Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan immunerősítő, amit...

Van olyan immunerősítő, amit a gy. Orvos ír fel receptre?

Figyelt kérdés

Már mindent kipróbáltunk, kértem vérképre beutalót. El is mentünk egy hónapja, minden oké. Kicsit vérszegény, kapott vasat. Azóta eszik ezerrel (ezzel is problémánk volt. Szinte már fényevő volt a lányom)!

Bölcsődébe jár és tisztában vagyok vele, hogy hamar betegek lesznek, de most már nem tudom mit csináljak.


Tény, hogy vannak nem épp elméjű szülők, akik úgy beviszik a gyereküket a bölcsibe, hogy a TBC-s beteg szebben köhög, mint a gyerek.. taknya-nyála egybefolyik, stb..

Ebből voltak nem rég nagy problémák is, rendkívüli szülőivel összekötve.

A gondozók küldik haza a beteg gyerekeket, de nem mindig időben.


Szóval természetesen így is elkaphatja a lányom a "nyavalyákat".


Viszont múlthét szerdán ment elsőnek bölcsibe előtte antibiotikumot kapott. Teljesen meggyógyult, se nem köhög, se nem lázas, se nem folyik az orra (még icike-picikét sem!) és tessék .. 39 fokos lázzal hoztam ma haza.

Délután megyünk az orvoshoz kivizsgálásra.

Enni nem hajlandó, inni sem. A torkára panaszkodik. Nem köhög, nem folyik az orra .. MÉG!


Szeretném most már kicsit turbózni az immunrendszerét, mert úgy látszik hiába gyógyul meg, "hétfőn beviszem és szerdán már hozom is haza"..


2014. márc. 25. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van, persze, de azt nem nagyon adjak, csak ha valoban kell a gyereknek. Meg hűvös van, normalis, hogy elkap ezt azt.
2014. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Állandóan?!

Szerintem nem normális.

Jelenleg 4 szülővel beszélek, akikkel együtt jár a lányom bölcsibe és mindegyik panaszkodik, hogy hetekig otthon van a gyerkőc és utána 1-2 nap bölcsi és újra beteg.

Értem, hogy ez a közösség hatása az ilyen pici gyerekekre és ezen át kell esni, de az egyik gyerkőc 1 hónap alatt a 3. antibiotikumot fogyasztja.

Na, én ezen nem szeretnék átmenni a lányommal..

Ha felturbózza az immunrendszerét egy vényköteles gyógyszer, akkor inkább azt adnám neki, mint az antibiotikumokat és társait.

2014. márc. 25. 13:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Nézd, az elso nehány évben normálisnak számít a hűvösebb hónapokban a felső légúti megbetegedés. Ez nem kirívó eset. Van a családban gondozono, tudom, hogy a gyerekek hetente-kéthetente uj tóra megbetegszenek a bolcsodeben. Az mar kevésbé normalis, hogy a gyerek a harmadik antibiotikumot kapja ilyen kicsikent ilyen rövid időn belül. Ott a gyerekorvossal van a gond....

Adj a gyerekednek sok zöldséget, gyümölcsöt, esetleg Béres cseppet vagy hasonlót. Nem kell kemény immunerosito hoz fordulni emiatt. Az orvos se hulye -remélhetőleg- látni fogja, hogy mikor kell lepni.

2014. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, csak az én lányom most kezdte az ovit. A sorozatos betegeskedés, és antibiotikum-kúra hegyek után másfél hónapra kivettem az oviból orvosi javaslatra. Múlt héten ment először, és péntekig bírta. Megint beteg. Én most a homeopátiás szereket, immunerősítőket fogom elkezdeni. A Béres csepp, és társai nem segítettek.
2014. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

6 hónapot járt a lányom bölcsibe, abból 4-et itthon volt betegség miatt...még a bárányhimlőt is elkapta.

Szeptemberben kezdte az ovit, decemberig nem volt beteg, most van 4-ik alkalommal itthon, szóval megedzette őt a bölcsi. :)

Amit nagyon tudok ajánlani: IMMUNOTROFINA immunerősítő, amíg itta nem volt beteg, elfogyott, és azonnal benyalt valamit. Vényköteles és állítólag jó a Broncho Waxom, de én nem szeretem az ilyen kúra szerűen szedhetőeket, mert nem mindig tudom észben tartani meddig és hogy kell szedni őket. Az immunotrofinát folymatosan kell inni, tényleg nagyon jó, érdemes több patikában megkérdezni, mert szabadáras, és ahogy nő iránta a kereslet, egyre drágább a forgalmasabb patikákban...

2014. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Broncho waxom csak es kizárólag arra jo, hogy nehány felső légúti betegség ellen immunizaljon. Attól a tobbi betegséget siman elkapja a gyerek,,,,
2014. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

A Gy.orvos is kezdésnek ezt ajánlotta, második napja adom a lányomnak. Abban állapodtunk meg, hogy júliusban elkezdjük felturbózni a szervezetét és akkor kapja majd a receptes immunerősítőt.

Jelenleg pillangó vírust kapott el. :/

2014. márc. 27. 11:52
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, és 2500-ért vettem, ami szerintem elég baráti ár.
2014. márc. 27. 11:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg? Én most kérdeztem 3800-at mondtak...ha pesti vagy, megírnád hol vetted? Akkor vennék 2 dobozzal is hirtelen...
2014. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

XV. kerületi patikában vettem.

[link]


Tegnap még 5 dobozzal volt nekik.

2014. márc. 27. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!