Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Infralámpához keresek kisgyere...

Infralámpához keresek kisgyerek számára védőszemüveget. Milyet kell használni, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 17:18
 1/5 gabszem ***** válasza:
54%
Az infralámpa NEM károsítja a szemet!! a gyerekorvosunk mondta, nyugodtan használjátok
2014. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is kerestem, de sehol nem találtam. Esetleg kozmetikustól kellene megkérdezni. Mi a repülőgépen osztogatott alvómaszkkal oldottuk meg a lámpázást.

Gyerekkoromban infralámpázás közben mindig kellett védőszemüveget hordani. Lehet, hogy a mostaniak már nem károsítanak, de én nem mertem letesztelni.

2014. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, a kvarclámpához kellett gyerekkoromban védőszemüveg, az infralámpánál viszont még nem hallottam, hogy kéne.
2014. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3. Ebben igazgad lehet. Mindegy. Nem próbálnám ki, hogy kell -e az infrához.
2014. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
77%

Az infralámpa többek között infravörös (a látható fénynél hosszabb hullámú) sugárzást bocsájt ki, az ilyen sugaraktól meleg pl. a nap fénye is. Ha a napfénytől nem félted akkor nem kell szemüveg.


Védőszemüveg a kvarclámához kell, ami nagyon erős UV sugarakat bocsájt ki. A kvarclámpát azért találták ki, hogy tartós téli sötétségben élő embereknél a D-vitamin hiányt meg lehessen előzni. (A D-vitamin képződés egyik lépése a bőrben történik, a napfény UV sugarai alakítják át.) Manapság olcsón előállítható az aktív D-vitamin szintetikus úton, ezt be lehet adni kisgyermeknek szájon át pl. csepp (Vigantol) formájában, ezért nincs szükség az egyébként veszélyes (rákkeltő) kvarclámpázásra.

2014. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!