Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek a kullancs...

Mi a véleményetek a kullancs elleni oltásról? Ti beadattátok?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok nagy oltáspárti, és csak a kötelezők vannak beadva a 27 hónapos fiamnak, de a kullancsos oltáson elgondolkoztam. Erdő környezetében lakunk, a bölcsi udvara is tele van fával, a parkok sem a rendszeres fűnyírásról híresek.

Nektek mi a véleményetek? Beadattátok?


2014. ápr. 5. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én beadattam néhány szabadon választottat is, a kullancs ellenit is. Megvártam vele a 3 éves kort, mert a doktornőnk azt mondta, hogy kisebb gyereknél gyakran van oltási szövődményként magas láz. Kislányomban volt már kullancs, közelünkben nincs erdő, de szoktunk kirándulni, sőt, a játszótér melletti fűben is előfordult már kullancs. És egyik ismerősöm kapott kullancstól agyhártyagyulladást - azt a betegséget semmiképp sem kívánnám a gyerekemnek.
2014. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekünk a gyerekorvos azt ajánlotta, hogy ősszel kapja meg a gyerek, ha nagyon ragaszkodom hozzá... mi is sokat járunk erdőbe, kirándulni.

most 22 hónapos a kisfiam, már tavaly is szedtem ki belőle kullancsot.

igazából ez az oltás csak a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás ellen véd, a lyme-kór ellen nem, ha jól tudom.

szóval a kullancs ugyanúgy belemegy a gyerekbe. szerintem inkább arra kell odafigyelni, hogy ki tudjad szedni a kullancsot, anélkül, hogy a fejét beszakítanád, vagy megnyomd a potrohát - mert ezekből vannak a legnagyobb bajok.

ha egyébként a családban nincs nagy kullancsgyűjtő, akkor szerintem felesleges.

mondom ezt úgy, hogy bennem is sok kullancs volt már, de én ki tudom szedni.

meg arra kell figyelni, hogy a kullancs helye körül 2-3 hét múlva jelentkezik a piros folt, ami azt jelenti, hogy fertőzött volt a kullancs.

esetleg nézd meg a kullancstérképet, hogy felétek mekkora az esélye a fertőzött állatnak.

2014. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két nagyobb fiamnak beadattam, mert sokat vannak réten, mezőn, erdőben amikor jó idő van.

A középsőnek ősszel,miután haza értünk egy túrázásból a halántékán mászott egy kullancs. Hát rendesen szívrohamot kaptam:-))) A kicsinek(másfél éves) most adatnám be,de hiánycikk.. Így várunk.

2014. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlott oltatni, egyre több a fertőzött kullancs. Nálunk a család minden tagja oltva van.
2014. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!