Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 7 hós baba visszatérő húgyúti...

Minni9 kérdése:

7 hós baba visszatérő húgyúti fertőzéssel tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kislányom most lesz 7 hónapos. Gyakorlatilag születésétől visszatérő húgyúti fertőzése előjön. 6 hetesen az E.-coli, arra D-mannóz port adok mai napig. Ugynéz ki sikeresen. De a gondunk az, hogy most kétszer is genyes volt a vizete és a tenyésztés 2 bacit mutatott ki az Enterococcust és a Klebsiella ssp.-t. Amire a Mannóz nem használ. Nem szeretnék folyton antibiotikumot adatni neki, így valami gyógyhatású készítményt keresek, amit ilyen pici korban is lehet nekik adni, és mellékhatása nincs. Sajnos én ilyet sehol nem találtam eddig. Valaki volt már ilyen pici babával hasonló helyzetben?Milyen tapasztalataitok volt?Mi használt nem E.-colis fertőzésre?

2014. ápr. 28. 09:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem kellett kórházba mennetek? Nálunk ha makacs a fertőzés, akkor beküldik kórházba a babákat. Nekünk például ott mondták, hogy a probiotikum legalább annyira fontos ilyen esetekben mint az antibiotikum.
2014. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem volt eddig túl magas a csíraszám.Antibiotikumot is egyszer kapott. De szerintem nem tisztult ki rendesen, és azért jön elő újra.
2014. ápr. 28. 09:51
 3/20 anonim ***** válasza:
Azt is nézték, hogy mire rezisztens a baci? Mennyi volt a csíraszám?
2014. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én írtam ezt:

[link]

Kérdezz, ha szeretnél.

2014. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen persze nézték.
2014. ápr. 28. 11:18
 6/20 anonim ***** válasza:
szerintem meg ne hadakozz a célzott AB ellen, ugyanis ez így nem normális. Inkább most kapjon hatásos szert, minthogy felszálló fertőzésből rámenjen a veséje, neadjisten egyéb...
2014. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem értettük meg egymást. Én tisztában vagyok a kezelés módjával. Kis csiraszámmal sehol nem fognak egy gyereket befektetni infuzióra. Én egy olyan hasonló szert keresek, mint a D-mannóz amivel az E.-colit sikeresen kivédjük. Hátha van valami természetesebb szer megelőzésre azokra a bacikra ami a maradék 10 %-ot okozza.
2014. ápr. 28. 11:30
 8/20 A kérdező kommentje:
Bocs. Nem infuzióra, hanem vénásra.
2014. ápr. 28. 11:31
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. Mi is így kezdtük, 6 hetesen elhúzódó sárgaságnál derült ki. Nálunk a baj az, ha már a kemény széklettől kicsit lazább a kaki és oda felszalad, már található minimum kisebb csíraszámú baci.Csak úgy látszik már a 10%-ban kórokozó bacikat kapjuk ki.Az antibiotikumos kezeléshez én annyit fűznék hozzá, hogy átmenetileg megoldja a problémát, de egyrészt vékonyítja a húgyhólyag falát, és előbb utóbb a bacik ellenállóak lesznek neki.Ezért is keresnék valami olyan dolgot amivel meg tudnám előzni, a fizikai dolgok mellett. Sőt azt is olvastam, hogy az antibiotikum sem tudja sok esetben ezeket lepucolni a húgyutak faláról. Ezért is esnek vissza könnyebben ebbe.
2014. ápr. 28. 11:41
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát én "természetes" szerek közül csak a grapefriut-cseppet próbáltam, úgy is lett, ahogy az orvos megmondta: ártani nem használ. Sajnos nálunk csak a teljes szoba- és ágytisztaság hozta el a megoldást. Azúta is vízzel mosom kaki után, pedig 5 éves már. És még ma is könnyen bepirosodik a nuni, időnként előkerül a betadine.


Egész a szobatisztaságig csak cikkben leírt körültekintő bánásmód, higiénia és a gyakori kontroll tartotta úgy-ahogy kezelhető szinten a helyzetet. Igaza van annak, aki szerint az AB nem helyettesíthető és nem szabad kockáztatni a gyerek veséjét. De értelek téged is, hogy a túlélőket akarod kiirtani valamely alternatív eszközzel. Hallani ezüstkolloidról és hasonló mérgekről, én nem próbálkoztam ilyenekkel és most se tenném. Semmivel se jobbak a gyógyszereknél, én viszont jóval kevésbé értek a gyógyításhoz, mint a nefrológusok.

2014. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!