Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tud a szülő a gyermeke...

Hogy tud a szülő a gyermeke segítségére lenni, ha kamasz gyermeke iskolafóbiás? Olyan szülő tanácsát szeretném kérni, aki ezzel a betegséggel találkozott már. Tapasztalataitokat kérem osszátok meg velem. Egy aggódó édesanya

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 08:09
1 2
 1/14 Ájhevnó ***** válasza:
20%

Elnézést, én nem vagyok szülő, de szerintem ez a lustaság jobban hangzó elnevezése. Így, semmi információ nélkül ez lenne a tippem.

El kellene neki magyarázni, hogy amíg 18 addig iskolába KELL járnia, ha szeret, ha nem. 18 után pedig el lehet menni melózni, ami jobb esetben lapátolás. Úgyis az vár rá, ha nem tanul.

Ha nem megy iskolába, akkor pedig pénz, mobil egyéb ilyen dolgok megvonása, had érezze, hogy mi mindenért kell megdolgozni, hogy ő lusta legyen felkelni, és ilyen szép neveket találjon ki erre.

A dackorszakomban legalábbis hasonló intézkedések nekem beváltak, és ha fog is duzzogni, miután lehül, be fogja látni a dolgokat.

2011. jan. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól is lehet az iskolafóbia, hogy mondjuk nem tud beilleszkedni az osztályába. Én pl. gimis koromban jól tanultam, de mégsem szerettem annyira a sulit, mert volt egy idő, amikor nem nagyon találtam a helyem az osztályban. Mondtam az anyámnak is, hogy szívesen elmennék másik városba koliba, de őt nem nagyon érdekelte a dolog.


Szóval nem feltétlenül lustaság miatt van az iskolafóbia. Beszélgettél már a gyerekeddel, hogy miért nem szereti a sulit tulajdonképpen?

2011. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésre én sem tudok tapasztalatból válaszolni, mivel gyerekem még nincs, én pedig nem voltam "iskolafóbiás". Viszont az első válaszolóval nem értek egyet, mert ilyen igenis létezik. Nem feltétlenül a lustaság szebb neve ez!

Olyan extrém fóbiák, pánikbetegségek léteznek, hogy leesik tőle az állam!

Pszichológushoz vidd szerintem és nyugtatók meg egyéb felesleges gyógyszerek nélkül próbáld "beszélgetéssel" kipuhatolni, hogy mi okozza Nála ezt a félelmet!

2011. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ájhevnó ***** válasza:
70%

Ha ilyen extrém lenne, akkor pszichológus mondta volna neki, aki tanácsokat is ad, nem itt kérdezné.

Ezért gondolom, hogy ebben az esetben nem áll fenn ilyen mértékű fóbia.

Plusz semmi információt nem adott a kérdező a gyermekéről (beilleszkedési problémák, verekedés), ha pedig beilleszkedési gondjai vannak, akkor nem iskolafóbiás.

2011. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sokat beszélgetek a gyermekemmel. Jelenleg az ifjúsági pszichiátriára járunk és gyógyszereket is kapott. Most kezdte szeptemberben a középiskolát, és elég jó tanuló.

Szeretném ha minél hamarabb rendbe jönne, és ezért kérem a tanácsokat.

2011. jan. 6. 09:40
 6/14 Ájhevnó ***** válasza:
100%
Akkor elnézést, így nyilván más a helyzet
2011. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Váltson iskolát! Én ezt tudom tanácsolni! Hátha egy új környezetben jobban érezné magát!
2011. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is felvetettem az iskola váltást, de nem szeretne váltani. Szerintem ebben az esetben nem ez lehet a megoldás, mert egy teljesen új környezetben még nehezebb lenne.Várom a további hozzászólásokat, hátha sikerül megtalálni a megfelelő megoldást..
2011. jan. 6. 11:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Hello!


Nem szülő vagyok, de fóbiás félelmek miatt mindig szorongtam az iskolában. Konkrétan írd le, hogy mi a baj (tünetek), hátha felismerem, és talán tudok hiteles tanácsot adni.


Nekem szociális fóbiám volt. Ha felszólítottak, ha elhangzott a nevem, stb. Ezért utáltam a sulit, ugyanis ezt az osztálytársaim felnagyították bennem +teljesen idegennek éreztem magam. Ezen egy JÓ pszichológus tud segíteni, meg a gyermektől hatalmas mértékű akarás is kell, természetesen. De mondom, írj konkrétumot!


A betegség határai persze képlékenyek. Lehet, hogy a gyermeked egyszerűen túlzottan normális. Tudom, hogy ez hülyén hangzik, de képzeld magad a köv. helyzetbe (amiben mondjuk én voltam):

A lány osztálytársak 3/4-ede egy hü... pics...a, aki teszi a fejét. Emberileg nulla. A fiúk azzal szórakoznak, hogy hátba verik egymást, vagy az uzsonnás fóliát összegyűrik, és fociznak. Ebben kb. ki is merül minden. Ja, meg legfeljebb veszekednek és verekednek, ha nem az a focicsapat győzött, amelyikre gondoltak.

Persze sarkítok, mert nem egész nap megy ez, de egy átlag/normális gyermek ezekkel nem tud azonosulni. És mikor ez van terítéken, egyszerűen perifériára szorul.


Milyen suliba jár?

2011. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Helló! A gyermekem szakközép iskolába jár, most kilencedikes. Ez egy fiús osztály, és pár srác napi rendszerességgel beszólogat neki, amit ő nem tud lereagálni, és nagyon ideges lesz. Az osztályba egyébként nagyon rossz a tanulmányi átlag, a gyerekem általában napi rendszerességgel készül az órákra, ezért elég jó tanuló.
2011. jan. 19. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!