Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázcsillapítás kétévesnek?...

Lázcsillapítás kétévesnek? Orvos mást mond, mint ahogy eddig tudtam. Hogy?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, csak 38 fölött kell, ha órákig több, előbb hűtőfürdő vagy vizes betekerés, 39 fölött gyógyszer.

Orvos szerint: 37 fölött gyógyszer, nurophen, ami nem a lázat csillapítja, hanem a hőközpont küszöbjelzését tolja el, ha nem elég, 38 fölött vizesruha, hűtőfürdő.


Akkor hogy? Este óta 37-38.3 között van.



2014. márc. 11. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

37-nél???

Én 38 alatt nem csillapítok lázat. Akkor adok az előírt maximumnál kevesebbet. Ha lefekvés előtt ilyen magas a láza, akkor a teljes adagot. Hűtőfürdő csak akkor, ha a gyógyszer nem használ.

2014. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az orvosoknak is eltérő a véleménye. A nővéremék gyerekorvosa azt mondja, ha a gyerek jókedvű, 39 fokig nem kell csillapítani, hadd dolgozzon az immunrendszer, ha rossz a közérzete, akkor kell gyógyszer. Én éjszakára csillapítom csak 38 fölött, vagy ha rossz a közérzete, hűtőfürdőt csak akkor alkalmazok, ha a gyógyszer nem hat.
2014. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

38 foktól mindenképpen neki kell állni lázat csillapítani, ugyanis a kisgyerekeknek nagyon könnyen felszökhet hirtelen a láza és lázgörcsöt kaphatnak, így ezt jobb megelőzni és már a legalacsonyabb láznál csökkenteni a lázat.

És nekem is mondott már orvos olyat, hogy nyugodtan lehet adni már 38 fok közelében is lázcsillapítót, ugyanis maga a hőemelkedésből is lehet gyorsan láz, ami minket felnőtteket is megvisel, akkor képzeljük el ezt egy kisgyereknél.

Egyébként én 38 foktól már adok lázcsillapítót. Általában nálunk mindig valamilyen légúti, gyulladásos betegségnél volt láza a fiamnak, így eleve a gyerekorvos ilyenkor 3-5 napig napi 3-szor írt fel ilyenkor valamilyen komplex készítményt, ami lázra, fájdalomra és gyulladásra volt, így ezek mellett nem is nagyon volt már lázas. Amennyiben 3 napnál tartósabb volt a láz, akkor jött az antibiotikum, mert ugye a vírus okozta láz nem szokott 3 napnál tovább tartani, tartós láz már baktériumra utal. És amikor a fiamnak mellé még jöttek a fogai, akkor általában keményebb volt a lázas állapot, ilyenkor 3-4 óránként kapott lázcsillapítókat, különböző hatóanyagúakat váltva, plusz, ha a köztes időben is felszökött a láza, akkor jött a hűtő-fürdő.

2014. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem érdekes minden doki, és ismerös is ugyan azt mondja.


Ha nem érzi rosszul magát a gyerek, nincsen fájdalma, akkor elég belösö hö szerint 39 fok felett elkezdeni a lázcsillapítást. Addig feleleges. Ha rosszul érzi nagyon magát, fájdalmai vannak akkor lehet elöbb is persze.


Hütöfürdö felesleges és még veszélyes is lehet a szívre. Söt kihülést is okozhat.


Ez ami a gyerekednek van csak höemelkedés, láz még sehol sem. Ha jólérzi magát ne csillapítsd. Ilyet még éjszakára sem szoktam, simán kialussza.

De mindenképpen gyereke is válogatja, és betegség is.

2014. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy okozna egy hűtőfürdő kihűlést???

Akkor az nem hűtőfürdő.

2014. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy 3-as írja!!!
2014. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem fogsz találni két orvost, aki ebben egyetért, ezért én úgy csináltam mindig, ahogyan a férjem mondta, mert a gyerekorvos-védőnő vonalon az érintett felek képesek voltak akár egymásnak is ellentmondani.


38 fok alatt nem csillapítottuk soha.


38 fok felett először panadollal (a nurophent nem kedveltük, potenciális mikrobevérzések, stb., inkább fájdalomcsillapításra alkalmas, a panadol láznál mindig az első választás) és hűtőfürdővel, ha nem ment le, vagy emelkedett, akkor négy óra múlva valamilyen aminofenazon (germicid), ha ez sem, akkor jött a nurofen ismét négy óra múlva.

2014. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, amúgy jó kedve van.
2014. márc. 11. 16:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Én alapvetően 38 foktól csillapítok. A dokink is kb. ennek a híve, de általánosságban hozzáteszi (amivel én is egyetértek és követem), ha nincs 38 fok a hője, de láthatóan levert, akkor már előtte is adok neki. 6 éves kislány anyukája.
2014. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!