Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázas a fiam. De közbe lilul...

Lázas a fiam. De közbe lilul a szája, jéghideg a keze! Szó szerint! Hívjak mentőt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hidegek a végtagjai az annyit jelent, hogy még megy felfelé a láza.

Ha már forró lesz, akkor érte el a maximumot, onnantól indul be a hőleadás.

Emiatt hülyeség mentőt hívni, bár azt nem írtad mennyi a láza, mert nem mindegy, hogy csak 38, vagy akár 41 fok.

2013. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a lilulàs??
2013. nov. 20. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne megnyugtatóbb, ha a gyerekorvost vagy az ügyeletet felhívnád? Ők lehet hogy jobban tudják mi a teendő...
2013. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Hívd fel a mentőket, mondd el, hogy mi van, és ők tanácsot fognak adni.
2013. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Azért lilul, mert megy fel a láza, valószínű fázik is. Tudod olyan ez, mint amikor nyáron a gyerek sokat van a hideg vízben, már fázik, lila a szája is, de nem akar kimenni.

Én ilyenkor kúpot adok, és amíg fázik betakarom. Aztán elkezd majd izzadni, na akkor takaró le, megy le a láz is.

Lehet nem így tanítják, de nálunk így vált be :-)

2013. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy amíg fázol, a szervezeted még több hőt termel, ezért leszel még lázasabb. Szóval a régi öregek is tudtak valamit, amikor a lázas gyereket a dunyha alá dugták.
2013. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már minden rendben :) köszönöm a vàlaszokat
2013. nov. 20. 10:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,örülök hogy minden rendben van.

De leírom az én példámat,nekem a kislányomnál ugyanezek a tünetek voltak,és kiderült lázgörcs volt,én a mentőt hívtam,bár nekünk eszméletvesztés is volt.Nekünk azt mondták ha lilul a gyerek akkor mentő.De mondom ez a mi esetünk volt.

2013. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!