Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összesen hány vérvétel kötelez...

Összesen hány vérvétel kötelező terhessé alatt? És mennyi ami nem kötelező, de ajánlott? Tudnátok segíteni mikor, melyik, miért?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

11héten (nem kötelező) a Down-kór szűréshez kapcsolódóan van egy vérvétel.


Szintén 11 héten van egy (kötelező), itt nézik a vércsoportot, teljes vérkép, Hepatitis szűrés és mégvalami.


16 héten (kötelező) AFP vérvétel- idegcső záródási rendellenességet szűrik vele. ehhez tartozik a 18ik heti (kötelező) UH is.


24ik héten terheléses cukor- vérvétellel (kötelező)


34ik héten utolsó teljes vérkép (kötelező)



37hkm

2012. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
toxoplasma szűrés, ez változó egyszer szerintem kötelező az biztos, ha negatív ismételni kell.
2012. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még csak tervezzük a babát, viszont nem nagyon ugrálok a vérvételért, félek a tűtől, no meg elég gyengék a vénáim. Most is már 5 napja nagy kék-zöld folt van a kezemen, egy vérvétel után.

2012. szept. 18. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már 18 hetes vagyok és még csak 1 vérvételem volt (16. hét, AFP).
2012. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!