Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5 hetes terhes vagyok, szerint...

5 hetes terhes vagyok, szerintetek szükséges beadatni az infulenza elleni oltás? Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

2013. nov. 23. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem senki nem ajánlotta, pedig megkérdeztem mindenkit, védőnőt, háziorvost és a magán nőgyógyászomat is. Valamint egészségügyben dolgozó rokonaimat is. Mindegyik azt mondta hogy ne adassam be. De mindenkinek szíve joga erről dönteni. Első trimeszterben úgy emlékszem egyáltalán nem is ajánlják mások sem...
2013. nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer adattam be, igaz akkor nem voltam terhes, de egész télen totál lázas, beteg voltam.

Szóval én tuti nem adatnám be, mert a láz nagyon rossz kora terhességnél.

Egyik kolléganőm is ugyanígy járt egyszer mikor beadatta, ő sem kérte többet.

2013. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adatnám/adatom be, ha összejön a baba. És ha nem, akkor sem. Persze mindenkinek magának kell eldöntenie, mert az is a te bajod, ha beteg leszel és elvetélsz vagy más baja lesz a babának, meg az is, ha beadatod, és az oltás okoz valami bajt. Sajnos előre nem lehet tudni...

Még csak annyit: az ANTSZ honlapján láttam 1-2 éve egy térképet, amikor volt a nagy infulenzás balhé, azokban a megyékben volt a legtöbb megbetegedés, ahol a legtöbben kapták meg az oltást. Szerinted? :)

2013. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első trimeszterben semmiképp ne. Nekem később sem ajánlották, nem adattam be. Főleg azért nem, mert előtte sosem voltam oltva, nem tudtam, hogy reagálnék rá. Nem kaptam el semmit, pedig egész télen iskolában tanítottam.
2013. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én beadattam 31 hetesen. Apósom orvos, ő javasolta a mostani és előző terhességemnél is. Az egyik ismerősöm tavaly a 8. hónap körül elkapta, intenzív osztályra került, géppel lélegeztették, ez engem nagyon megijesztett, bár végül úgy tűnik, a babának nem lett baja.

Szerintem kérdezz meg több hozzáértőt, az itteni laikusok, mint én is, csak a saját álláspontjukat tudják elmondani, és azután dönts. Egyébként ingyen jár, mert a terhesség kiemelt rizikó.

2013. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is igy gondolom hogy nincs rá szükségem sok rosszat halottam róla de azért kíváncsi voltam kinek mi a tapasztalata mivel nekem most mindennel fontosabb hogy egészségesen kihordjam a kisbabám!
2013. nov. 23. 19:25
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Én is egészségügyben dolgozom,nem adatnám be.Sem terhesen,sem amúgy.
2013. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gabszem ***** válasza:
100%
teljesen felesleges!
2013. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tica0121 ***** válasza:
100%
A helyi kórház fertőző osztályának a főorvosa azt mondta, hogy eszembe ne jusson.... szóval szerintem se adasd be!
2013. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Én védőnőként végig dolgoztam a terhesség alatt, pont akkor volt az első olyan év, amikor elkezdték ajánlgatni az oltást a kismamáknak. Nem adattam be. Nap mint nap beteg gyerekekkel találkoztam a folyóson, váron, vagy néha családlátogatás alkalmával is, mégsem kaptam el még egy megfázást sem.

Annak idején azt tanították nekünk, hogy várandósnak nem szabad oltást adni, csak ha életveszély áll fenn, a oltás beadása nélkül. Na az én szemléletemben az influenza nem tartozik ezek közé, maximum egy tetanusz fertőzés.


Amúgy én az influenzaoltást még a gyerekemnek se adatnám be, nem hogy egy terhesnek, akiben ott van egy magzat.

2013. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!