Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól, mitől számít egy...

Mikortól, mitől számít egy kisgyerek problémásnak? Mikor érdemes szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés
És hova lehet menni? Másfél éves gyerkőcöm egyszerűen teljességgel kezelhetetlen. Nem bír vele a család. Önfejű és akaratos, ami tudom a dackorszak része, de ez már túl megy minden határon. Állandóan hisztizik, ha kell,ha nem kell, nem lehet rászólni vagy fegyelmezni, erőszakos és agresszív. Már a védőnő is rácsodálkozott. Sosem fogad szót, csak azért is az ellenkezőjét csinálja, hiába büntetjük, ütünk a kezére, semmi hatása. Pokollá vált az életünk, mert egész nap csak a stressz, a veszekedés a kicsivel, a könyörgés és a hiszti :( Sosem volt elkényeztetve, nem az a típusú család vagyunk.
2010. nov. 18. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Kérhetsz beutalót gyermekpszichiátriára magatartás zavar gyanújával. De őszintén szólva nagyon kicsi még az a gyerek...

Legalább egy hónap várakozási idővel számolj. Vagy kereshetsz magán pszichiátert, pszichológust.

Lehet hogy ha közösségben lenne, az jót tenne neki.

2010. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1,5 évessel nem foglalkoznak még, ugy tudom kb 3 éves kortól. Magándokihoz viheted. Figyelj, szerintem ezen csak te , az édesanyja és az apukája segithet. Teljesen válts stílust! Tudom, hogy nem könnyü, de változtass homlokegyenest! Nem jött be a kézrecsapás, fenékre ütés, megrázás, büntetés, kiabálás és szigor? Akkor most legyél sokkal türelmesebb! Ne ütsd meg, se a kezét, sem mást. Ha eddig sem érdekelte, akkor te is beláthatod, hogy feleslegesen bőgeted és idegesited fel magadat is. Dicsérd a jó dolgokért sokkal többet! Ilyenkor ölelgetsd, szeretgesd! Hogy érezze még jobban a szereteted. Ha szépen játszik, eszik, mindegy mit csinál, ügyes, dicsérd és öleld meg. Ha rosszalkodik, egy két szóban szólj rá, ne mondatokban, hogy értse. Legyél szigoru, de ne ordits, gugolj le hozzá, fogd meg a karját és ugy fegyelmezd, ne ugy, hogy rácsapsz. Ehhez idő kell, pàr hèt alatt lesz pozitiv változás, de ehhez nektek is váltani kell. Remélem kapsz más anyutól is hasznos ötletet, itt sokan tudnak segiteni! Ne szomorkodj!
2010. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A mi fiúnk is ilyen, de mindenki azt mondja, hogy ez ebben a korban normális.

22 hónapos most.

2010. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi járunk gyermekpszichiáterhez-az én gyerekem már jóval idősebb, mint a tiéd- , nekünk a jutalmazz, ne büntess módszert javasolta. Heti egy dolgot kell kiválasztani, amit a gyereknek meg kell csinálni-teszem azt kint enni a konyhában. Ha megcsinálja, kap egy pirospontot, ha nem, akkor nincs büntetés, csak el kell neki mondani, hogy szomprú vagyok, amiért nem tette meg, amit kértem.

A pontokat be lehet váltani. Egy füzetbe fel kellett sorolni olyan dolgokat, amik örömöt szerznek neki: pl. kis csoki, számítógépezés, valami különleges játék együtt-ő sorolta, hogy miket szeretne. minden dolognak "ára" van, van 2 pirospontos, de van olyan is, amihez 10 kell.

Lehet szerezni plusz pontokat azért is, ha valamit magától megcsinál, pl. kérés nélkül elteszi a ruháját.

Egy hete csináljuk csak, de nálunk azóta sokat javult a helyzet.

A te gyereked még kicsi, de gondolom őt is lehetne valami ilyesmivel motiválni a szófogadásra.

