Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 9 hónapos kislányom most...

9 hónapos kislányom most először náthás. Leginkább a sűrű orrváladék zavar (főként őt) amit nem egyszerű leszívni. Kinél milyen szer vált be? Esetleg jól bevált házi praktikára is nyitott vagyok.

Figyelt kérdés
A gyógyszerárban kaptam Nasivin orrcseppet és sterimar orrsprayt, még így is mindig szörcsög pedig jól leszívom az orrát. Olyan rossz hogy szenved és nem tudom megkönnyíteni a légzését :(
2013. nov. 17. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ez vált be, hogy:

1. Fújok be neki sósvizes orrsprayt, és várok 1-2 percet

2. Leszívom orrsziporszival alaposan

3. Megint egy kis orrspray, hogy nedvesítsen, és megtörlöm a nóziját.


4. Reggel és este egy fél-fél ampulla Calcimuscot adok neki gyümölcslében vagy valami finomban, amit szeret inni, ez könnyíti a légzését. Gyógyszertáros barátnőimtől lestem el a praktikát, jól működik. Nem káros a babára, és nincs rossz íze sem (megkóstoltam). Ilyenkor egyébként sem szeret sokat enni, és a gyümölcslé ad neki hasznos tápanyagokat.


5. Nasivint csak naponta 2-szer kap, reggel és este. Ha bírja, akkor csak egyik orrlyukba, mert nagyon hamar hozzászokik a szervezete, és utána már attól dagad be a nyálkahártyája, hogy kiszárítja az orrcsepp. Fél-fél nóziba adott cseppről könnyebb utána leszoktatni.


6. Kamillát párologtatok biztonságosan magas helyen (lábosba forró, gőzölgő kamillatea)


7. Sokszor a torka is fáj és bedagad (pl. látom, hogy nehezen nyel, mert kiszáradt a torka a szájon át légzéstől), és az én babám nagyon szereti a Tantum Verde sprayt (3 fújás/alkalom). Viszonylag finom, és csillapítja a fájdalmat.


Majd írd meg, hogy jobban van-e a pindurkád!

2013. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
HAgymatea. vagy alvás közben összevágott vöröshagyma a párnája alá, feje mellé rongyzsepibe csomagolva
2013. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabszem ***** válasza:
tengervizes orrspray a legjobb és a nasivin. Orrspray utána leszívni (de csak akkor szabad szívni neki ha folyik az orra!) utána megint tengervizes vagy nasivin.
2013. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. sajnos/szerencsére kezdő vagyok ebben a nátha dologban. Orvosnál voltunk ő mondta az orrcseppet és köptetőt. És olvastam valahol már én is a hagymát ágy mellé, ma ki is próbálom. A calcimusc meg hogy nem jutott eszembe? pedig én is néha ittam mikor beteg voltam. a kamilla is jó ötlet. köszi köszi mindenkinek.

nagyon igyekszem hogy segítsek neki. azért továbbra is várom a tippeket ha valakinek még van ötlete, lehet hogy másnak is segít. :)

2013. nov. 17. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!