Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Írnátok tapasztalatokat...

Írnátok tapasztalatokat lázgörccsel kapcsolatban? (Lázcsillapítás érdekelne mivel oldottátok meg pl. ha gyakran volt beteg a kicsi. És minden más, ami segíthet. )

Figyelt kérdés
Hétfőn átéltük az első lázgörcsös rohamot a 20 hónapos kislányommal. Rettenetes volt. A kórházban sajnos hiába kérdeztem, nem érzem azt, hogy elég információt kaptam volna, ezért kérem a segítségeteket.
2013. okt. 16. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Jézusom! Ez nagyon rossz lehetett. Pont tegnap olvastam utána, mert magas láza van 3 napja a gyermekemnek, és alig tudtam levinni. Azért olvastam el, hogy tudjam, mi a teendő.

Állítólag annyit tudsz tenni, mint az epilepsziás rohamnál. Elpakolsz mindent a közelből, nehogy a görcsös rángás miatt beüsse magát, valamint oldalra fekteted, nehogy a nyelvét lenyelje és így kell megvárni mig vége a görcsnek, ami állítólag 3-4 perc. Lázgörcsöt még nem láttam, de epilepsziás rohamot már igen, biztosan nagyon-nagyon megijednék, ha a gyerekemen látnám ezt.

Amúgy nálunk 38-40 fok között ignadozik a hje a 13 hónaposomank.

Van itthon germicid, nurofen és panadol lázcsillapító, amit az orvos szerint három óránként adhatok szükség esetén felváltva. Nos, a germicid nem vitte le (pedig a nagyobbnak mindig ez volt a jó), a nurofen rövid ideig, de a panadol viszont elég jól használt. Mindig úgy csináltam, amikor nagyon magas volt a láza, hogy ülőfürdőztettem, és mikor 1 fokot lement, akkor adtam be neki a lázcsillapítót.

Az orvos azt mondta, hogy 38,5 alatt ne csillapítsam a lázát, de úgy vettem észre, ha odaáig engedem felszökni, akkor már csak ülőfürdővel tudom helyrehozni. Úgyhogy én már 38,2-nél csillapítok.

2013. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nalunk nemreg volt egy fulgyulladas 40 fokos lazzal. Lazgorcs nem volt hal'istennek, de nagyn megijedtem mikor 10 honapos lanyom ejjel sirva ebredt, kivorosodott arccal es egett a teste. En gyorsan ecetes vizes borogatast raktam kezere-labara a csuklokra, zoknit huztam a labara, amibe raktam egy-egy felbe vagott krumplit es panadolt adtam neki. Mindez egyutt 5 perc alatt levitte a lazat.

Lazgorcs eseten ugyan ez a teendo, mint az elottem levo irt.

2013. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lázgörcs nem csak magas láznál van, ismerősöm fiának 37.5 nél volt lázgörcse.Nálunk a cataflán csepp vált be.
2013. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!