk így jó, ezt tudom javasolni. De nem hülyézek le senkit, és nem beszélek rá erőszakkal senkit semmire. Ha nem oltat, az az ő dolga és kész, ráhagyom.

2013. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos ez nem csak az oltásokkal kapcsolatban van így. Mármint, hogy mindenki azzal van elfoglalva, hogy mit csinál a másik. Én kisvárosban lakom, az oltásokkal kapcsolatban nem is nagyon szokott ilyen előfordulni, hogy amiatt fújnak egymásra az anyukák, viszont rengeteg másban beleütik az orrukat a másik dolgába: hogyan öltözteti, hogyan altatja, tápszeres vagy anyatejes, hány gyerek van, mennyi a korkülönbség, milyen az anyagi helyzet, anyuka dolgozik vagy sem, és még sorolhatnám. Szerintem ez szomorú. Védőnőként dolgozom, és néha már nagyon unom, amikor a pletykás anyuka azzal jön nekem, hogy a szomszéd anyuka mit csinált, szerintem az a másik dolga.

A védőoltásokkal kapcsolatban 4 csoport van:

- az aki mindent beoltat, és meg van róla győződve, hogy az a jó, és felelőtlenség lenne, ha nem, és sajnálkozik, azon, hogy valakinek nincs pénze a rotavírusra.

- nem foglalkozik különösebben az oltás-témával, beadatja a kötelezőket, és még esetleg néhány nem kötelezőt is, amit az orvos ajánl, ha van rá pénze. Az orvosra hagyatkozik, de különösebben nem ássa bele magát a témába.

- A kötelezőket beadatja, mert nem akar köröket futni a hatósággal, de azért kicsit húzza halassza őket, és igazából oltásellenes. A nem kötelezőkről hallani sem akar.

- És van aki olyan elszánt, hogy még a hatóságokkal is szembe megy, a kötelezőket sem adatja be, kifizeti a büntetéseket, kiskapukat keres...stb.


Én személy szerint mindegyiküket megértem, az ő dolguk. Illetve nekem annyi macera van az oltásmegtagadókkal, hogy kicsit több a papírmunka, ÁNTSZ felé jelentgetés meg hasonlók, de meggyőzni nem próbáltam még ilyen szülőket, mert feleslegesnek tartottam, maximum megpróbáltam őket megnyugtatni, amikor már nem tudták tovább húzni az oltást, azzal hogy átbeszéltük az összetevőket...stb, de attól még mindenképp egy nagy trauma volt nekik az oltás, az biztos.

2013. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%
Mert nem tudjak elfogadni egymas velemenyet!
2013. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
Akkor én elmondom, miért: azért mert dühítő, hogy egyesek merő divatból, laikus anyukáktól, meg a neten ellenőrizetlen forrásból származó információk alapján gyakorlatilag életveszélynek teszik ki a gyerekeiket. Most nem a bárányhimlő meg a rotavírus oltásáról beszélek, hanem az olyanokról, mint a szamárköhögés és a gyermekbénulás elleni oltás. A csodálatos Nyugaton, ahol nem kötelezőek az oltások, minden évben halnak meg gyerekek ilyen betegségekben, mindig van kanyarójárvány stb. Az meg, hogy mivel itt 99 százalék be van oltva, ezért az oltatlan sem fog megbetegedni, azért nem állja meg a helyét, mert nem egy karanténban élünk, jönnek ide keletről, nyugatról, Amerikából, Szíriából, bárki behozhatja magával a vírust.
2013. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Mert ha a népesség átoltottsága egy bizonyos arány alá csökken, megnő a fertőző betegségek megjelenésének veszélye. Ez elsősorban nem az oltottaknak jelent problémát, részben persze nekik is, nem mindegyik oltás ad élethossziglan tartó teljes védelmet, de nagy gond lesz minden olyan ember számára, akit valami miatt valóban nem szabad oltani. Pl. immunszupresszív kezelést kapók, oltási kor alatti csecsemők, stb.

Ezen kívül a legtöbb embert bosszantja az oltást ellenzők öntudatos bátorsága, amihez nagyrészt az szolgáltatja az alapot, hogy én, ő, és még sok más ember vállalja az oltást az esetleges szövődmény kockázatával együtt. Ha mind lemondanánk pl. kanyaró oltásról, hamarosan senki sem hangoztatná, hogy "az egy veszélytelen betegség, és egyébként is ki kap ma kanyarót?"

2013. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ez is igaz, de az is, hogy sok gyerek meg akik eredetileg egészségesek voltak, az oltástól lettek súlyos betegek. Bár itt azt mondják, nem igaz, az oltás nem okoz ilyesmit, külföldön pereket nyernek szülők és kártérítést ítélnek meg nekik.

És igaza van a fent válaszoló védőnőnek, hogy azoknak a szülőknek akik rettegnek ezektől a szövődményektől, (esetleg a családjukban, ismeretségi körükben előfordult ilyesmi)igencsak nagy trauma lehet, hogy kötelezik rá hogy beadassa. Azért őket is meg lehet érteni. Aki pedig beadatta, nincs félnivalója.

2013. nov. 17. 13:26
 10/24 A kérdező kommentje:

Minden kisgyermek a saját szüleinek a legdrágább a világon. Senki sem akar tudatosan ártani a gyermekének. Épp ezért kell a szülőnek jogot adni, hogy dönthessen oltat, v. sem.

Mert az esetleges rossz döntése miatt, bármi is legyen az ő fizeti meg a legnagyobb árat amit szülő csak fizethet.

2013. nov. 17. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!