Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcéma? Étel allergia vagy...

Ekcéma? Étel allergia vagy csak úgy mert tél van? Hogy deritsem ki az okot?

Figyelt kérdés
2 éves gyerekem ekcémás, most nagyon durva és nagy kiutesei vannak. Találtam krémet amivel helyileg tudom kezelni. Viszont szeretném tudni hogy mi az allergia oka. A gyermekorvos szerint felesleges("minden harmadik gyereknek van"), ha krémezésre múlik. Nem ad beutalót és szerinte ennyi idős gyereknek nem is csinálnak allergia vizsgálatot (vérből). Gyanakszom tejre vagy lisztre, mert van a családban ilyen jellegű érzékenység. A gyerek nem volt soha hasfajos ( a másik ekcémás tej-liszt érzékeny gyereknek sem volt semmi egyéb tünete, neki fél évesen csináltak vértesztet), jol fejlődött a súlya is. Hogy tudnék a dolog végére járni? Kihez/hová menjek ahol nem raznak le? Vagy hagyjam a fenébe és mehet a liszt-tej-tojas?
2014. jan. 9. 14:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi, a tüneteket szépen tudjuk kezelni krémmel, szerencsére találtam olcsót és jót, ami nem szteroidos. Viszont 3 éves kora után elviszem vérvizsgálatra. Addigis kivontuk a laktózt amennyire lehet, ez is segített.
2014. febr. 20. 12:34
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nahát a mi dokink is ilyen. Pöttyös lett a fiam combja elvittem dokihoz. Azt mondta, hogy kenegessem Cannestennel. Aztán jött a Fenistil csepp meg a kb 4 doboz Calciumusc. Persze 2 hétig semmi javulás, aztán halványodott. Most hétvégére az egész hasa meg háta olyan lett. Elvittük egy ismerőshőz, aki gyermekorvos. Egyből rávágta, hogy ez ekcéma. Most Elocomos kenőccsel kell kennem meg patikai krémmel fürdetni. Plusz pár csepp ét- vagy olívaolajat rakni a fürdővízbe. És természetesen orvost váltunk. Hihetetlen mennyire hanyagok néha. Minket pedig allergia vizsgálatra is küldhetett volna, mert elmúltunk 3 évesek.
2014. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!