Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 hetes kisbaba taknyos, ez...

1 hetes kisbaba taknyos, ez influenza lenen vagy normális?

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Ez teljesen normalis ilyenkor a kajcsi van az orraban azert kell folyton szivni. Amig nem sargas, zoldes a takony addig nincs gyulladas a szervezeteben sem. Nalunk is ez volt eleg sokaig ejszaka minden ebredeskor szivni kellett az orrat. De aztan atesett ezen is.
2013. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
2-es: Mi az, hogy kajcsi van az orrában? Egy 1 hetes gyereknek hogy lenne kaja az orrában?
2013. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 hetes volt a babánk mikor taknyos lett, rohantunk is vele az ügyeletre. Megvizsgálták, semmit sem találtak szerencsére. Megértem az aggodalmatoka, első babánál, ilyen pici korban mindentől fél az ember.


A taknyosság úgymond normális, nem túl kellemes egy ilyen pici babánál de így jön ki belőle az enyhe betegség. Orrszívózni kell az orrát (csak nagyon óvatosan, nem dugod bele a végét mert még túl pici az orrlyuka, csak odanyomod), kb 1-1,5 hétig is eltart a taknyosság. Az orvosunk szerint max napi 1-2szer szabad porszívózni, hát mi azonban sokkal többször csináltuk (éjjel is), inkább ez minthogy bennmaradjon. Ja és szinte soha nem jön ki teljesen, tehát mindig szürcsögni fog. Amit még tudsz csinálni, hogy előtte vizet (azt a spéci sós folyadékot) vagy anyatejet csepegtetsz az orrába, ami fellazítja a váladékot. Az anyatej annyiban jobb, hogy antitestek vannak benne és immunizál. Illetve ha tudod, akkor porszívózz, ha sírt éppen, mert az is fellazítja a váladékot.


Tehát szerintem "normális" a taknyosság, de ha Titeket megnyugtat, menjetek orvoshoz.

2013. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

Drága 2-es én 1-es vagyok! Köszönöm h belém tudtál kötni nagyon boldog ember lehetsz. :)

A kajcsi az orrban anyatejre vagy tápszerre értendő csakh olyan is értse mint Te! Felmegy az orrba és igen attól taknyosodik a gyerek. Kérdezd meg a védőnődet vagy a gyerekorvosodat. Kellemes ünnepeket!

2013. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!