Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák, beadattátok-adatjátok...

Anyukák, beadattátok-adatjátok gyermeketeknek a bárányhimlő elleni oltást? Köszönöm.

Figyelt kérdés
oltás

2014. ápr. 2. 21:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Itt is ajánlják:

[link]

2014. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!! Azt hiszem beadatom:-)))
2014. ápr. 2. 21:48
 13/20 anonim ***** válasza:
Háziorvosunk ajánlotta. Azt mondja ez nem mindenkinél csak pár pöttyel megy végig szővel lehet súlyos is. Szóval igen, dilemmáztunk rajta,de minek szenvedjen ha elkerülhető. Kenegetni,viszket neki nem vakarhatja,nem tudna aludni,pihenni stb. És ez az alap eset. Jó oké régen is mindenki kibírta,de ha megelőzhető akkor miért ne óvnám.
2014. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az egyik unokatestvéremnek 3 fia van. A két nagy nem kapott oltást. A legidősebbiknek egy teljesen átlagos megbetegedése volt. A középső 6 héten át kínlódott magas lázzal, a bőre minden pontján kiütésekkel. 2 hétig az anyuka volt vele táppénzen, 2 hétig a nagymama, 2 hétig meg a keresztanyukája.

Ezen kínok után a harmadik gyerkőc persze megkapta az oltást (a két nagy még nem kaphatott, nem igazán volt elterjedt ez az oltás itthon), és ő is néhány pöttyel megúszta, meg egy pici hőemelkedése volt és egy hét alatt túl volt az egészen.


Hát nem megéri? Az enyémek szeptemberben mennek közösségbe, így nyárig mindkét gyerek megkapja az oltásokat.

2014. ápr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont a 8. válaszban leírt ok miatt dilemmáztam én is. Én 21 évesen kaptam el, iszonyat szenvedés volt, míg a 1,5 éves unokaöcsém akitől kaptam, vigyorogva pár nap alatt letudta.

Úgy voltam vele, hogy ha 10 éves korukig nem kapják el, akkor beadatom. Végül mind a kettő elkapta az oviban, oltás nélkül is gond nélkül zajlott, mint minden ovistársuknál. Egy anyuka elkapta, na ő napokig felkelni sem tudott az ágyból.

2014. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem, eszembe sem jutott. A gyerekek szépen elkapták (a nagy 3, a kicsi 1 éves volt), pár nap alatt lezajlott, kész, passz.

Feleslegesnek tartom. Kapnak így is épp eleget, Magyarországon van a legtöbb kötelező oltás egész Európában...

2014. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Beadattam immunológus és háziorvos egybehangzó javaslatára. Ha nem lenne meglévő immunbetegsége a lányomnak, nem adattam volna be.
2014. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Beadattuk, a fiunk atópiás dermatitisze miatt ajánlották az orvosok egybehangzóan.

mi valószínűleg ennek köszönhetjük, hogy nem halt bele a gyerekünk egy "sima" herpeszfertőzésbe, ami nála nem gyerekjáték, de ő speciális eset.

Az egyik ovis pajtása viszont egy átlagos kisfiú, akinek szövődményt okozott a bárányhimlő. Tavaly januárban lett himlős, 2 hónapot küszködött vele, mire meggyógyult. Majd a vérvételnél derült ki, hogy valami kóros lett a bárárnyhimlőtől, azóta se jött rendbe teljesen, a nyirokcsomóival lett valami.

2014. ápr. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott beadatni!
2014. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon ajánlotta a gyerekorvosunk és a védőnőnk is, még 1,5 éves kora körül,amikor a kötelezőket is kapta, akkor azt nem kértük,mert igy is 2 választhatói s beadattam,amiből 1-e 3x kellett, szóval nagyon sok oltást kapott akkor és már sajnáltam. És olyan távolinak tűnt az óvoda kezdés, meg nem is gondoltam,hogy olyan gyakori a bárányhimlő és súlyos is lehet, amig most az oviban nem érkezett a járvány, mi felnőttek nem voltunk himlősek,anyukám velünk lakik,aki gyengült immunitású és nem is tudja,volt-e himlős, szóval nekünk nem hiányzik egyáltalán,hogy elkapjuk és a gyerekemet is féltem, igy is állandóan elkap mindent az oviban, legalább ettől ne szenvedjen,ha nem muszáj! Kevés a pénzünk nagyon,de az egészség a legfontosabb,ezért most meg fogja kapni a 2 oltást,addig nem is megy óvodába. Olyan ostoba hozzáállás,amikor azt hallom,hogy hagy kapja csak el a gyerek, mintha természetes lenne a betegségeket elkapni! ÉS ez egy nagyon ragályos járványszerűen terjedő betegség,nem kéne ezt terjeszteni! Ha mindenki oltott lenne, 2 éven belül kipusztulna innen ez a betegség is,mint pl a rózsahimlő. Az se halálos betegség,mégis kötelezően kapja minden újszülött ellene az oltást. A bárányhimlő ellen is kötelezővé kéne tenni,akkor nem lenne többet ez az utolsó fertőző gyermekbetegség se!
2014. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!