Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az a gond, hogy most 15 hetes...

Reniimage kérdése:

Az a gond, hogy most 15 hetes terhes vagyok, és mostanában vettem észre csak ezt a condyloma-t (? ), vagy mi ez. úgy tudom, hogy terhesség alatt nem ajánlatos az ecsetelés. Eddig sosem jött ki ez a betegség, még a párom se érti, hogy honnan jött elő.

Figyelt kérdés

Olyan kérdéseim lennének, hogy:

1. naponta hányszor érdemes tusolni?, 2. szabad-e fürdeni!? (mert azt olvastam, hogy terhesség alatt nem ajánlatos, mert akkor elvetélődhet a baba, és ezt sem értem, hogy miért és hogyan...), hogyan tudom ezt kezelni terhesség alatt? Kétségbe vagyok esve, és az első gyermekünket várjuk, és nem akarom, hogy bármi baja legyen.

Már volt nyáron egy genital herpeszem is, azt sem tudni, hogy mitől, mert amikor az orvos megvizsgálta a páromat is, akkor nála nem találtak semmit, de nekem nagyon fájt, mert pont akkor volt meg, amikor ez a herpesz kialakult.



2014. febr. 10. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy vetted észre? Orvosnál is voltál?
2014. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam eddig mi ez, ilyen apró szemölcsöm nekem is van 1 db. a páromnak elég sok, nem gondoltam hogy ez veszélyes lehet...20 hetes terhes vagyok. Milyen gondot okozhat egy ilyen pici szemölcs?
2014. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor kezdjük az alapoknál... :) Terhesség alatt lehet fürdeni és annyiszor zuhanyozhatsz, ahányszor jól esik. A nagyon forró vizet kell kerülni, mert vérbőséget okozhat az alhasban, ami vetéléshez vezetHET, de egészséges terhességnél igen ritka.

Sokféle szemölcs van, van amelyik teljesen ártalmatlan (terhesség alatt sokmindenkin jelennek meg futószemölcsök, amik szülés után mindenféle kezelés nélkül maguktól eltűnnek) és van amelyiket kezelni kell, mert bajt okozhat. Ezt csak az orvos tudja megállapítani. A condylomat a hpv vírus okozza, többféleképpen el lehet kapni, bár sokan még úgy tudják, hogy csak nemi úton terjed. Viszont fertőz, sokáig lappang, tünetmentes és kezelés nélkül terjed, ami egyrészt kellemetlen (hüvelybe, hugycsőbe, végbélbe), másrészt a babára nézve is veszélyes lehet, a szülés kimenetelét befolyásolhatja (ha nincs kezelve akkor csak császárral lehet szülni, mert a baba megfertőződhet szülés közben). Terhesség alatt is lehet kezelni, többféle módja is van. A párod lehet tünetmentes, de hordozó.

Úgyhogy az a legbiztosabb, ha megmutatod nőgyógyásznak, aki megállapítja, hogy miről is van szó egyáltalán és elmondja hogyan lehet kezelni (ha kell egyáltalán).

2014. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: úgy vettem észre, hogy kb 1 hete amikor tusoltam, éreztem valami nagyon fura dolgot, ami eddig sosem volt ott... aztán ahogy megnéztem a tükörben, láttam, hogy ilyen sok kis pincurka pöttyök vannak, és 1-2 ilyen függöny szerű alakot vett fel, de nagyon rövidek és picik...

2. válaszoló: Akkor hasonló cipőben jársz te is, bár a 20. hét is kb a közepe felé tart, de pontosan nem tudom ezeket :/ viszont nekem ha nagyon viszket körülötte, akkor nem tudom megvakarni, mert csíp, inkább összehúzom a fenekemet, de az sem segít túl sokat... sajnos emiatt alig tudok elaludni, mert sokáig szenvedek vele napközben is... az orvoshoz meg el fogok menni, mert nagyon félek, hogy nehogy nagyobb legyen, vagy nem tudom...

3. válaszoló: hát, igazság szerint ez az egészséges terhesség mit takar? mert én például nem eszem húst, mert vegetáriánus vagyok, és nem is tudom megenni... de viszont rengeteg zöldséget, meg gyümölcsöt eszem, meg sok tejet és folyadékot is fogyasztok... viszont az ilyen rizs, meg ilyen kaják nem maradnak meg bennem, mert visszaküldi a baba valamiért...

viszont ez a condyloma úgy láttam, hogy a fenekembe is van, meg a hüvelynek az aljánál is van 1-2 "pötty"... gondolom ez már nem túl jó... mindenképpen elmegyek nőgyógyászhoz, mert már nagyon zavaró, és idegesítő is, hogy ennyit csíp, meg fáj is. Köszönöm szépen a tanácsokat mindenkitől :)

2014. febr. 11. 01:38
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Az egészséges terhességet nem arra értik, hogy az anyuka milyen egészséges életet él, hanem, hogy maga a terhesség és a baba egészséges, tehát nincs vérzés, hematóma, erős görcs, stb., tehát olyan körülmény, ami az átlagostól eltérő. :)

Egyébként a szemölcsök megjelenése az immunrendszer változásának is lehet az eredménye, hiszen ilyenkor a szervezet jobban terhelve van, kevésbé tud védekezni a kórokozók, vírusok ellen. Nem hiába, a terhesség "másállapot".

A szemölcsöket mindenképpen mutasd meg dokinak. Használj intimbetétet, mosakodj akár többször is, hogy tisztán és szárazon tartsd azt a területet, mert nedves környezetben a gombák is jobban szaporodnak. Mást nem tudsz csinálni, mert a speciális krémeket a doki írja fel, ő tudja, hogy mit használhatsz terhesen, ami nem árt a babának és megfelelő a bajodra.

2014. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

azt olvastam, hogy ugye egyrészt tisztán kell tartani (amit be is tartok, naponta legalább 2-3szor tusolok és a törölközőt is sűrűn váltom, ami még jobb, bár eddig is ezt csináltam), másrészt meg hagyni kell "szabadon", hogy levegőhöz jusson... mert az intim betétnél meg úgymond "nem szellőzik elég jól"... nem tudom, mennyire biztos ez a dolog...

ez viszont nagyon hasznos (köszönöm mégegyszer), hogy terhesség alatt másabb a szervezet is, mert terhelve van, és nehezen tud megbírkózni a kórokozóktól, stb... nem tudom, hogy mitől jött ki, de lehet, hogy ettől, bár még sosem volt ilyen kondilómám... :/ elég gyorsan próbál kinövekedni, ahogy észre vettem :(

2014. febr. 12. 03:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem a terhesség alatt jött kis. Pontosan nem tudom, de kb. 1-2 éve a nagyajkamnál de nagyon picike szinte alig látszik és nem is nő. Van egy a hónom alatt az is nagyon apró kb mint egy gombostű hegye. Nem tudom hogy konkrétan az-e, mert vizsgálva nem volt, de gondolom páromtól kaphattam el, mert neki elég sok van.:( mi ma megyünk bőrgyógyászhoz remélem nem zavarnak el minket, hogy menjünk vissza időponttal majd egy hónap múlva... :S
2014. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon reménykedjünk, hogy sikerül elintézni a dokit, mert borzalmasak tudnak sokszor lenni... :S De ez elég borzalmas, hogy egyre több helyen jöhet ki :( mindenesetre, reménykedjünk a legjobbakban :) meg sok sikert :)
2014. febr. 12. 20:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Mármint Neked értem, válaszoló, tudom, hogy m.o.-n milyenek az orvosok, sajnos...:S Itt hála az égnek megértőbbek :)
2014. febr. 12. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!