Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltás utáni lázat hogyan kell...

Oltás utáni lázat hogyan kell "helyesen" csillapítani?

Figyelt kérdés

Kislányom tegnap megkapta a 4 hós oltásokat (Prevenart is). Estére láza lett. A 38 fokot éppen elérte, de feljebb nem ment. Én nagyon melegnek éreztem, sokszor méregettem, egész éjjel fent voltam, hogy adjak-e egy fél kúpot vagy sem. Egyébként jól aludt, nem volt nyűgösebb, mint máskor. Tudom, vannak anyukák, akik már oltás után egyből adnak kúpot, nehogy belázasodjon a gyerek, de a mi orvosunk csak nagyon indokolt esetben javasolja a gyógyszert. Végül is, mi az, ami még normális immunreakció oltások után? Gondolom, a kis szervezete most felveszi a harcot a bejuttatott legyengített kórokozókkal. Most is ugyanúgy hőemelkedése van. Nem akarok felelőtlen lenni, hogy nem adok gyógyszert, de ha nem feltétlenül muszáj, inkább a szervezetére bíznám. Mit javasoltok?


A másik: így, hőemelkedéssel, rendesen felöltöztetve kivihetem majd sétálni délután? Minden nap megyünk, ha véletlenül olyan idő van, hogy kimarad a séta, nyűgös egész estig!


2013. nov. 26. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
38 fok felett kell lázat csillapitani! Az nagy butaság,hogy előre beadni neki lázcsillapitót,hogy ne legyen lázas! Akkor semmi védekezőképesség nem alakul ki a gyerekben! Ha már csak hőem. van,akkor valószinű nem fog már 38 fok fölé menni. Igy már nem kell neki kúp. Ha úgy gondolod,akkor kiviheted.
2013. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges 38 fokos lázat csillapítani. A láznak funkciója van! Hagyd békén, hadd aludja ki magát. Ha szép idő van, nem taknyos-esős-szeles, akkor menjetek mi egy kicsit kiszellőzni.


Két gyerekem van, egy 3,5 és egy 1,5 éves, de még soha nem kaptak lázcsillapítót (meg egyéb gyógyszert sem). Hadd dolgozzon a szervezet. 40 fok, az más lenne, de akkor sem a gyógyszerhez nyúlnék elsősorban.

2013. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!