Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom 2 hétig volt beteg. Nem volt láz, sem hőemelkedés, csak színtelen váladék, de az volt bőven. Voltunk orvosnál, kezeltem nasivin orrcseppel, cebion cseppel és óránként szívtam az orrát. Különben végig jó kedélyű volt, güngyögött, étvágya is volt. Már abbahagytam az orrszívást a napokban, mert szinte nem is jött már belőle semmi, nem szürcsögött, úgy tűnt minden rendben. Ma reggeltől azonban hurutosan köhög, nehezen veszi a levegőt, nagyon szürcsög, ahogy günyögne nem tud rendesen a sok slejmtől, de ami aggaszt h hiába szívom az orrát semmi sem jön belől, az ég világon semmi. viszont hallani h telis tele van. jó kedélye van továbbra is, láza nincs, de nagyon aggódom, adtam neki nasivint ismét, attól most nem szürcsög, azóta nem is köhög, de reggelre megint fog..mikor gyógyul már meg? és mit tudok tenni a sok váladékkal, ha egyszerűen sehogyan sem jön ki pedig előtte megy a sós oldat is az orrába...? első baba

2014. jan. 12. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
próbáld tengerisó-oldatos orrspray-el. befújsz egyet-egyet, és 5 perc mulva szívod, ez nekünk segített ilyen helyzetben.
2014. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy homeopátiás orrspray, euphorbium comp heel a neve, a lányomat nagyon szépen kitisztította a takonyból, 7-8 hónapos volt.
2014. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt elképzelhető, hogy annyira besűrűsödött az orrváladék, netán le is rakódott, hogy nem tud távozni. Ebben az esetben sajnos a tengervizes orrspray már kevés, ilyenkor jobb, ha valamilyen váladékoldót kap a pici, vagy inhalálva van. És erre nagyon kell vigyázni, mert az ilyen könnyen homlok vagy arcüreg gyulladással végződhet.

A másik, hogy nátha idején az orrnyálkahártya megduzzad, aminek következtében szokott ilyen lenni, hogy nem kap rendesen levegőt az ember, kisbaba, gyerek, bárki és olyan, mintha teli lenne az orra, pedig nincs, a duzzanat okozza ezt a hatást. Erre pedig allergia jellegű gyógyszert szoktak adni, pl. Fenistil cseppet ilyen korban, ami segíti ezt a duzzanatot lecsökkentetni, elmulasztani.

Illetve az is elképzelhető, hogy máshol is van váladéklerakódás.

Ilyenkor már ne otthon kezelgesd, hanem vidd el orvoshoz, aki megvizsgálja rendesen, meghallgatja és elmondja, hogy mi a probléma és felírja a megfelelő gyógyszereket.

2014. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!