Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 évesem tejérzékeny lenne?...

3 évesem tejérzékeny lenne? FONTOS!

Figyelt kérdés

3 napja megy a hasa.Nyűgös, fáradékony.Ma nem volt napközben hasmenése, így délután beadtam a derekam és levett egy pudingra.Konkrétan most pisil..ott!! :( Annyira rosszul érzem magam!!Lehet tejérzékeny, én meg másra fogtam??Ja meg hányt is kb 1 órája.Szegény nagyon szenved..

Most merre tovább?Milyen vizsgálatra kell vinni?Hová? (Bp, 9. kerületben lakunk) Beutaló?Lehet ez ilyen gyorsan?Eddig semmi baja nem volt a tejes dolgoktól.

Úgy félek hogy valami komolyabb baja van.. :(

Segítsetek kérlek!!!

A hülyeségem miatt csak sírni tudok.. :(((

Hívhatom az ügyeletet ha nagyon durvul a helyzet?Kijönnek ilyen miatt?Kocsink nincs..esetleg taxiba tudnám most bedobni.

De miután kijött aminek ki kellett mosolyog hogy minden oké! :) Aztán 1 óra múlva megint elszabadul a pokol...



2014. márc. 15. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
És mi van ha elkapta ezt a hányós-hasmenéses vírust ? Ezeket a mű-dolgokat meg ne etesd vele!
2014. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne okold magad. rajtam 18 évesen jött ki a betegség, lehet hogy a te gyereked tényleg csak vírusos lett, én kihívnám az ügyeletet ha nem múlik. hétfőn pedig bevinném a háziorvoshoz. Addig egyen olyan ételt ami esetleg benne marad :) tejes, émelygős túl édes dolgokat kerlje ha lehet, azoktól is hányhat.
2014. márc. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten remélem, hogy csak vírus..valamilyen szinten meg nem!Mert én pont 3 évesen kaptam meg egy ilyen hányásos hasmenéses vírust, és az utolsó pillanatban kerültem orvoshoz..már majdnem kiszáradtam..drága szüleim többet várnak már nem lennék az élők sorában! :( Ezért is parázok kicsit.

Párom ezen van ki..nem hiszi el hogy bármikor lehet tejérzékeny a gyerek..csak azt hajtogatta most 10 percig, hogy "eddig semmi baja ne volt".

Most szépen alszik..(én nem merek).Reggel meglátjuk mi lesz.Diétára fogom, és ha nem javul akkor ügyelet..nincs mese..ez nem játék..

2014. márc. 16. 00:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerezz faszénport, méregtelenít, hasfogó, mindenképpen jó.

Próbáld ki a teljes tejmentes diétát, a műkaját meg felejetsd el. Az orvosok sajnos nehezen mondják ki a diagnózist, pedig a tej inkább árt, mint használ.

H

2014. márc. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze lehet tejérzékenység, de ha eddig nem volt baja a tejtől, nagyobb a valószínűsége és simán produkálhat ilyet egy elkapott betegségtől. Bélbajos diétáknál azoknak sem ajánlják a tejes ételeket, akiknek nincs érzékenységük. Inkább csak folyadék és só pótlás, pl. tea, piritós/ropi formájában, és jó ötlet a széntabletta is, mert fertőtlenít is (egy ügyeletes patikába is el lehet szaladni megkérdeni, ekkora gyereknek mit, mennyit, milyen formában ajánlanak).

Kisgyerekhez kiszáradás gyanúja esetén szerintem kijön az ügyelet (előtte biztos adnak tanácsot telefonon) vagy akár hívhatsz mentőt, de ha mégsem, te viszont aggódsz, mehettek még mindig taxival a legközelebbi gyerekkórházba (Heim Pál), ahol biztos fogadják.

[link]

2014. márc. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az nem ilyen hirtelen kezdödne.Fiam is tejallergiás,de neki voltak gyanus tünetek....meg akkor nagyon sok mindentöl menne a hasa és hányna,hisz egy sima kenyérben is van tejszármazék,és azt se birná a gyomra vagy a péksütiket....


Inkább vírus ha ilyen hirtelen jött neki,te meg adtál neki pudingot ami egy virusnál pont nem jo,é csak rontott a helyzeten.Nem kell rögtön allergiára gondolni.

2014. márc. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat! :)

Úgy néz ki most semmi baja!!!

Ma egész nap diétázik.Reggel pirítóst kapott..szerintem azért gyümölcsöket ehet, úgy hogy egy kis narancs meg banán be fog figyelni.Lehet ugye?

Ebédre jó kis sós főtt krumplit adok majd neki, és a tejes dolgokat elfelejtjük egy ideig ma az tuti.

Tegnap is így kezdődött a nap..úgy hogy "nyugtával dicsérd a napot" állapot van!!!

Köszönöm mindenkinek!!

2014. márc. 16. 08:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha hány és megy a hasa, akkor nem szabad tejes dolgot adni neki!!! Diéta!

Tejcukor érzékeny lehet, ehhez gasztroenterológiára kell menni. Mi is odatartaunk, mert az én fiam nagy kemény pocakja van. Heim Pálba kértünk időpontot, 4 hónapot kellett várni. Jövő héten már megyünk, novemberben kaptam az időpontot. :(

2014. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most értünk haza az ügyeletről.(mert ugye jól indult a napunk, aztán rosszul folytatódott..)

Azt mondta a doki hogy ezt valószínűleg ROTA!!! :(

Nem is ülök itt tovább, megyek lefertőtlenítek mindent.

Diéta van, de azt mondták sok édeset egyen igyon..szörp, kinder tejszelet, csoki stb.De a legfontosabb hogy igyon, mert ha inni sem akar akkor kórház lesz a vége!! :(

2014. márc. 16. 12:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek a rota miatt,mi 2 hete mentünk ki belőle,de teljesen legyengítette a fiamat,tény ő nem hányt,de 1! hónapon keresztül ment a hasa. Holnap vegyél a gyógyszertárban Smecta 3g port,ezt ajánlotta nekünk is a gyerekorvosunk,és sikeresen meg is fogta a hasát. Ha van láza,akkor csillapítsd (nálunk 39 fokig ment fel),ha hőemelkedése van,akkor ne parázz rá. Sajnos minden tünet több hétig megmaradhat :( Itasd az a legfontosabb most,de ne úgy hogy egyszerre sokat,hanem szépen apránként. A tejtermékeket pedig tényleg kerüljétek,mert ártalmas ilyenkor. Nekem tejallergiás a fiam,pont ezért néztem meg a kérdéseket,ő ugye tejterméket nem kapott és így is szörnyű volt az egész. Jobbulást és kitartás!
2014. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!