Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyereke volt már skarlátos?

Figyelt kérdés
Milyenek voltak a kiütései? Hol jöttek ki? Milyen magas lázzal járt?
2013. jún. 24. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg volt a fiam, 4 évesen, most húsvétkor. Ügyeletre vittük, mert fura kiütései voltak és lázas volt. Ott azt mondták valószínű skarlát, de vigyük a gyerekorvosunkhoz másnap, ő vegyen kenetet a torkából és abból kiderül skarlát-e. Addig is ne menjen közösségbe, mert nagyon fertőző. Elvittük a gyerekorvoshoz, ő rögtön rámondta, hogy skarlát, nem vett kenetet.

A felsőtestén voltak pici piros pöttyök, messziről nézve egybefüggő foltnak tűnt. A láza nem volt túl magas.

Antibiotikumot kapott.

Azért írtam, hogy elvileg, mert én nem vagyok benne bizos, hogy skarlát volt, mert nem mutatták ki a torkából, elvileg nála elég enyhe lefolyású volt, és nem fertőzte meg a testvérét sem, amitől tartottunk, és az ovódájában sem volt senki skarlátos.

2013. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kéz:-).


Kislányom is skarlát gyanús, de inkább melegkiütés, de bizonytalan az orvos :-(. Több napig volt lázas? Mikorra múltak el a pöttyök?

2013. jún. 24. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nálatok nem vettek mintát a torkából, hogy biztosak legyetek benne? Kb. úgy 5-6 napig látszottak a pöttyei.
2013. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vettek mintát. Tüszős mandulagyulladása van és amiatt gondolja a dr.nő, hogy a kiütés talán skarlát, de tavaly is ilyen pöttyei voltak.
2013. jún. 25. 12:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisebbik fiam az volt torka is piros volt nyelve pöttyös,és érdes "grizes volt a böre kapott augmentint rá és másfél hét mulva mehetett is iskolába .
2013. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!