Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Felébresztenétek lázmérés...

Felébresztenétek lázmérés céljából?

Figyelt kérdés
7 hós babám összeszedett valami nyavaját. Lázas, de szerencsére más tünet nincs. Fürdés, kaja után megint elkezdett felszökni a láza, 37.9-nél adtam neki gyorsan kúpot. Utána elaludt, de most hogy bementem hozzá és megfogtam még mindig melegnek tűnt. Felkeltsem, vagy hagyjam pihenni, mert úgyis kel majd magától ha rosszul van? Első baba, első betegség, meg vagyunk ijedve picit
2014. ápr. 24. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kelteném fel, nem kaptál szülés után olyan homlokra tehető papír lázmérőt? Az elegendő lenne mégis belőni a körübelüli hőmérsékletet.Én ezért vettem érintès nélküli lázmérőt.
2014. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én felébresztem, ha nagyon forrónak, lázasnak érzem. Persze, ha az előzmények indokolják. A kisfiamnak most volt tüszős mandulagyulladása, estére 39 fok fölé kúszott a láza. Na, akkor éjjel is mértem a lázát, és kapta is a kúpot. Talán egy 38 fok körüli láz esetén- mint a Te babádnál- nem kelteném föl, csak ha nagyon forrónak érzem.
2014. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire meleg... ha csak hőemelkedésnek érzed, akkor ne zavard!


Ha úgy érzed, süt, akkor ébreszd fel, mérj neki lázat, ha kell, adj neki kúpot, és adj neki inni!


Amik a legfontosabbak, és a legáltalánosabb hibák:


- Ha popsiban mértél lázat, abból mindig vonj le 0,5-öt!

- 38,5 °C alatt csak akkor csillapítunk lázat, ha a gyerek közérzete megkívánja, vagy ha hajlamos lázgörcsre! Ugyanis a láz nem betegség, hanem az immunrendszer azért növeli meg a test hőmérsékletét, mert betolakodót észlel, és olyan hőt hoz létre, amivel kinyírja őket, vagy legalábbis megállítja a szaporodásukat!

Ha ilyen alacsony "láznál" mindig csillapítasz, akkor tovább tart a gyógyulás, és az immunrendszerét is gyengíted vele.

- Viszont a megfelelő folyadék utánpótlás fontos!

- Ha lázat csillapítasz, utána max vékony takarót teríts rá, különben a lázcsillapítás ellenére magasabb lesz a láza, ugyanis a leadott hő nem tud eltávozni.

2014. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sose ébresztettem a lányom, a kezdetektől hónaljnál mértem a lázát analóg lázmérővel (5 perces).

Ha mélyen alszik, nem ébred fel rá.

2014. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam sosem ébredt fel,ha magasabb lett a láza, így mértem. Nem igazán ébredt fel rá, még akkor sem, amikor kisebb volt, és a popsijában mértem.

A fül-homlok mérővel mi meg megjártuk,konkrétan a 39 fokos láznál 36,8 mutatott, többszöri mérésre is.

Nemrég beteg volt, este még csak 37,2 volt a hője, arra nem adtam kúpot. Éjfél körül megmértem, mert meleg volt. Simán csak betettem a hóna alá, nem ébredt meg. Akkor már 39 volt. Szóval én mérem, mert nem minden gyerek ébred fel a magas lázra, a lázgörcstől meg félek!

2014. ápr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na en epp emiatt szereztem be egy homlok homerot. Ugyan ebben a cipoben jarunk. A lanyom 15 honapos szerdan ejjeltol iszonyu magas lazzal kuszkodott, tegnap nem vokt semmi baja ma reggelre megint elkezdett felfele menni a laza. Igy konnyen meg merem neki almaban is 3 masodperc alatt ugy h fel sem kel ra. De ha nem lenne ilyenem akkor keltenem fel meresre ha iszonyu forronak ereznem, ha csak meleg az nem olyan veszes a gyerekdoki is azt mondta a lenyg ha ilyen nagy laza van h 38 fole ne menjen ha hoemelkedese is van az meg belefer.
2014. ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!