Gabi86 kérdése:

Bevigyem az ügyeletre?

Figyelt kérdés
Pénteken voltunk dokinàl mert éjjel lázas lett a lányom meg köhögöt.a doki a torkát is pirosnak làtta.azt mondta vírus.tegnap mára hasa is fájt(pukizott rengeteget és erre kelt sírva)meg hasmenése is lett.meg a tej 1x visszajöt neki.(új tünet)konkrétan sugárba hányt meg ma már 2szer.alig eszik csak tej meg egy kis keksz ja meg két kis csík húst evett(ezt csak ma evett).köhög és utàna jön vissza neki.bocs hogy ilyen össze vissza írok de nagyon meg vagyok ilyedve.alig pisil.inni iszik,de nem tudom hogy elég e.ezek mellett a tünetek mellett amik víz vesztéssel jàrnak.az ügyeleten adnának valamit hogy ne hánnyon?

2014. ápr. 27. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha még szopik akkor nem adnék neki más ételt csak kiegészítenèm a szopást folyadékkel, de csak natur teával vagy vízzel ha megissza.Ha vírus akkor diéta kell, a húst nem tudja emèszteni és màs sem tesz jót.1-2nap full dièta annál gyorsabban gyógyul.Jobbulást Neki.
2014. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen szopik,de elég keveset.mit adjak neki étel.úgyan úgy mint a felnőteknek tört krumpli meg keksz.amúgy 11 hós.a vizet megissza.csiplebogyó tea van itthon az jó?köszi a választ
2014. ápr. 27. 15:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy más így leìrva és màs ha az ember maga tartja a kezében a gyermekét tanácstalanul.A mennyiség nem mindegy hogy mennyit hányt, és hogy hányszor.A csipkebogyó tea nem savas? Lehet hogy az is megzavarná.Lehet hogy inkàbb jobb lenne ha futnátok egy kört az ügyeleten.Vasárnap délután van, inkább most mint késő este.Nyugodtabban fogtok aludni.Most is lázas? És hányás, hasmenés?
2014. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A csipkebogyó tea enyhén hashajtó hatású, nem biztos, hogy most jó lenne. Az ügyeleten tudnak írni hányás ellen kúpot, és megnézik, hogy ki van-e száradva. Szerintem vidd el inkább.
2014. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én biztos bevinném az ügyeletre.

Jobbulást!

2014. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős, láza még mindig van? Most egyébként hányás, hasmenés vírus van.

Nekünk pont szilveszterkor volt így a fiunk, már majdnem 2 éves volt. Először csak ment a hasa, majd délután egyszercsak elkezdett hányni (ő többször is), már az első hányásnál hívtam a doktor néninket, hogy mi legyen, azt mondta mivel ügyeletes vigyük be hozzá a kórházba (neki is volt pisi is, de kevés), rögtön vért vett tőle és míg megjött az eredmény egy adag infúzió is lement. Mire beértünk rá is mindig ilyen fulladásos köhögés jött rá és emiatt sokszor hányt is (illetve ugye már a végén csak nyálka jött szegénykémnek). A doktornő akkor is mondta, hogy vírusjárvány van, de a biztonság kedvéért leveszi a vért (nehogy agyhártyagyulladása legyen, ha még láza is lett volna akkor, azt mondta,annak nagy esélye lenne). Izgultunk is hogy mi lesz, hazamehetünk-e. De szerencsére tényleg csak a vírusfertőzés volt. Este már nem ehetet (tejet sem) csak pici vizet kortyokban. Szenvedés volt, mert hiába mondtuk neki, hogy nem lehet, ő nem igazán értette miért nem. Márnapra szerencsére jobban volt, de a hasmenés majd 2 hétig tartott nála, és csak fokozatosan ehetett.

Gyerekorvosotokat nem tudod felhívni? Mert ügyeleten nem igazán foglalkoznak ezzel úgy sem (legalábbis nálunk).

2014. ápr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat.benentünk az ügyeletre.hála isten egy nagyon jedves hölgy volt megvizsgálta írt neki gyógyszert talàn az segít.holnap meg elviszem a mi dokinkhoz is hogy nézzen rá.igen lázas még,38,7 volt a legtöbb péntek óta.11hós lesz egy hét múlva.
2014. ápr. 27. 18:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást a picidnek!
2014. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.egyre nehezebben megy le a láza.most hütöm.van még egy kérdésem.nem egyre jobban kellene lennie?1 nap 2x volt làzas 2nap nappal 2x éjjel 3-4x ma meg hàt nem számoltam de napközben többször mint tegnap
2014. ápr. 27. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!