2010. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a pozitív , segítő válaszokat!! :) Kicsit féltem, hogy majd jól leszúrnak... :( Mi sem így kezdtük rögtön, hisz nem volt ő sem mindig ilyen. Megpróbálok változtatni, de nem lesz könnyű, mert az idegeimen táncol :( Borzasztó hogy szépen kérem, hogy jöjjön oda, felöltözni de meg sem hallja, hiába mondom, kérem többször szépen, ha meg odamegyek és finomat terelgetem, olyan hisztit csak hogy alig állok meg a lábamon :(
2010. nov. 18. 10:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Csináld úgy, ahogy javasoltam, jutalmazással. Biztos van valami mese, amit nagyon szeret,pl. Thomas. Használj olyan kis matricákat a pirospontok helyett és válthassa be őket olyan dolgokra, amiért oda van. Mivel pici, szerintem nálatok az egy pont-egy ajándék lenne a legjobb megoldás.

Sok sikert!

2010. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint: szerintem egy 1,5 éves még ezt a pirospontos módszert nem fogja fel, ez kb 3-4 éves szint. Aki már értelmesen beszél. Náluk mèg sokkal egyszerübben érdemes terelgetni:) vegyél nagy levegőt és türelem!!! Ha nem akar felöltözni, simàn elkapod, had rugkapáljon,egy szót ne szólj hozzá, csak gyorsan rázd bele a gyatyába és ennyi. Ne foglalkozz a tiltakozásával, igy gyorsabban befejezi a visitást, mintha te is kiakadsz.
2010. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jaj, tényleg nagyon köszi Lányok!! :) Most épp sós pufival teríti be a szobáját.... :/ :) :D no comment... inkább oda se nézek
2010. nov. 18. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:

szia, az enyém is, ha nem vezetem elő, hogy most öltözés van, indulás haza stb, akkor ugyan az isten sem tud ott segíteni...szólj mindig előre, hogy édesem, nemsoká öltözünk, nem skoá indulunk stb. úgy 5 perccel az esedékes dolog előtt. majd szólj megint úgy 1 perccel előtte. sokszor az a bajuk, hogy kizökkentik őket egy érdekes dologból. ezt senki sem szereti. akkor van ideje lelkileg felkészülni. :)

az enjyém van hogy ilyenkor is bepróbálkozik, hogy nem! pl. ha indulnénk haza a játszóról. régebben bevált az "apa vár otthon" stb, most már nem. mostanában az válik be, hogy megkérdem tőle, hogy akkor ő a hintában szeretne aludni? általában kiderül, hogy nem, nem szeretne ott aludni. :) vagy a fürdővízben sem. :)

ill. ha mondjuk van olyan, hogy na most ha leáll a hinta, akkor indulunk haza, jó? és nem mondja hogy nem, de ha kiveszem, akkor elindulna másfelé. ha meg akarom akadályozni, akkor hiszti, de milyen...rájöttem hogy érdemesebb ilyenkor hagyni, hogy ráüljön/felmésszon oda, ahova szeretne , 1x, szigorúan, és ezt meg is mondani, hogy 1x, és utána menni. ez beválik. ő is nyert, én is nyerek. stb. azonkívül én is mindig nagyon megdicsérem ha segít, ha együttműködik , megpuszilgatom, elmondom hogy milyen cuki gyerek ő! (erre lt. kijelenti, hogy nem. ) :D

szóval ne agódj, normális a gyerekd. csak váltsatok szemléletet, ne erővel akarjatok báemit elérni, emrt az enhéz lesz és az egész napotok abból fog állni, mint amiből áll is. te vagy az okosabb, hajrá diplomáciai érzék! :))

sok sikert.

23 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok, az utolsó válaszoló gyakorlati tanácsa jött be nekem is, mindig előre szólok többször, hogy indulunk, öltözünk,stb, igy tényleg könnyebb! Annyira nem ellenkezik. Ha igen, akkor meg elkapom és nincs kecmec. Azt érezze rajtad, hogy határozott vagy, ne azt, hogy mindjárt felrobbansz! Amennyit tudsz, játsz vele! Akkor szoktak ilyet csinálni, mint a kukidobálás a padlóra, mikor nincs jobb játék. Én max egy kis tálkába adok neki ilyet, kb 5 szemet. Ha elfogy és ehet még, akkor jön ès adok. De nem adom oda az egész zacsit:) ilyenekre figyelj, magadat is kiméld! Sok közös játék, hidd el, segit!
2010. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!